Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: Грешка airbag

  1. #1
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default Грешка airbag

    Вчера при палене лапмата на таблото за въздушната възглавница просто не изгасна. Всеки път като дам на контакт светва с всички останали но след това гасне. Вчера просто не изгасна. Вероятно компютърът е записал някаква грешка но незнайно защо. Моля за помощ от някой колега в София с кабел и лаптоп да го закачим да видим каква е грешката и да я изтрием, че така е много досадно а нямам възможност през работно време да ходя до сервиз. Моля ако има някой да пише...

  2. #2

    Default

    Вероятно е паднало напрежението, но не е сигурно. Трие се лесно. Аз имам кабел и софтуер, но по някаква причина не мога да се закача към ABS и AIRBAG, мисля, че е заради пиновете и се закачвам само към мотори. Ако не на мериш някой може да отидеш в Лисан Сервиз и не вярвам да ти вземат повече от 20лв.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by tweety View Post
    Вчера при палене лапмата на таблото за въздушната възглавница просто не изгасна. Всеки път като дам на контакт светва с всички останали но след това гасне. Вчера просто не изгасна. Вероятно компютърът е записал някаква грешка но незнайно защо. Моля за помощ от някой колега в София с кабел и лаптоп да го закачим да видим каква е грешката и да я изтрием, че така е много досадно а нямам възможност през работно време да ходя до сервиз. Моля ако има някой да пише...
    Че то като се замисля май не съм виждал 166-ца на 10+ години, дето да не й свети тая лампа.Моята също светна,триха два пъти грешка, пак се появи, казаха ми,че проблема е в някакъв датчик,дето го нямало и ОК. Посъветваха ме да отрежа единия извод на светодиода, ако много ме дразни А на колегата ми 166-цата (нов внос от Италия) направо "оригинално" си беше със залепено черно тиксо пред диодчето за еърбега. Мамка му на инж. Тоци Бегали

  4. #4

    Default

    И моето свети, дори като го няма ми липсва, така си имам компания в колата
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Моята светна когато ми монтираха газовата. Явно момчетата бяха разбутали някой конектор. Но след еднократно изчистване на грешката повече не е светила. Пък е 98 г (една от първите 2000 произведени).



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Вероятно е паднало напрежението, но не е сигурно. Трие се лесно. Аз имам кабел и софтуер, но по някаква причина не мога да се закача към ABS и AIRBAG, мисля, че е заради пиновете и се закачвам само към мотори. Ако не на мериш някой може да отидеш в Лисан Сервиз и не вярвам да ти вземат повече от 20лв.
    Трябва да си преправиш кабела.Иначе за еднократно може само да укъсиш пиновете, но по отделно за ABS и AIRBAG.Не и двата едновременно.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #7

    Default

    Благодаря много, ще го погледна. И моята беше записала ниско напрежение, като я купих. Изтрих си грешката и вече 2000км нищо не свети

    Ако така по VIN-а се разбира бройката моята е от първите 7000

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post

    Ако така по VIN-а се разбира бройката моята е от първите 7000
    Не съм 100% сигурен. Някой така ми каза а аз виждам някаква логика в това.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    Има логика да, просто не се бях замислял

  10. #10
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    При мен ламбата на пасажерската възглавница светна, когато ми се износиха четките на стартера и буквално четкодържателя и колектора на ротора беше дал на късо с пружините.

    Това преди 2 години. От тогава тая ламба не съм я виждал да свети. Иди на диагностика и я изчисти. И в никакъв случай не позволявай да ти падне напрежението на акумулатора. В противен случай ще има да си свети и ти да я гасиш...
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  11. #11
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Благодаря много колеги. Явно няма да може някой от вас да съдейства извън работно време и ще трябва да намеря време да я закарам да изчистят грешката, а държа да я махна защото ме дразни, а и се страхувам, че ако стане нещо няма да се отвори airbag-a

  12. #12
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    663

    Default

    Шанса да се отвори еърбега на 10+ годишна кола е минимален, просто живота им е толкова...

    Но за твое успокоение може да звъннеш на някой от сервизите - лятно време е , работят до късно.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  13. #13

    Default

    Гаранцията им е толкова, животът е поне 15 години, дори повече в повечето случаи. Шансът да се отвори при катастрофа не е минимален, напротив - над 85% е според мен !

  14. #14
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Аз знам за две причини да светне тази лампа, но най вероятно има и други. 1 Ниско напрежение - дозареждаш или сменяш акумулатор. 2 Развален датчик на така нареченият кантар на пасажерската седалка - тук има доста варианти Моята беше с два кабела на този датчик и след изолирането му лампата изгасна Казаха ми че ако датчикът е с три кабела изолирането му нямало да помогне за изгасването на лампата Другият вариянт е смяна на датчика. За смяна на датчик тогава никой не спомена и предполагам че може да се наложи разтапициране на седалката. Но ако стигнеш до такъв извод (развален датчик) все пак попитай как се сменя.
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  15. #15
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Поръчах си кабела от eBay и си изведох нужните кабели, които трябва да се дадат на късо и успях да се свържа с ЕКУ-то на airbag-a. Ето това са грешките, които беше записало. Изчистих ги и никакви проблеми. Лампата на таблото вече не свети и не записва нови грешки.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails airbag_error.jpg  

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •