Page 8 of 17 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 249

Thread: Автоматична скоростна кутия на 159 2.4

  1. #106
    Чук и Гек
    Join Date
    May 2008
    Location
    Сифия
    Posts
    420

    Default

    Quote Originally Posted by k.andreev View Post
    Да споделя и аз , като вече минал по този път ,след като загрее маслото и започваха удари при превключване на предавки , равносметка ново клапаново тяло 1044лв. , смяна 150лв. , масло 4 литра
    при мене нещата са много по различни,нямам никакви удари,тласъци и блъскания...,много рядно ама много само при много рязко спиране и то от дъжд на вятър се получава много лек тласък при връщане на предавките,поруден от грешния визкозитет на маслото други симтоми няма всичко се случва много гладко и нежно Скоро ще има тотална смяна на маслото с оригиналното за автомата и всичко ще си дойде на мястото,иначе да започне ли да блъска между предавките си е за клапаново тяло и тн..
    Last edited by PE4E; 11-05-2019 at 17:12.
    AR Type 939 2.4 JTDm TI Q-Tronic DPFon EX
    AR Type 932 2.4 JTD hard tuned EX
    Bmw E61 535d 500hp/900nm EX
    AR 155 Evo 3.2 v6 Project

  2. #107
    започва да се пристрастява 145selespeed's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Barcelona
    Age
    41
    Posts
    53

    Default

    Колеги, имам проблем.
    Колата е 159 1,9 жтдм 2005г автомат на мой приятел. Оплакваше се от леко ритане. Вдигнах колата и видях, че вече някой е пипал кутията и правил нещо незнайно какво, защото силикона на блока беше оранжев и неравномерен. Колата е на 270к км. Махнах малката пробка и източих точно цели 5 литра тъмна пумия. После развих и голямата пробка и източих още 1,8 литра, които по мои сметки трябваше да са около 3 литра. Колата е на подемник, хоризонтално, всичко точно ама нещо съмнително ми стана. Купих 10 литра от маслото, което ѝ се полага, а именно Aisin Premium ATF6 AW-1. Направих 2 промивки от по 3,1 литра и на третата налях 3,8 литра. Всеки път с обновено масло паля, прекарвам всички позиции по няколко секунди при натисната спирачка и всичко точно с изключение на първоначално леееко приритване при позиция Д. Този лек опит за ритане само първоначално и само на Д. Оттам нататък всичко гладко. Та изкарах колата на пробна обиколка и собственика ѝ беше очарован спрямо предишното поведение. Карах си я разко, за да я пробвам, а после и плавно. Абсолютно всичко коректно. За да бъде всичко тип-топ реших да ѝ пусна и една адаптация. И там вече стана ужас. Вярно, че само активирах адаптацията, но не знаех, че трябва и 10 пъти да я изкарам плавно до 6-та и обратно до 1-ва. Пречетох цялата тема и сега вече знам, че трябва да го направя утре. Но въпроса ми е нормално ли е сега да рита толкова брутално? Особено от 2-ра към 3-та, ако не отпусна газта, си е доста болезнено. Смяната отнема повече от секунда или две и през това време оборотите скачат и когато вкара рита. Ако я усетя на време и отнема газта пак рита ама по-малко. Ще се оправи ли с реденето плавно на скоростите след адаптация или да се притеснявам, че има повреда? Възможно ли е кутията да е пострадала с толкова много масло и то толкова тъмно? Ще съм ви благодарен ако можете да помогнете.
    145 QV Selespeed
    GTV 2.0 TS ´01

  3. #108

    Default

    Губи ми се нещо в цялата история. А именно- след като налееш новото масло( около 3,5л,защото толкова изтича при отворени двете пробки и изгасен двигател,ако е сипано колкото трябва де),трябва да загрееш кутията до 65-75 градуса,да оставиш мотора работещ с позиция на селектора Р или N,след което да отвиеш малката пробка ,да изтече каквото ще изтича,да затвориш малката пробка,да загасиш мотора и да налееш 400мл.л още ново масло,това ти е точното ниво.....та това не виждам да си го направил...или поне написал.
    Колкото до адаптацията,хубаво е да се направи както си го прочел,10 плавни набирания и спирания до покой от 1ва до 6та предавка.

    Файла ми е на друг комп ,та ето ти снимка на процедурата с адаптацията
    Click image for larger version. 

Name:	95160000_541196099876409_3131066652393734144_n.jpg 
Views:	104 
Size:	95.3 KB 
ID:	171342
    Last edited by undy; 01-05-2020 at 14:58.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #109
    започва да се пристрастява 145selespeed's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Barcelona
    Age
    41
    Posts
    53

    Default

    Благодаря ти изключително много!
    За нивото не се притеснявам, то е добро. Просто поради липса на тази снимка с процеса, която ми изпрати, кутията остана зле. В следващите дни ще намеря време, за да проведа процеса по адаптация, както си трябва. Благодаря ти още веднъж!
    145 QV Selespeed
    GTV 2.0 TS ´01

  5. #110

    Default

    Quote Originally Posted by 145selespeed View Post
    Благодаря ти изключително много!
    За нивото не се притеснявам, то е добро. Просто поради липса на тази снимка с процеса, която ми изпрати, кутията остана зле. В следващите дни ще намеря време, за да проведа процеса по адаптация, както си трябва. Благодаря ти още веднъж!
    Дано стане само с процедурата. Но съм срещал мнения, че с повече масло не е добре и се товари кутията, а пък с малко има опасност от прегряване и също не е Ок. Нивото поне лесно се постига.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #111
    Младши алфист ivovt's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    В.Търново
    Posts
    28

    Default

    Правилното ниво се определя както е казал колегата, а именно на работещ двигател и температура на маслото между 55 и 60 градуса. След което се развива малката пробка и изтича определено количество, завива се и не се долива нищо това е точното ниво. На доста места е описана процедурата по определяне на нивото за тази кутия.

  7. #112

    Default

    Аз се доверявам на дадената ми информация от хора наистина разбира щи за какво става дума, от хора работещи в сервизи, както от доста изчетено по форуми и видеа в нета. Навсякъде доливат определено количество спрямо температурата на маслото.
    В спецификацията на кутията казват, че се долива 0,5л и се проверява дали ще тръгне да тече, не да прокапе само маслото в шнорхела, а да протече. Никъде не видях да се остави да изтече всичкото и да се остави така. Единствено го има във видео на едно Волво, така да го правят, но все пак е само едно видео на любител. Така че се осланям на информацията, която имам до момента.
    На доста колеги съм казвал каквото знам и никой не се е оплакал, че маслото е в повече. Моята я карам над 55к с това количество и никакви драми нямам вече 4та година.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #113
    Младши алфист ivovt's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    В.Търново
    Posts
    28

    Default

    Не искам да споря колега,но просто се чудя кое е правилно.Аз като го сменях източих точно 3.2л след което налях 4л , загрях маслото,развих малката пробка на работещ двигател,изтече 800мл и започна да прокапва и я завих.Следователно би трябвало да е точно нивото.Ако трябва да долея още 400мл дали няма да стане твърде голямо количество?Реално колкото съм източил толкова съм и налял.

  9. #114

    Default

    Аз също съм далеч от спора, въпроса е да се внася яснота без да се дрънкаме.

    Маслото, което източи (3.2л) топло или студено беше?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #115
    Младши алфист ivovt's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    В.Търново
    Posts
    28

    Default

    Мисля,че маслото на кутията беше около 40-45 градуса.Много интересе,е че в едно ръководство казват, че след добавяне на тези 0,5л след достигане на 50 до 60 градуса трябва да се източи докато започне на прокапва,а в друго при темп. 35-45 градуса да се развие пробката и ако протече значи е ок.

  11. #116

    Default

    Цялата работа е в температурата на маслото. Ако ти е била по-висока температурата, а именно 60-70,респективно да си източил повече масло. Затова източваш по-малко и тук идва момента, че отвивайки вече пробката, когато маслото е загрято излиза и това, което по принцип се явява доливаното в общия случай.

    Моите частични смени протичат така: два пъти съм го правил..
    Взимам туба 4л, източвам старото масло сипвам 3.6л, загравям, минавам през позициите на селектора със задържане(както си му е там реда), отвивам малката пробка, излиза около 0.8л,завивам и доливам 0,4л. заделеното в началото. Така количеството се явява пак 3.2,но с нужното ниво при РАБОТНА температура.

    И аз преди съм се чудил, дали тези 300-400мл.л. са от съществено значение, но по-добре да са вътре от колко да рискувам....и без това не се охлаждат достатъчно нашите кутии, та е по-добре да има , а и хората,така действат и аз залагам на сигурно. Досега никой не се е оплакал от нивото, нито и аз имам някакви проблеми.

    Сега имам 10л ново масло и скоро ще направя 3 завъртания на маслото,но чакам да дойде време и за моторното.
    Last edited by undy; 11-05-2020 at 23:01.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #117
    Младши алфист ivovt's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    В.Търново
    Posts
    28

    Default

    Аз как го направих: както казах темп беше около 45 гр. Източих маслото, след което налях 4л. загрях кутията както му е реда до 55гр беше последно като погледнах.След това развих пробката и източих 0.8л. Реално останаха 3.2л. Явно както пишат в ръководствата 3.2л е количеството за смяна с точното ниво, а по какъв начин точно се прави, май няма голямо значение щом накрая и при теб и при мен количеството е еднакво.

    А ти когато източваш масло студено ли е или е загряло както при мен до около 45гр. и какво количество източваш първоначално?
    Last edited by ivovt; 11-05-2020 at 23:53.

  13. #118

    Default

    Загрято е, понеже трябва да ида до гаража където го правя. Но източваното масло не съм го мерил като количество колко е, защото така или иначе наливам ново, загрявам го, източвам от малката пробка и доливам 0.4л.
    Аз те питах за същото, защото маслото много се разширява, и ако го източиш при една температура, ще излезе едно количество, а при друга съответно друго количество.... И може да се получи грешка примерно, ако източиш студено масло, ти източваш дефакто по-малко от общото количество и това не трябва да бъде мяра за наливане на новото, затова не меря какво източвам, а след това коригирам нивото с топлото масло, както се и прави.

    Разликата между нас е в няколко стотин грама, което не е фатално. Никой няма да направи кутия при която при евентуална загуба на 200-300мл.л масло да се прецака.
    Но нали сме все педанти тука...хаха
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #119
    Младши алфист ivovt's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    В.Търново
    Posts
    28

    Default

    Да така е такива сме. Само не мога да си обясня,защо така се получава ти си налял 3.6л и след това си източил 0.8л. а аз като сипах 4л и изтекоха също 0.8л.от къде идва тази разлика?
    Last edited by ivovt; 12-05-2020 at 00:27.

  15. #120

    Default

    Сега ще премеря точно колко ще източа първоначално, след като знам колко съм сипал последния път и градусите ще запиша, за да няма "около". Ще направя подробно снимки на сегашното, първа, втора и трета смяна за състоянието.... Все пак да имаме нагледно и тук някакви неща. Ако можеше да се сменява с машина нямаше грам да се занимавам, но уви....но пък какво ли не правих сам та това да ме притесни, здраве да е
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 8 of 17 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •