Results 1 to 10 of 10

Thread: Стават ли амортесъорите на багажника на Алфа Ромео 145 от друг автомобил...

  1. #1
    Запален алфист Staikov's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Смолян
    Posts
    127

    Default Стават ли амортесъорите на багажника на Алфа Ромео 145 от друг автомобил...

    Въпросат ми е зададен в темата .
    Надявам се накои да е пробвал и да има представа от каква друга кола биха могли да станат амортесъорите на задния капак освен оригиналните ...

  2. #2

    Default

    Амортисьора за врата има точно три важни характеристики:
    1) Сила (написана е някъде на него, мери се в нютони, обозначава се с цифра и буквата N след нея);
    2) Дължина разгънат (лесно се установява с рулетка или друг по-сложен измервателен уред);
    3) Дължина сгънат (мери се с уреда, с който се установява и точка 2);
    И трите търпят известни отклонения, но не значими - всичко зависи от мястото, където трябва да паснат.

    Най-лесно ще е ако напишеш тези 3 характеристики на оригиналните амортисьори и на който му се занимава да погледне и измери на неговата кола какви са... Така, ще се събере най-много инфо...
    Даже може темата да се направи такава, в която всеки на който му се занимава да мери и да пуска информация какви са амортисьорите на неговата кола (каквато и да е тя) за да знаят и други кое с кое евентуално би могло да бъде съвместимо...
    Добре е да се казва и дали закрепването им е стандартно с ябълковидни болтове, защото има и такива със закрепване заради което не стават за нищо различно от конкретната кола, за която са правени.

  3. #3
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    При толкова много 145 на части...не виждам смисъла честно казано от алтернативи

  4. #4

    Default

    Смисъла от алтернативи е, че тези коли повечето не са първа младост, а амортисьорчетата също имат някакъв живот. Няма смисъл от алтернативи ако ги има нови на приемливи цени...
    Last edited by badmadafaka; 31-07-2012 at 20:39.

  5. #5
    Запален алфист Staikov's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Смолян
    Posts
    127

    Default

    Цената на нови в ТЕХКО БЕЗ отстъпка е около 50 лв на брои а с отстъпка на около 36-7 лв на брои ...

    Почти всички който питах в форума или са продадени или не стават ...

  6. #6
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Ти пък си намерил за италиански автомобили къде да търсиш части

    Виж тук http://axm-auto.com/index2.php?brand...122&subcat=139

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Usa
    Posts
    61

    Default Здравейте

    Преди две години смених моите с такива от AUDI 80 /може и да греша точно модела/. Малко по-къси са и се наложи да направя допълнителни втулки /около 20 мм/. Но иначе са стегнати и добре отварят и задържат задната врата. Цената им беше около 50 лв за двата.

  8. #8
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    Ти пък си намерил за италиански автомобили къде да търсиш части

    Виж тук http://axm-auto.com/index2.php?brand...122&subcat=139
    Тия не знам за какво усилие са смятани ама на мене имам усещането, че ще ми счупят пантите ако не задържам капака с ръка докато се отваря
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    8

    Default

    Колега я виж тук http://emk-33.com/shop/product_info....ducts_id=84617 , мисля че е прилична цената.
    ALFA ROMEO 145, 1.4, Twin Spark, 1997g.

  10. #10
    Запален алфист Staikov's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Смолян
    Posts
    127

    Default

    Да цената не е никак лоша мисля че цената е на бройка но пак е добре тук при нас с отстъпката най-евтино ми е 37 лв на брой ... мисля да поръчам утре само ще проверя на още едно място и от където и да взема ще пиша дали съм доволен или не

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •