Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 82 of 82

Thread: Шофиране без книжка?

  1. #76
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    :
    Quote Originally Posted by Tonimir View Post
    И после се оплакваме защо ни е крива държавата ...

    Докато не се промени ей това усещане на отговорност и уважение на закона при нас , никога няма видим подобрение в държавата!

    Преди 5 години, ми отнеха книжката за 2 месеца защото ме бяха засекли с 92КМ в зона с ограничение 50 , която се води населено място. (дълга история, но реално зоната е извън града, нещо подобно като СОПОТ, който е пътувал посока София->Търново)

    та, бях пешеходец през цялото време и не съм се правил на тарикат. След като мина времето, платих си глобата като бял човек, взех си книжката и ЧАК тогава, седнах зад волан!

    Мога да ти кажа, че в България закона е твърде мек! Ако си в Канада (където съм), гледаш как никой дори на магистралата не вдига над 120-130. (100 е ограничението) защо ли?

    Защото последват солени глоби, като ако минеш 50 КМ над ограничението (т.е 150+ КМ/час):
    • глобата ти може да стигне ДО 10000$ (зависи от съдята и каква ти била скоростта)
    • Отнема ти се книжката на момента (забравих за колко време), като задължително трябва да минеш през някаква програма при психолог! И ако той реши, че вече си наред, чак тогава може да пусниш молба за възстановяване на книжката.
    • Трябва да обясниш на съдята, защо сега не трябва да те вкара в затвора! (имай късмета да не ти е първо нарушение) Като задължително ще служиш обществен труд! (от това няма отмъкване)
    • колата се паркира в участъка за един месец, като си плащаш като пич всички разходи.
    Всичко изброено това при превишени 50+ на магистрала!!! (Истински магистрали), за подобно нарушение в жилищна зона (да караш със 100 примерно) отиваш директно в затвора + невероятни глоби и разправии по съдилища и адвокати.

    Като прочетох закона им за движение, чак тогава разбрах защо всички са супер внимателни като карат по пътищата!

    Но ние в България, дори твърдо мекия ни закон, ПАК ни тежи !!! И защото сме все тарикати ...
    - "епа , тия ще ми кажат, дали няма моа си карам бараката ..."

    Нищо лично колеги, но без чувство за отговорност ... никога няма се оправи тази държава! Като проблема почва в нас хората ...

    П.С: Не твърдя, че съм светец! Просто има "нарушения" , но има и "НАРУШЕНИЯ" ... толеранс може да има в "отговорното шофиране", но не може да бъде толкова голям този "толеранс".

  2. #77
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by burgazliqta View Post
    на 02.04.2013 (и аз написах ,че обжалвам ,а пък имаше една баба в КАТ ,която директно ми каза "Ко ще обжалваш я давай документите тука ... Което е противозаконно според мен " Аз естествено и дадох книжка НП и всичко останало , и тя след това ми го каза и ми взе книжката и ми вика ще се видим след 3 месеца
    Не е по правилата, ама общо взето сам си си виновен...за това де

  3. #78
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    )))...не сте в час с ЗДП....момчета!
    Много е важно как е написан акта......може да отнесе и дубъл на предишното наказание, може и да мине метър с 300лв........а може и както каза прасето да се вози в рикша дълго време.....ама си плямпате.....момчето дето пита не разкрива докрай нещата.....веднъж не му се разправяло да обжалва въпреки, че е бил прав...втори път не е могъл да намери някой да го вози и кара без книжка.....горе долу това разбрах...пълен смях)....
    Карал съм две години лишен от правоуправление и книжката е била в мен при всяка проверка.....
    Хайде кажете ми как е станал този номер.....?....като много ги разбирате нещата.....м/у другото не съм нарушил нито един закон на КАТ....просто съм намерил страничен вход....вратичка....
    п.п...книжката ми я взимат за 9 акта и 8 фиша за превишена скорост....а бях само на 23 години....макар имного назад....закона не се е променил толкова много....малко ви подсказах....бях пълен рецедив.....
    Last edited by Бобби; 19-06-2013 at 03:01.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #79
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Всъщност защо пишем в две отделни теми ? По едни и същи въпроси...

  5. #80
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    А де?
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #81
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    А де?
    Ми щот бургазлията го кефи явно... и миналия път мисля пак така стана, а и модераторите не се заглеждат май... абе пак е весело

  7. #82
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Ма то модератори почти няма
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •