Results 1 to 10 of 10

Thread: информация за една обява за 166

  1. #1
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default информация за една обява за 166

    Колеги,

    по молба на мой приятел който е и наш колега от форума ходих да гледам тази 166-ца в София по тази обява
    http://www.cars.bg/u556995

    както се вижда от снимките, колата е фейслифт, но снимките са правени не на фокус и ето защо:

    1.ръжда по двата предни калника (не бях виждал ръждясала алфа от времето на старата ми 33-ка)
    2.ръжда по предния капак до емблемата
    3.натиснат преден капак над емблемата
    4.колата е удряна отпред в дясно, десния фар е сменян, но зад него е счупена цялата пластмаса от фара по продължение на вътрешния калник
    5.десния еърбег свети - според мен в следствие на удара си личи че таблото от дясната страна е сваляно
    6.не работи ICS-а
    7.салона е в отвратително състояние
    -изгорено от цигара на няколко места по лявата колонка пред шофьора
    -кожата е толкова захабена, че трябва да се чисти много
    -топката на скоростния лост е счупена, няма я горната част
    -на дръжките на вратите има някакво гумено покритие което е олющено на всички
    8.Запалихме мотора - издава странни звуци отпред в дясната част откъм ангренажа. Собственика каза , че е смянал два пъти ролки, но има някакво стържене
    9.Колата уж е на 130 000 а иначе има табелки от 190 000 за направени смени.Скъсан е въздуховода, има много омаслени места. Колата я карахме около 500 метра но мога да кажа, че не върви въобще.
    10. скоростна кутия - 5 степенен автоматик. НЕ превключва нормално. при самото превключване има зверски тласъци все едно някой те блъска отзад. превключва на много високи обороти и колата се тормози много
    11.има поне един лагер на главина за смяна - според мен заден десен. Има крива гума (или джанта) и колата се люлее много
    12.отвън по ламарините, няма една без забележка. всичките са издрани, ожулени или натиснати.
    13.предната броня от ляво е ожулена много, счупен е левия халоген и решетката около него. от дясната страна на бронята я няма дюзата за измиване на фаровете
    14.колата е със зимни гуми, които са за боклука, но има и летни в комплекта
    15.колата е обявена за 2006 година, по талон е 2005 година, по стъкла е 2003 година. предното е сменяно
    16.колата не е минала преглед тази година.

    Собственика я продава защото му дали служебна кола. Не мога да разбера как можеш да се отнасяш така с колата си и да я предлагаш за толкова пари.

    според мен тази кола не струва повече от 3000 лева в сегашното си състояние, и трябва да се инвестира много за да се възстанови. Не я препоръчвам на никой но всеки може да се види с продавача.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 166.jpg  
    Last edited by KirilSol; 04-08-2012 at 09:34.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Това си е кола да я продаваш на части ... за съжаление много такива се продават в Бг и ей така трябва да се наплюят хубаво да не се разкарват хората да се занимават с разни дебили

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3

    Default

    Едно време стоеше на цена над 11 хиляди. Ще си стои така още доста време, явно.

  4. #4
    Младши алфист montin_91's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Бобов дол
    Posts
    17

    Default

    Бягай далеч, проблеми с автомата, изпитах го на свой гръб. Далечееееееееееееееееее от тая кола !!!
    Alfa Romeo 33 1.5 boxer-ex, Alfa Romeo 155 1.7 T.Spark-ex, Alfa Romeo 166 2.4 JTD (136hp)-ex
    '00 Ford Focus 1.8 TDDI 90hp.
    '05 Alfa Romeo 166 2.4 M-jet 20v 175hp Distinctive

  5. #5

    Default

    EDIT: И да ви подаряват такава кола - стойте много далеч.
    Last edited by duronman; 05-08-2012 at 22:53.

  6. #6
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    I da vi podarqvat takava kola - stoite mnogo dalech. Izvinqvam se za latinicata - tablet na poznat.
    Напълно си прав, има подаръци, от които може да се натикаш едни 4-5 000 лв
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  7. #7

    Default

    То изброените забележки са почти непоправими и сумата ще е далеч над 4000-5000 само скоростите ще са 2000. Когато си купувах либрата имаше ясен проблем например, който знаех, че ще ми струва 1000 за ремонт, но след като го оправих колата не ми е създала никакви проблеми цели 2 години. За това, като човек реши да купи цялостно запазена кола с един проблем, на добра цена - ДА. Ако обаче има списък от почти 20... удряна е и за капак салонът и е зле... и и искат, безумна сума. Не знам как продавачите имат очи да слагат такива цени на коли, дето са за морга. То само, като и видиш хрома на духалките и емблемите и изглежда "милионерче" , много важно, че е на малко години!
    Last edited by duronman; 05-08-2012 at 22:55.

  8. #8
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Лимузина, която като нова е струвала над 30 000 евро, на 6 години я продават за 7800 лева - какво очаквате.
    Всички фейслифтове по автокъщите за тия пари са на това дередже, просто джамбазите са замаскирали това-онова.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  9. #9

    Default

    Добре, че харесвам повече как изглежда старата маска, та не ме яд и не съм търсил фейслифтове Всъщност мисля, че е била доста над 30 000 Евро.

    Ето за 190 лева отгоре. http://www.cars.bg/u670950 Може и тя да е зле, но поне на пръв поглед изглежда по-добре.
    Last edited by duronman; 05-08-2012 at 23:03.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Добре, че харесвам повече как изглежда старата маска, та не ме яд и не съм търсил фейслифтове Всъщност мисля, че е била доста над 30 000 Евро.

    Ето за 190 лева отгоре. http://www.cars.bg/u670950 Може и тя да е зле, но поне на пръв поглед изглежда по-добре.
    така е тая е коментирана доста е запазена, само дето задна дясна врата е ударена
    156 2.4JTD 136+ PS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •