Results 1 to 6 of 6

Thread: Проблем с придърпване и гаснене - 155 1.8

  1. #1

    Default Проблем с придърпване и гаснене - 155 1.8

    Имам следния проблем с Алфа 155 ТС 1,8 , придърпване и даже в движение изключва двигателя и не може да запали след това . След няколко часа като е отпочинала пали няма проблем но при продължително каране гасне
    Last edited by Furious 155; 21-09-2012 at 00:00.

  2. #2
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    С колко клапана ти е двигателя?Какъв ти е разхода?И сменял ли си нещо скоро по колата;кабели,свещи,дебитомер,ламбда сондата на мястото ли си е....

  3. #3
    Запален Алфист Andi_88's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Пловдив маина
    Age
    35
    Posts
    35

    Default

    Колега симптомите които си изброил много ми приличат на холов датчик.Направи една диагностика ще покаже всичко.
    Alfa 156 2.0 ts 155hp ZENDER Motorsport+GTA фарове.

  4. #4
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Ако е датчика на коляновия вал, колата ще пали трудно ... а колегата не е споменал такова нещо.
    Не е изключена причината да е комплексна - т.е. да има повече от един проблем.
    Но диагностиката може да хвърли малко светлина наистина. Иначе само ще хвърляме боб тука ...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  5. #5

    Default

    ходих на диагностика , но не можа да ми каже 100 % възможно е да е от коленовия вал датчика така ми каза но не е сигурен , иначе при паленето по някой път не може да запали като махна клемата +са , и я сложа веднага си пали

  6. #6
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    За да ти помогнем:
    1. Кажи каква е колата! Или поне снимка на двигателя! 8клапана или 16в, година на производство...
    2. Къде се намираш
    3. може би телефон за контакти...


    Може да е от релетата. Зад акумулатора има 4 релета. Те имат общ "-" и ако някое от релетата се прецака то нищо по колата не работи. Интересното е че "няма как да го хванеш" . Два пъти съм имал такива проблеми и релето ту рабиботи както трябва, ту не. За това и си нося релета(втора ръка) и при нещо такова ги сменям на ред или ги разбърквам и те така.

    Според мен не е датчик колянов. Намери реленца 2-ра ръка по 5лв. или ако някой колега ти подари и ги смени. От там нататък ще търсим проблема


    Може да е и хлабава връзка 12волта към бензинова помпа. За това е хубаво да се разбере дали колата не подава бензин или искра или и двете...ако и двете ги няма значи 100% са реленца...

    От къде си? Аз скоро може да имам няколко релета за проба??
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •