Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: колеги дали можем да сложим камера за задно виждане на 166

  1. #16
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Хайде най-сетне да отговорим на въпроса на колегата?

    Камера за заден ход може да се монтира, и изпълнението не е чак толкова сложно.

    Най-много ако си вземеш камера, която не е RGB ще ти трябва един такъв конвертор.

    5-ти пин на зелената букса (букса А на нави-то) ще ти управлява тв режима на ИЦС-а. За получаване на тази маса ти трябва 1 просто малко реле, което ще управляваш от светлината на задна - когато удариш задна - подаваш + и - на релето, а то пуска масата на 5-ти крак и ИЦС-а влиза в тв режим.

    Сега идва най-интересното: Всички тези връзки са за букса Б (черната) на навигацията.

    На пин 18 се връзва 7 на скарт букса или ако знаеш кое е синьо.

    След това на пин 5 се подава сигнал от 11 на скарт или ако знаеш кое зелено.

    След това на пин 4 към 15 на скарт - това е червено.

    пин 3 към 21 на скарт - обща маса на всичките цветове
    пин 17 към 19 на скарт - синхронизация на сигнала.

    Така ТРЯБВА да стане!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  2. #17
    Запален алфист tahi's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bulgaria Sofia
    Posts
    169

    Default

    купих ще се пробвам тези дни и ще пост-на снимки

  3. #18
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by tahi View Post
    купих ще се пробвам тези дни и ще пост-на снимки
    Успех! Ако мога да съм полезен с нещо - насреща съм! Нали се сещаш, че камерата трябва да има линия по RGB? Или ще ползваш конвертор?
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  4. #19
    Запален алфист tahi's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bulgaria Sofia
    Posts
    169

    Default

    пффф .... оказа се по сложно маи няма да се справя сам ....

  5. #20
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default

    По принцип камерата си е екстра ама и парктроникът върши работа ама някои ми каза че на 166 било много шибано за слагане,някои слагал и е и как е,и друго да питам тоя ицс освен з красота за тв можели да служи
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  6. #21
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by RASI View Post
    По принцип камерата си е екстра ама и парктроникът върши работа ама някои ми каза че на 166 било много шибано за слагане,някои слагал и е и как е,и друго да питам тоя ицс освен з красота за тв можели да служи
    Може! Аз лично го правя така. Пробвал съм схемата от форума и мога да кажа, че работи перфектно. Трябва ти тунер с RGB OUT на скарта.


    п.п. Мога да кажа, че ICS-а е доста кораво животно. Не мре толко лесно. Пуснах захранването за монитора наобратно (6 и 16 пин на зелената са -, а 8 и 18 +, а аз ги размених без да искам, щот експериментирам на бюро с изправител и поялник в ръка), замириса нещо за малко и сработи защитата на изправителя. Мислех, че е отишъл и купих друг. Да, ма не! Та сега имам 3 работещи!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  7. #22
    Запален алфист tahi's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bulgaria Sofia
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    Може! Аз лично го правя така. Пробвал съм схемата от форума и мога да кажа, че работи перфектно. Трябва ти тунер с RGB OUT на скарта.


    п.п. Мога да кажа, че ICS-а е доста кораво животно. Не мре толко лесно. Пуснах захранването за монитора наобратно (6 и 16 пин на зелената са -, а 8 и 18 +, а аз ги размених без да искам, щот експериментирам на бюро с изправител и поялник в ръка), замириса нещо за малко и сработи защитата на изправителя. Мислех, че е отишъл и купих друг. Да, ма не! Та сега имам 3 работещи!
    тва добре ама аз си купих камера и доволен разглабям щото си мисля че RGB OUT трябва да значи че ICS-а има чинчове отзад и .... plug & play ама останах разочарован

  8. #23
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by tahi View Post
    тва добре ама аз си купих камера и доволен разглабям щото си мисля че RGB OUT трябва да значи че ICS-а има чинчове отзад и .... plug & play ама останах разочарован
    На зелената букса са ти аудиовходовете и масата за запускане на ICS в тв режим. На черната са ти Р Г Б, синхронизация и маса.

    Кое му е сложното маме? Всичко ти е номерирано.

    Пуснал съм си телефона - каквото мога ще ти помогна. Звънкай, не се притеснявай.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  9. #24

    Default

    Zdraveite moje li da mi kajete kade v varna mogat da mi slojat takava kamera ? ili v kraen slu4ai ako nqkoi moje da mi dade s kartinki kak stava cqlata taq operaciq da si q podkaram sam blagodarq predvaritelno

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by SkyFox View Post
    Zdraveite moje li da mi kajete kade v varna mogat da mi slojat takava kamera ? ili v kraen slu4ai ako nqkoi moje da mi dade s kartinki kak stava cqlata taq operaciq da si q podkaram sam blagodarq predvaritelno
    Няма проблем,само кажи на какъв език искаш да ти отговориме на темата щото гледам българския ти е труден!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •