Results 1 to 15 of 23

Thread: Ръб нa Brembo Max ?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default Ръб нa Brembo Max ?

    Колеги от около 15к км съм с Брембо Макс и накладки Феродо,не помня кой модел бяха но за тия километри и при стабилни спирания почти всеки ден,накладките дори не са изхабили скосената си част.Знам,че Брембото яде накладките и за тва взех уж по-твърди,ама пък не мисля,че толкова трябва да са жилави тия накладки.Ръбчето съвсем леко го усещам на диска,а накладките са почти като нови и въпреки тва,като мия колата се стича малко по джантите материал от накладките.Уцелил ли съм ментак партида в кутията накладки или просто Феродото е т*аш*к работа?Отзад съм с ТРВ накладки от 1 месец,но там съм с обикновени дискове,с какво да сменя Феродо-то отпред?
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ferodo-то е зле. Не спира и износва дисковете. И при мен беше така с него
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Отзад съм с ТРВ накладки от 1 месец,но там съм с обикновени дискове,с какво да сменя Феродо-то отпред?
    С ТРВ или с зелен или ултимакс ЕБЦ.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    С ТРВ или с зелен или ултимакс ЕБЦ.....
    Подкрепям казаното
    Вече 25000 км. карам със зелен EBC + Brembo MAX. Накладките имат още доста живот а ръбчето на диска е съвсем малко (доста под милиметър).

    Вярно, че повечето време ги жаля, но реша ли да спирам спирам




    Едит:
    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    ... накладките дори не са изхабили скосената си част.... Ръбчето съвсем леко го усещам на диска,а накладките са почти като нови ...
    Чакай малко. Нещо не разбирам.
    Оплакваш се, че нито дисковете нито накладките ти се износват толкова бързо колкото очакваш. Какво се косиш и защо ще ги сменяш ако спират добре?
    Last edited by CTOMAHATA; 30-07-2012 at 23:49.
    156SW 1.9JTD 16V

  5. #5

    Default

    Няма как да спира добре, ако цялата джанта не е черна от прах...
    Ако при спиране се протрива диска а не накладката, определено имаш голям проблем + риск от прегряване и т.н.

    Брембото понеже са мега фЙешАн и аз знам, че имат най-много ментаци, а феродото освен ако не е също ментак, чак толко зле, че за 8К километра да направи диска за боклука няма как да е. Имат една "евтина" серия FSL, която за мен е много зле, но пак няма да изяде диска, просто не спитра колата с тях...
    Иначе напълно подкрепям ФЕРАРИСТ-а: TRW for the win! (или другото, ма то не се продава тук, така че с ТРВ е по-лесничко).

    А иначе ако не е тайна, за какви пари ги купи тия брембота и точно какви са (или каква е колата за да се ориентираме) - може това да даде индикация дали те са боклук или накладките...
    Last edited by badmadafaka; 31-07-2012 at 08:49.

  6. #6
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Ми върти ми се някаква цена от около 300лв с накладките заедно и големи отстъпки...

    Аз ще ги сменя наклдаките с ТРВ,но друго ме интересува-колегата СТОМАНАТА пише,че е с ЕБЦ и пак имат ръбче неговите дискове- и на него ли са 'ментак' дисковете или просто е нормално да получава малко ръбче ?
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Ми върти ми се някаква цена от около 300лв с накладките заедно и големи отстъпки...
    Ако иде реч за дискове на 2.4-ката в подписа ти (освен ако баба ти не е вносителя на "Брембо" и ти ги дава без никаква печалба), според мен хвърляй тия дискове... Истинското "Брембо Макс" в момента за тая кола струва повече от 300 лева за двата диска, пак с "големите" отстъпки... Читави накладки за същата кола предни по-малко от 100-тина лева не могат да струват с каквато и да е отстъпка...
    А някой знае ли дали има някакви белези, по които да се познава "менте" брембо от истинско..?
    Last edited by badmadafaka; 31-07-2012 at 10:10.

  8. #8
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Колеги от около 15к км съм с Брембо Макс и накладки Феродо,не помня кой модел бяха но за тия километри и при стабилни спирания почти всеки ден,накладките дори не са изхабили скосената си част.Знам,че Брембото яде накладките и за тва взех уж по-твърди,ама пък не мисля,че толкова трябва да са жилави тия накладки.Ръбчето съвсем леко го усещам на диска,а накладките са почти като нови и въпреки тва,като мия колата се стича малко по джантите материал от накладките.Уцелил ли съм ментак партида в кутията накладки или просто Феродото е т*аш*к работа?Отзад съм с ТРВ накладки от 1 месец,но там съм с обикновени дискове,с какво да сменя Феродо-то отпред?
    По-скоро съм склонен да вярвам, че БРЕМБО-то, което си купил е менте.
    Аз имах подобен случай, при който след около 20 000 км и меки накладки, дисковете бяха с над 1-1,5 мм ръб от външната страна, а от вътрешната бяха изчезнали каналите - направи си сметка колко са били износени, а накладките почти нови. После сложих други дискове със същата марка накладки и нямах проблем.
    Най-добре си вземи дискове и накладки АТЕ от проверено място, определено ще изкарат много километри.

  9. #9
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Ще ги сменя първо накладките с ТРВ и ще се разбере дали са менте Брембо-то,защото АТЕ-то дисковете не са никак евтини,а ми се ходи на много концерти тва лято
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  10. #10
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    И аз съм с брембо макс и за около 8000 км. както казваш има ръбче което почти не се усеща но накладките стабилно заминават ... те са тексако или текстар не съм сиг.

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •