Page 10 of 17 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 136 to 150 of 249

Thread: Автоматична скоростна кутия на 159 2.4

  1. #136

    Default

    Евала за инфото, ВО.

  2. #137

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Може и сам да пробваш. Махаш металния капак, който е отпред на кутията.
    От този линк виждаш на първата снимка десния клапан, който е ограден.
    Махаш го, преглеждаш, чистиш, баеш и каквото се сетиш друго, слагаш го и пробваш пак. За теста може да го смениш с горния (левия на снимката), за да се убедиш, че проблемът ще се измени, за да докажеш проблемността му.
    Ако не стане, то може само него да го смениш, преди да пипаш друго.
    Благодаря.
    Предполагам трябва да сваля акумулатора и планката под него, за да стигна до кутията.
    Капака откъм фаровете ли е насочен и има ли нещо друго, което да пречи на свалянето му?
    Има ли гарнитура или масло, което ще изтече ?
    Ако разменя двата клапана, предполагам ще изгубя 1,2,3, но 4,5та и 6та трябва да ги има?
    И последен въпрос с какво да почистя въпросният клапан
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  3. #138

    Default

    Kaнал или подемник ти трябва.

  4. #139

    Default

    ВО както винаги с много полезна информация. Доста неща съм "попил" от този човек относно кутиите,за което съм му благодарен.

    В това видео има процедурата по смяна на соленоид в домашни условия,въпреки че кутията е 5 степенна,но в общи линии трябва да е същото.
    https://www.youtube.com/watch?v=2RJyYRQxbZA
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #140
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Благодаря.
    Предполагам трябва да сваля акумулатора и планката под него, за да стигна до кутията.
    Капака откъм фаровете ли е насочен и има ли нещо друго, което да пречи на свалянето му?
    Има ли гарнитура или масло, което ще изтече ?
    Ако разменя двата клапана, предполагам ще изгубя 1,2,3, но 4,5та и 6та трябва да ги има?
    И последен въпрос с какво да почистя въпросният клапан
    Най-вероятно ще трябва да смъкнеш някакви неща отпред като маркучи на турбо, охлаждане и такива неща. Най-вероятно ще трябва да махнеш и топлообменника на кутията, което ще те накара най-добре да смениш и маслото ѝ.
    Капака оригинално трябва да е със силикон. Естествено при теста не го сглобяваш със силикон. Направи си някаква гарнитура от твърд картон (кадастрон). Колкото да издържи там няколко минути.
    Винтовете на капака след това се стягат на кръст до 13 Нм с осигурител за резби (против саморазвиване).
    Иначе логически ако изчезнат 1, 2 и 3-та, няма как да разбереш дали имаш 4,5 и 6-та Е, има как де, ама би било излишно това упражнение. Иначе да, има шанс да стане някаква аномалия с 1-ва, но със сигурност ще има аномалия, когато сложиш кутията на ръчна 1-ва и се спускаш по наклон надолу. Тогава би трябвало да изчезне функцията на задържане на кутията, която само в вози режим е по-различна от всички други логики.
    Успех.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #141

    Default

    Благодаря, значи директно я пращам на майстори, а и не е излишно да се направи едно рециклиране вътре.
    Обявиха ми цена от 1000-1300 лв, като това включва смяна на повредената част, смяна на дисковете, почистване, смяна на филтър+ наливане на ново масло.
    Мисля, че казаха че ще сменят и други клапани/бутала, но не съм на 100% сигурен.
    Не знам дали е добра цената или не.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  7. #142

    Default

    Супер е цената. Ако беше ауди/бмв/мерцедес отиваш на 2-3 бона.
    Там само за смяна на маслото дават по 600-700лв.

  8. #143
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Благодаря, значи директно я пращам на майстори, а и не е излишно да се направи едно рециклиране вътре.
    Обявиха ми цена от 1000-1300 лв, като това включва смяна на повредената част, смяна на дисковете, почистване, смяна на филтър+ наливане на ново масло.
    Мисля, че казаха че ще сменят и други клапани/бутала, но не съм на 100% сигурен.
    Не знам дали е добра цената или не.
    Колега, къде това? Малко инфо може ли? Мерси!
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  9. #144

    Default

    Пловдив, Даймънд трансмишън е сервиза, Хаги се казва човека.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  10. #145
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Пловдив, Даймънд трансмишън е сервиза, Хаги се казва човека.
    Питам, защото на един приятел само, че на 166 му поискаха преди месец там 3000лв. Кутията работи, включва само от време на време буксува. Не знам как ги определят тия цени, но може и наистина да са такива!
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  11. #146

    Default

    Зависи от проблема, както и какво правят. За пълно рециклиране и 100 000 км гаранция ми поиска 3600 лв
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  12. #147
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Зависи от проблема, както и какво правят. За пълно рециклиране и 100 000 км гаранция ми поиска 3600 лв
    Да, защото само частите са х2 на сумата, която си обявил в предишното ти мнение.
    Реално ще ти сменят един клапан и ще ти налеят някакво масло и бягай отново по пътя.
    Само, че при тази цена да не излезе изгорял някой от дисковите пакети, че изведнъж ще ти кажат, че тука е излязло нещо непредвидено, дай още 1000-1500 лв.
    Бъди подготвен за този сценарий просто.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #148

    Default

    По ДУМИТЕ му в цената от 1200-1400 лв влиза смяна на повредените механични части, смяна на дискове, филтър и масло, а реално какво ще правят те вътре.. И дали ще сменят дискове.. : )
    Няма как да знам за жалост.. Надявам се да си държат на думата и да направя/вложат това, за което ми вземат парите : )
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  14. #149
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Аз имах едни дразнещи неточности при смяна на предавките - придърпвания и едно задържане и лек удар от 1-2. Бях сменил частично маслото, но ефект нямаше. Ходих в един сервиз в Пловдив, ИвалКар в Тракия. Имат машина за промивка на кутията. Без да звучи като реклама, но след тяхната намеса, кутията се държи коренно различно. Цялата процеура отне 5 часа, сумата 295лв. Заслужаваше си по мое мнение. Минал съм 200км от тогава проблеми нямам. Та колега защо не пробваш първо промивка и смяна на масло? И аз мислех, че съм за ремонт, но явно съм грешал.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  15. #150

    Default

    200км не са ли малко за заключения?



Page 10 of 17 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •