Results 1 to 5 of 5

Thread: Счупено захващане на радиатор на alfa 147

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default Счупено захващане на радиатор на alfa 147

    Проблема е, че се е счупил щифта който стърчи нагоре от пластмасата на радиатора. Този щифт влиза в нещо като тампон хванат в предната част на колата (гредата между фаровете) и държи радиатора да не се клати напред-назад. Пробвах да го залепя с лепило капчица, издържа 2 дни. Интересува ме някой ако знае с какво мога да го залепя - трябва да хване доста стабилно и да издържа ниски/високи температури, влажност и вибрации. Или евентуално някой ако знае къде заваряват пластмаси... Алтернативата е да му сложа метален щифт който се държи на някаква планка която да захвана за пластмасата, но този вариант ми се струва малко пресилен ако има начин да се залепи/завари достатъчно здраво. Ето и снимки:

    http://snimki.be//store/1/871344330287.jpg

    http://snimki.be//store/1/971344330394.jpg

    http://snimki.be//store/1/621344330429.jpg

  2. #2
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    В ЕТ"Веско" - Боила (не правя реклама) продават една яка двукомпонентна смола точно за пластмасите за колата. Мисля, че ще ти свърши работа, особено ако направиш и отвор в центъра на държача и сложиш нещо метално, което да влиза малко и в пластмасата на радиатора
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    44

    Default

    Сложи една видийка от долната страна и отгоре навий счупената част

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by maptod View Post
    Сложи една видийка от долната страна и отгоре навий счупената част
    Пластмасата не ми се струва особено здрава там, а и мога да пробивам до някъде, че после почват лопатките на перката... Иначе можеше да направя нещо подобно с къса видийка и после да го залепя, но вече свърших тая работа. Този път просто доста се постарах, пак ползвах Капчица, но този път минах с едра шкурка и после го уплътних с една гумичка (трябваше да го снимам, че така на думи...), та основата стана доста по-широка, надявам се това да помогне. Мисля, че стана доста добре и се надявам да държи. Ако пак изпусне вече ще му направя една метална планка и ще реша проблема веднъж завинаги.

  5. #5
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by hayho View Post
    Пластмасата не ми се струва особено здрава там, а и мога да пробивам до някъде, че после почват лопатките на перката... Иначе можеше да направя нещо подобно с къса видийка и после да го залепя, но вече свърших тая работа. Този път просто доста се постарах, пак ползвах Капчица, но този път минах с едра шкурка и после го уплътних с една гумичка (трябваше да го снимам, че така на думи...), та основата стана доста по-широка, надявам се това да помогне. Мисля, че стана доста добре и се надявам да държи. Ако пак изпусне вече ще му направя една метална планка и ще реша проблема веднъж завинаги.
    Капчицата не държи на вибрации - чупи се
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •