Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 81

Thread: Реалистично ли е?

  1. #46
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default

    Колега дизела си е дизел. ЖТД мотора е идеален градско 7.5-8 извън града 4.5-5л/100 км не е скъп за подръжка,вярно нафтата е най-скъпа от 2те горива + газ но ако нямаш проблеми с мотора ще издържи доста хиляди километри. Каквото и да си купиш подкрепям все пак сме колеги и трябва да се държим без значение кои кара дизел и кой "двойка"

  2. #47
    Младши алфист ickata156's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    sofia
    Posts
    17

    Default

    здравей колега имам 146-ца 1.9jtd и 156-ца 2.4jtd-140кс.
    имах и 146-ца 1.6 бензин.
    първо за 2000лв. най-добре да търсиш карана в БГ,щото за нов внос 1000лв. може и да не ти стигнат да я потегнеш.
    мойта 146jtd ми е стъпила над 3500лв с документи и всичко останало,но съм доволен,градско ми дава 6-7/100,а извън града 5/100 докато бензина дава с 2/100 повече,а и трябва задължително газов инжекцион,за който преди ми искаха 1400лв.
    но все пак ако искаш бензин,огледай се за 1.8 или 2.0 и може да си е с гас,регистрация,което ще ти спести доста пари.
    колкото до подръжката 146 е доста здрав автомобил и сравнително евтин за потдръжка,разбира се зависи как се кара.
    156sportwagon 2.4jtd\140hp

  3. #48
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Yambol
    Age
    39
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by vankichaaaa View Post
    Колега дизела си е дизел. ЖТД мотора е идеален градско 7.5-8 извън града 4.5-5л/100 км не е скъп за подръжка,вярно нафтата е най-скъпа от 2те горива + газ но ако нямаш проблеми с мотора ще издържи доста хиляди километри. Каквото и да си купиш подкрепям все пак сме колеги и трябва да се държим без значение кои кара дизел и кой "двойка"
    Благодаря за отговора колега. Засега сме се спрели на варианта бензин/газ

    ---------- Post added at 22:19 ---------- Previous post was at 22:05 ----------

    Quote Originally Posted by ickata156 View Post
    здравей колега имам 146-ца 1.9jtd и 156-ца 2.4jtd-140кс.
    имах и 146-ца 1.6 бензин.
    първо за 2000лв. най-добре да търсиш карана в БГ,щото за нов внос 1000лв. може и да не ти стигнат да я потегнеш.
    мойта 146jtd ми е стъпила над 3500лв с документи и всичко останало,но съм доволен,градско ми дава 6-7/100,а извън града 5/100 докато бензина дава с 2/100 повече,а и трябва задължително газов инжекцион,за който преди ми искаха 1400лв.
    но все пак ако искаш бензин,огледай се за 1.8 или 2.0 и може да си е с гас,регистрация,което ще ти спести доста пари.
    колкото до подръжката 146 е доста здрав автомобил и сравнително евтин за потдръжка,разбира се зависи как се кара.
    Благодаря, много полезни съвети ми даде. Общо взето сме се спрели на бензин 1.6 или 1.8 с идеята да и сложим газов инжекцион.
    Досега си мислехме, че ако си вземем нов внос ще бъде на по-малко километри, но от друга страна като се замисля, ако си намерим читава от човек колата ще бъде поддържана и карана в България, което е важно

  4. #49
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    12

    Default

    Quote Originally Posted by hristo2201 View Post
    ... ако си намерим читава от човек колата ще бъде поддържана и карана в България, което е важно
    няма гаранция че ако колата е регистрирана и карана в БГ е читава. всички знаем че тук е пълно с калпави майстори и части ментета(да напомня и за кофти пътищата), а нали знаеш българина все гледа да мине тънко
    състоянието е важно, независимо дали колата е нов внос или е регистрирана.
    късмет от мен
    Lancia Delta 1.6 i.e.

  5. #50
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Yambol
    Age
    39
    Posts
    25

    Default

    http://prodavalnik.com/prodavam-ili-barter-i8367447

    Какво ще кажете за тази обява?
    Човека ми писа, че я купил от автокъща и че я е карал само един месец! Продава я, защото отивал да работи в чужбина...
    97г. е и малко ме притеснява този факт, тъй като идеята ми е за Алфа 146 след 99г. но знае ли човек - може и Алфа 146 от 97г. да се окаже по здрава и запазена от такава от 99г.
    Вие как мислите?

  6. #51
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Thumbs up Успех

    Караш я на диагностика- да чуят мотора как работи( дебитомер, ламбда сонда, свещи, кабели, вариатор повдигачи. и един съвет: предложи на собственика да смениш маслото и филтъра за твоя сметка, вземи обикновено масло приемрно от Kaufland K-klasic 5 литра 10/40 (40лв) червената туба (не е лошо пробвал съм го никакви поблеми за нормални режими на работа), поне ще си сигурен че няма добавки и пробвай колата със смененото масло как ше работи, пуши ли трака ли! ако всичко е наред и в крайна сметка вземеш колата, карай го 5к км и го смени!


    Поздрави

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by hristo2201 View Post
    http://prodavalnik.com/prodavam-ili-barter-i8367447

    Какво ще кажете за тази обява?
    Човека ми писа, че я купил от автокъща и че я е карал само един месец! Продава я, защото отивал да работи в чужбина...
    97г. е и малко ме притеснява този факт, тъй като идеята ми е за Алфа 146 след 99г. но знае ли човек - може и Алфа 146 от 97г. да се окаже по здрава и запазена от такава от 99г.
    Вие как мислите?
    Скъпа е за 2к., не е някоя лъскачка а средностатистически кърпел Сори но на мен така ми изглежда. Не искам да злословя за човек когото не познавам, но е стряскащо новозакупена кола която бързо се продава след това, така че бъди много нащрек. Дебитомера на показаната от теб кола само струва 400++ лева та се повтарям внимавай много.
    Last edited by thecleaner; 13-08-2012 at 01:02.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #53

    Default

    Абе специално за туйнспарк чак толкова невероятно не е да се продава бързо след покупката - като си вземеш някакъв кърпел за под 2К (без да имаш идея за какво иде реч при тия коли и защо "баце за 2 бона си зимаш кола с кожа и климатроник") и в няколко сервиза са му обадили, че за да се обслужи и "стегне" тов нещо, ще му трябват още 1-1.5К (минимум), човек може внезапно да получил мигрена и да реши да разкарва веднага тая "скъпа кочина"...
    Не казвам, че това е случая, това е просто вариант...
    Last edited by badmadafaka; 13-08-2012 at 08:39.

  9. #54
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Yambol
    Age
    39
    Posts
    25

    Default

    Достигнах до някакви изводи относно избора на Алфа 146-ца и те са:
    1. Дизел му е майката!
    2. Дизел му е майката!
    3. Дизел му е майката!

  10. #55
    пристрастен към Италианки pe60's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    31

    Default

    Quote Originally Posted by hristo2201 View Post
    Достигнах до някакви изводи относно избора на Алфа 146-ца и те са:
    1. Дизел му е майката!
    2. Дизел му е майката!
    3. Дизел му е майката!
    Ама де го тва запазено дизелче...Клекни,погледни отдолу моторчето и ще видиш течащи лейки.
    хамелеон 146 т.s 1.6 /00г.
    Regata 100s /88г

  11. #56
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Quote Originally Posted by pe60 View Post
    Ама де го тва запазено дизелче...Клекни,погледни отдолу моторчето и ще видиш течащи лейки.
    ела да видиш дали има една капчица под колата

  12. #57
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Yambol
    Age
    39
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by pe60 View Post
    Ама де го тва запазено дизелче...Клекни,погледни отдолу моторчето и ще видиш течащи лейки.
    Който търси намира

  13. #58

    Default

    Quote Originally Posted by hristo2201 View Post
    Достигнах до някакви изводи относно избора на Алфа 146-ца и те са:
    1. Дизел му е майката!
    2. Дизел му е майката!
    3. Дизел му е майката!
    Амин, най-после Хубаво е да достигнеш до тоя извод по евтиния начин, т.е. преди ТС а
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  14. #59
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    хммм на 2.70 цена.... мерси - газта му е майката
    Т.С-ка и основен ремонт да му напрайш ,ако е на газ пак е по-евтино
    П.С. Мое мнение
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  15. #60
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 17-02-2019 at 17:16.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •