Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Има аларма - няма аларма + аудио и автопилотски въпрос.

  1. #1

    Default Има аларма - няма аларма + аудио и автопилотски въпрос.

    Здравейте колеги, имам оригинални датчици в плафона, имам диоде отпред, но аларма не се чува да сработва и при заключване на централното всичко е 100% безшумно, като даже и мигачите не мигат, ами се заключва в 100% стелт режим Искам да попитам само отзад в дясно при релетата ли би могъл да ми е модулът за алармата или имам и други опции.

    Допълнително искам да попитам, ако сложа оригинални субуфери на задната кора от къде най-удобно мога да им хвана директно сигнал или за усилвател (колата е с базовото музикално оборудване, не с HI FI / BOSE версията (това май най-много ми липсва от либрата

    И последно ще попитам дали, както при либрата имам фабрично букса за автопилот и трябва да си намеря само ръчка за да го подкарам или тук филмът е по-голям ?

    Благодаря предварително !

  2. #2

    Default

    Е, оказа се, че имам аларма, само нямам ключ, а някой я е завъртял на OFF, дали всеки ключ за аларма ще стане или за всяка кола е различен ?

  3. #3
    започва да се пристрастява Alfation's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София, Гео Милев
    Age
    33
    Posts
    40

    Default

    Щом имаш датчиците, би трябвало и алармата да имаш, но най-вероятно е изключена от ключето, което е в дясната част на багажника под едно черно елипсовидно капаче(там си е и модула).
    Сигнал за субуферите можеш да вземеш от кабелите към задните врати, но по-удачно е да си намериш фабричния усилвател от кола с колони на кората - Haes DSP Amplifier.
    С темпомата тука филма верно си е по-голям, освен самата ръчка трябва да се сложат и датчици на педалите, имаше доста писано във форума, потърси.


    ---------- Post added at 14:17 ---------- Previous post was at 14:14 ----------

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Е, оказа се, че имам аларма, само нямам ключ, а някой я е завъртял на OFF, дали всеки ключ за аларма ще стане или за всяка кола е различен ?
    За всяка кола би трябвало да е различен, за най-лесно извади целия модул (не е много разглабянето), отвори го (на 4 болтчета е) и я включи отвътре.
    Alfa 166 2.0 TS
    Alfa 166 V6 TB RIP
    Alfa GT 2.0 JTS

  4. #4

    Default

    Датчици няма да се налага, защото съм автомат. На спирачката има заради автомата, а на съединителят... сещате се На либрата поне стана за половин час.. отивам да разглабям за алармата

  5. #5

    Default

    Днес се опитвах да сваля ICS за да си сменя копчето на аварийките и... свалих над скоростния лост пластмасата, свалих следващата на 4 болта и до там. Не можах да натиска щипките на ICS и да го сваля. Може ли отнякъде обяснение в картинки как става и с каква отверка сте успявали. Опитах и да сваля само предния панел, но ми се стори, че може да изпадат копчетата или да го пукна и не посмях.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Лицевата пласмаса е нанизана и е на щипки, които лесно се откопчават с леки напъни.



    След като свалиш въпросната пластмаса, ще можеш да свалиш и модула с бутона за аварийните.
    Т. е. не е необходимо да вадиш целия ICS.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Много благодаря колега! Както си мислех, не е трябвало да се отказвам, но 2 копчета тръгнаха да падат и се притесних. Реално откачих всичките й щипки без горните, те са леко притеснителни. Все пак ще трябва да сваля и целия ICS, за да си сложа кабели за усилвателя и фабричните буфери по-натам, така че остава отворен въпросът.

    ---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 21:39 ----------

    Отделно с аларменият модул мистерията продължава. Размонтирах го и се оказа в положението, което би трябвало да е ON, разглобих го и му премерих батериите (не знам дали има значение), даваха около 5.5 волта. Търся какъв е проблемът с него и ще се радвам да ми кажете кой бушон е за него, ако знаете.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Относно захранването и предпазителите за алармения модул, виж този пост.

    По въпроса със свалянето на ICS- а, този пост ще ти помогне.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    @ecotronic - много благодаря. Бъркал съм в грешните дупки в последната фаза.


    При мен първа фаза е малко тегава, защото при автомата кожата и дупката около лоста е малко по-малка, но се получава.

  10. #10

    Default

    Готово - аварийни светлини на лице Алармата още хич я няма Имам странно копче под волана долу в дясно и изглежда фабрично, но не мога да разбера за какво е. Утре ще го снимам, ако някой знае да сподели.

    BTW оказа се, че при мен предният панел на ICS е несваляем без да се издърпа целият модул напред! Има 4 винтчета, които го държат. Явно има модификации през годините.
    Last edited by duronman; 06-08-2012 at 19:20.

  11. #11
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default

    и аз имам обемни датчици но аларма иок
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  12. #12

    Default

    Да де, ама аз си имам аларма, всичките и бутони са здрави, има си датчици, самта тя е здрава, а не работи Може ли проблемът да е в ключа по някаква причина, може ли просто да не се задейства, дали не е някое реле... много ми е неясно, след 2-3 дни, като имам време ще премеря трите пина, за които се говори по-нагоре.

  13. #13

    Default

    Колеги, моля някой с модул в багажника и ВКЛЮЧЕНА аларма да ми снима ключето в каква позиция е, че вече не знам на какво да вярвам

    Благодаря предварително !

  14. #14

    Default

    На пиновете на алармата ток има, точно по описанието (но огледално), оказа се че описанието е за страната на алармата на буксата. Аларма продължава да няма. Идеи как да се провери самият модул и дали ако го сменя с такъв от друга кола ще проработи ?!?

    Отделно си поръчах буферите за задната кора, сега остава питането къде стои фабричният усилвател, ако намеря да купя, целият сноп кабели ли се сменя и ако не намеря от къде най-лесно да си хвана сигнал за допълнителен усилвател.

  15. #15

    Default

    Колеги, моля някой да си щракне ключето в багажника за алармата с телефона/апарата, ако не го затруднявам...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •