Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 82

Thread: Помагайте да избера Алфа Ромео 166 3.0 V6. Дойде времето да покарам Арезе :)

  1. #16
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...&postcount=377
    Колата е форумна, грабна ме състоянието й, още като пусна снимките колегата.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  2. #17

    Default

    Колега аз предлагам по най-бързия начин да отиваш да я взимаш тая хубавица да не те е яд после
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #18
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default

    Говорихме със собственикът днес. Автомобилът технически е перфектен, но поради завистливи комшии предна броня, задна броня и преден капак са за боядисване. За сметка на това наскоро е сменен съединителят, както и всички ремъци и ролки. Напълно обслужена с най-високо ниво на оборудване.

    Сега за боядисването, мисля че ще го прежаля, броните са пластмасови, там проблем няма, предният капак обаче, май е по-добре да се вземе читав 2-ра ръка (цвета е масов поне), защото ме е страх от "кадърни" бояджии да не се напука кита.

    Ванка, ще ти звънна да се чуем тази вечер. А иначе Вектра-та си я оставям, нова кола е, толкова пари набих, няма смисъл да я подаря

    ПС: Ти още ли продаваш 159-ката бре?

    ПС2: Колега благодаря ти за линка!!!! Много е красива

    Поздрави
    Last edited by Hassel; 26-07-2012 at 21:35.
    Under 400bhp makes baby jesus cry.
    (so my boost leak at the jamsport day must have had him sobbing like rich j williams watching a chick flick)

  4. #19
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Колега, в момента при мен има една 166 фейслифта 3.2 240 коня ( не е новия мотор ). Момчето я внесе преди няколко дни с цел да я продава. Ако проявяваш интерес мога да те свържа с него.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  5. #20

    Default

    Сигурно ще да е скъпа (за мен), иначе аз бих проявил интерес
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  6. #21
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default

    Колега, в момента при мен има една 166 фейслифта 3.2 240 коня ( не е новия мотор ). Момчето я внесе преди няколко дни с цел да я продава. Ако проявяваш интерес мога да те свържа с него.
    Имаш лично колега

    Поздрави
    Under 400bhp makes baby jesus cry.
    (so my boost leak at the jamsport day must have had him sobbing like rich j williams watching a chick flick)

  7. #22
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    И още едно
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  8. #23
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Eгати, много станахме търсещите такава кола...
    A в другата тема ме направиха на две стотинки, именно защото бях показал тази кола: http://www.cars.bg/u610910
    Дали било вярно описанието, не знам си какво...
    Пък сега, била невероятна, заслужавало си.

    П.П.
    И понеже никой в другата тема не ми отговори, ще питам и тук:
    Какви са отзивите за 2.0 V6 Turbo?
    Сякаш тези автомобили не съществуват, никой ли няма мнение по въпроса?

    И ако може и на мен едно лично с тези 3.2, че определено ми стана интересно.
    Благодаря.
    Last edited by Fear; 27-07-2012 at 16:39.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  9. #24

    Default

    Тази кола изглежда много добре, но цената и е прекомерно висока по две причини:

    1. Колкото и банално да прозвучи е светло сива и не се търся много, макар че са разпространени.

    2. Като и гледам копчетата на радиото ми се струва на малко повече километри.

    Не казвам, че не си заслужава колата, но може би с 1000лв надолу.

  10. #25
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default

    Говорих със собственикът отново днес. Той ми каза че, предна броня, задна броня и преден капак се нуждаят от боядисване. Броните са здрави, не били спукани или счупени, но надрани от паркиране, нещо което е нормално, все пак си държим колите къде ли не. Предният капак е за боядисване обаче, понеже била обелена боята над един от фаровете, натиснал колата при паркиране в джип доколкото разбрах. А вече е и без зимни гуми с джанти, понеже са продадени. И така, вече не съм толкова навит да я купя, така че ако някой иска може да отиде да я види. На мен не ми се бият 300км за да видя Алфа в лош външен вид, съжалявам.

    Ами търсенето продължава. Днес имах малко време и ей така инцидентно покарах до село Труд Нищо интересно нямаше, освен една фейслифтова дизелова, но автомат. Бензини няма, само дизели, така че май май ще се кара 20 клапаново ЖТД. Някой да има наблюдения върху тази:

    http://www.cars.bg/u712257


    ПС: Днес седнах в един Тезис.....много ми допадна. Някакви наблюдения върху този модел?

    Поздрави
    Last edited by Hassel; 27-07-2012 at 19:23.
    Under 400bhp makes baby jesus cry.
    (so my boost leak at the jamsport day must have had him sobbing like rich j williams watching a chick flick)

  11. #26
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by Hassel View Post

    ПС: Днес седнах в един Тезис.....много ми допадна. Някакви наблюдения върху този модел?

    Поздрави
    Дизайна е специфичен. На мен лично много ми харесва задницата му , но като видя предницата и ме губи ...
    Иначе ако ти харесва внимавай с окачването на Thesis и по-точно с адаптивните амортисьори...
    ...

  12. #27
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Eгати, много станахме търсещите такава кола...
    A в другата тема ме направиха на две стотинки, именно защото бях показал тази кола: http://www.cars.bg/u610910
    Дали било вярно описанието, не знам си какво...
    Пък сега, била невероятна, заслужавало си.

    П.П.
    И понеже никой в другата тема не ми отговори, ще питам и тук:
    Какви са отзивите за 2.0 V6 Turbo?
    Сякаш тези автомобили не съществуват, никой ли няма мнение по въпроса?

    И ако може и на мен едно лично с тези 3.2, че определено ми стана интересно.
    Благодаря.
    От това, което съм чел 2.0 турбо не е много добър вариант, защото е с ризи и не носи много на тунинг; в сток състояние е по-бавен от 3.0-ката. И май е само за италианския пазар произвеждан.
    Колегата Boby има такава, нека той сподели как е.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Hassel View Post
    ПС: Днес седнах в един Тезис.....много ми допадна. Някакви наблюдения върху този модел?

    Поздрави
    Вчера при нас беше един собственик дето беше вдигнал ръце от окачването щото трудно се намирали части......сто седемдесе и кусур коня, почти тон и 700 кила.......само возия, нищо друго няма в нея......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    От това, което съм чел 2.0 турбо не е много добър вариант, защото е с ризи и не носи много на тунинг; в сток състояние е по-бавен от 3.0-ката. И май е само за италианския пазар произвеждан.
    Колегата Boby има такава, нека той сподели как е.
    Тооо всички Арезета са с ризи, ако не бъркам Мотора 2.0V6 турбо държи на тунинг колкото всяко Арезе, това е най икономичния мотор от V6 ците а пък същевременно е доста динамичен, според мен Колите са произвеждани за навсякъде и ви се струват екзотика, защото тоя агрегат по спомен се слага 3-4 години на 166 и след това го спират.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #30

    Default

    Аз друго се питам... каква е разликата в динамиката между сегашният ми 2.5 с автомат и 3.0 с автомат. С ръчни е ясно в общи линии. Видях, че се предлага ремап за 2.5 и ставал 210 коня, но не знам колко е вярно и не знам дали няма да наруши така приятната плавност и мекота на този мотор.

    EDIT: Прави впечатление, че кривата на въртящият момент при 3.0 е много по-добра в ниските обороти (започва от около 210 при 2000 оборота), докато при 2.5 започва от около 180NM при 2000 оборота и отива до 220 при 5000.
    Last edited by duronman; 28-07-2012 at 00:23.

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •