Page 17 of 17 FirstFirst ... 7151617
Results 241 to 249 of 249

Thread: Автоматична скоростна кутия на 159 2.4

  1. #241
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default

    Моята е 2006 г и е с Q tronic
    Алфа Ромео 159 1.9 jtdm

  2. #242
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Един мои приятел има 166 с такава със следния проблем - спира на светофар, колата спира и след малко сама потегля. Имаше качени грешки за един клапан, почистихме куплунзите, че бяха замърсени, колата се оправи и след 3 месеца - пак. Идеи?
    Иска убочение,ръчно е
    Алфа Ромео 159 1.9 jtdm

  3. #243
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default

    Quote Originally Posted by dolarcho View Post
    Как се прави въпросното обучение и ти с каква точно кутия си ?
    Айсин,прави се следното,колата на контакт,на спирачка,а педала на газта натиснат на една трета от хода му и започваш да броиш 1001,1002,1003,местиш лоста назад и пак броиш ,така до края,след това по обратния път същата схема,като стигнеш Паркинг,палиш колата,това е.Успех.Започваш от P и завършваш на P
    Last edited by alfa156jtd; 16-11-2022 at 23:18.
    Алфа Ромео 159 1.9 jtdm

  4. #244
    Запален алфист stoian_off's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Pomorie, Burgas
    Age
    34
    Posts
    106

    Default

    Моя проблем е по скоро механичен,едва ли с една адаптация ще се оправи.Много взе да вие напоследък ,чудя се какво да правя.
    Alfa 156 Face 1.9 JTDm 140hp - ex
    Alfa 159 2.4 JTDm Automatic - now

  5. #245
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by stoian_off View Post
    Моя проблем е по скоро механичен,едва ли с една адаптация ще се оправи.Много взе да вие напоследък ,чудя се какво да правя.
    Сигурен ли си , че е от автоматът?С какво масло е - трябва да е с 3324
    Last edited by stu; 09-12-2022 at 01:18.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  6. #246
    Запален алфист stoian_off's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Pomorie, Burgas
    Age
    34
    Posts
    106

    Default

    Това е маслото с което опресних.Струва ми се че след опресняването започна да вие и то сега в студа още повече.Направило ми е впечетление , че когато колата още не е загряла не вие,но като загрее се започва.Най много вие когато дадеш газ и върнеш газта по рязко.От четвърта трета втора най-много се чува.Довечера може да направя един клип да видите за какво става въпрос. Ето маслото https://prikachi.net/image/8w6UNh
    PETRONAS TUTELA GI/VI
    Майстора ми каза ,че за пръв път чува Айсин да вие и 99%сигурен ,че не е от автомата .Но явно се чува че е от него ..Ако има значение колата е на 210к километра,нито рита ,нито блъска ,сменя много добре предавките без никакви проблеми,обаче вие??! Майстора ми каза,че не си заслужава да се отваря кутията но мен взе да ме притеснява.
    Last edited by stoian_off; 09-12-2022 at 11:46.
    Alfa 156 Face 1.9 JTDm 140hp - ex
    Alfa 159 2.4 JTDm Automatic - now

  7. #247
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by stoian_off View Post
    Това е маслото с което опресних.Струва ми се че след опресняването започна да вие и то сега в студа още повече.Направило ми е впечетление , че когато колата още не е загряла не вие,но като загрее се започва.Най много вие когато дадеш газ и върнеш газта по рязко.От четвърта трета втора най-много се чува.Довечера може да направя един клип да видите за какво става въпрос. Ето маслото https://prikachi.net/image/8w6UNh
    PETRONAS TUTELA GI/VI
    Майстора ми каза ,че за пръв път чува Айсин да вие и 99%сигурен ,че не е от автомата .Но явно се чува че е от него ..Ако има значение колата е на 210к километра,нито рита ,нито блъска ,сменя много добре предавките без никакви проблеми,обаче вие??! Майстора ми каза,че не си заслужава да се отваря кутията но мен взе да ме притеснява.
    Предполагам, че майсторът си има представа от Алфа, че май имаше някакви драми с точното ниво на масло в автомата?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #248
    Запален алфист stoian_off's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Pomorie, Burgas
    Age
    34
    Posts
    106

    Default

    Възможно е наистина ако е по ниско нивото на маслото да се получава това виене.Ще се консултирам с него и ще видя какво ще направя.Много интересно ,аз и преди бях казал ,че когато е топло не вие .Днес на морето беше 21 градуса,изобщо не се чуваше.
    Alfa 156 Face 1.9 JTDm 140hp - ex
    Alfa 159 2.4 JTDm Automatic - now

  9. #249

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Нещо по темата да кажа - за автоматичната ск. кутия при 159.
    Някой ако се хване като мене сам да си сменя маслото на кутията, да знае че пробката за наливане отгоре се развива с имперски размер шестограм - 11/32 инча. 9мм не влиза, а 8мм превърта.
    ТОЧНО ТОРГ 8 Е

Page 17 of 17 FirstFirst ... 7151617

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •