Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 126

Thread: Инсталиране на DRL модул на 156

  1. #106
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Не ти трябва модул бе колега.
    Оставяш си колата на габарити и толкова, диодите са ти вързани към габаритите, тъй че просто ги оставяй пуснати, тъй или иначе като извадиш ключа изгасят, нямат голям ток тъй че не те бърка да палиш докато работят.
    По-скоро доколкото разбирам искаш като включиш фарове, да изгасят дневните светлини, за целта сложи едно норм затворено реленце вътре във фара, което бубинката му се вързва към маса и къси светлини, а с нормално затворения контакт ще прекъсваш захранването (+) на светодиодите.
    Супер елементарно е, не го направих навремето защото просто не заслепяват и реално е все тая дали ще светят вечер или не.

    пс реленцата ги има по всички автоаксесоари, всичко на всичко максимум за 10лв работа и малко нерви докато ги вържеш
    +1

    Подкрепям мнението. Закъснено палене на дневни светлини има смисъл, ако се ползва най-вече ксенон. С LED крушки това е излишно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #107
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Когато включиш на контакт диодите светват, когато тръгнеш да палиш те не изгасват в този момент, а продължават да светят. От там идва и проблема. За момент пада изключително много напрежението, в следващия момент има пик и резсисторите заминават, от къде почват да мигат един по един или направо гаснат.
    А ти сам знаеш, mirchozo, така си ги направил, че за да ги подменя трябва да сваля и разглобя целия фар, после отново да го сглобя и е баси галимацията.
    С този модул, който е нищо повече от реле за време се избягва този момент!
    Това ми е целта.
    Иначе не искам да светят с ксенона, чисто визоално не ми харесва.

  3. #108
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Тогава вържи едно (две ако е само с по вдна контакна група) нормално затворено реленце към стартера, докато върти да ги изгася, на същия принцип като това което писах по-горе.
    Реленцата можеш да ги сложиш и вътре, като манипулираш сигнала след бушончетата, също може и направо да извадиш бушончетата и посредством букса за бушонче с капаче да ги изведеш, същата работа но малко по-лесно за изпълнение.

    Според мен проблема е друг, по-скоро в боклуците които се продават по магазините. Няма кой знае какви пикове които може да се получат при палене, да не казвам никакви, защото няма кое да ги предизвика. Просто са калпави диодите, направени са да издържат на 12 волта и когато динамото работи и си държи между 13,8-14,2 волта нещата вече стоят друго яче.
    Другия варинт е да се сложи едно съпротивление последователно, малко ще им намали силата ама ще им удължи живота доста.
    Last edited by mirchozo; 08-09-2014 at 00:31.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #109
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако вече го имаш модула, ОК свързвай го. Иначе по-добрите (според мен) модули са не тези, които палят с времезакъснение след задействането на стартера а тези, които следят напрежението и когато то надвиши 13,2 волта, палят дневните.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #110
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Този го взех за 9 лв, защото ми трябваше да е супер прост.
    Утре ще си поиграя и ще пиша.
    Замислям се, дали да не им бодна по едно съпротивление.

  6. #111
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    ---
    Last edited by vgp_sas; 09-09-2014 at 19:36.

  7. #112
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Значи, успях да направя това, което искам!
    1. Прекарах от купето до двата фара кабел за диодните светлини, защото не искам да светят тези отзад, когато модула работа. Не виждам смисъл през деня да работят задните светлини, а и на колите с фабричен ДРЛ е така.
    2. Взех постоянен плюс с бушон и маса от един от куплонгите на бушоните, за + и маса на модула.
    3. Плюс на контакт взех от лостчето на фаровете!
    4. Плюс от стартера получих от клемореда на контактния ключ. Кабела е сиво-зелен - извод "50" на комутатора на контактния ключ.
    5. Тъй като исках, когато пусна фаровете, модула да изключва дневните LED светлини си купих още едно авто реле. Вързах го на нормално затворената верига. Като на краче 85 забучих маса, на краче 86 плюса от модула.
      За краче 87а, ми трябваше плюс, който се появява при включени фарове. Него го взех отново от лостчето за светлините.
    Когато запаля, LED светлините се палят след 3 секунди. Отзад нищо не свети.
    Когато пусна късите, LED светлините гаснат.

    П.П.: Само още един въпрос. Тъй като прекъснах кабела за габаритите при фаровете, за да не свети ламбата за изгоряла крушка, трябва да бодна на кабела по едно съпротивление, нали ? (1кило Ом достатъчен ли е ? )

  8. #113
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    1К може и да се окаже недостатъчно. Обикновено се слага 100 Ома/2 вата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #114
    Запален алфист rijko's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Selo Dermanci, Loveshko
    Age
    43
    Posts
    366

    Default

    звуча като спамер, ама тоз дрл модул е супер безсмислен според мен.

    1. идеята на дневните светлини е да свети возилото само от пред. при 156 не се получава с него.
    2. За къв чеп ви е да се палят автоматично като си го имате това и без дрл модул. когато ключа е в положение стартер фаровете гаснат и като запали колата светват.
    3. 30 лв са един комплект крушки пфилипс найт бреийкър и са много добри и ще изгорят след 30 000 км. ако го смчтаме на половина от часовете им живот.
    4. това ми звучи като да дам на някой на светофара да ми измие предното стъкло за 1 лв като мога да го направя безплатно с чистачките си

    предложение
    - окабеляване (до двата фара вързани последователно)
    - реле (от някоя морга )
    - 6 диода (10А)
    - плюс (на контакт)
    Last edited by rijko; 17-09-2014 at 01:51.
    Sprint 1.5boxer, 33 1.7 boxer, 146 1.6 boxer,146 1.7boxee 146 2.0TI, 156 1.9, 166 2,4, 159 1.9Jtdm ръчка, 159 1.9Jtdm q-tronic 159 2,4Jtdm q-tronic, 155 1.7, 155 1.8
    ако мислиш че е здрава дай та тествам - 14двигателя, - 18ск.кутйи.

  10. #115
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Ако беше се зачел, а не да философстваш, щеше да видиш, че съм го направил да свети само отпред!!!
    И за какво ми са Найтбрейкъри и тем подобни глупости като съм с лупи и ксенон ?

  11. #116
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default Инсталиране на DRL модул

    Quote "звуча като спамер, ама тоз дрл модул е супер безсмислен според мен.

    1. идеята на дневните светлини е да свети возилото само от пред. при 156 не се получава с него.
    2. За къв чеп ви е да се палят автоматично като си го имате това и без дрл модул. когато ключа е в положение стартер фаровете гаснат и като запали колата светват.
    3. 30 лв са един комплект крушки пфилипс найт бреийкър и са много добри и ще изгорят след 30 000 км. ако го смчтаме на половина от часовете им живот.
    4. това ми звучи като да дам на някой на светофара да ми измие предното стъкло за 1 лв като мога да го направя безплатно с чистачките си :-)

    предложение
    - окабеляване (до двата фара вързани последователно)
    - реле (от някоя морга )
    - 6 диода (10А)
    - плюс (на контакт"

    --------------------------------------------------

    По т.1 - Напротив, ако започнеш да четеш отначало темата, ще ти стане ясно как това се случва при 156.

    По т.2. - Ще намериш разумно обяснение пак в темата. Общо взето файда бол, ако ти се занимава разбира се.

    По т.3 - Ще си посменяш бая "Найтбрейкъри" дори по посочената от теб измервателна единица за живота им в "км.", отделно другите недостатъци описани в темата.

    По т.4 - Сравнението не идва съвсем подходящо с оглед на горните 3 точки.


    :prescription:

    Поздрави
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  12. #117
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Тъй като повечето прикачени файлове ги няма, някой може ли да добави схемата на свързването на модула и допълнителното реле?
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  13. #118
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Щом колата ти е произведена през 2002, допълнително реле и преправяне на инсталацията не ти трябва. Свързвай си модула, според схемата, която го съпътства.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #119
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    В началото на 2002 е и е от старите 156-ци, без фейслифт. предполагам, че и инсталацията си е на старата и ще трябва реле.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  15. #120
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Според E-learn, до 03. 2002 ра e онази простотия заради която трябва допълнително реле. Така че, ако знаеш месеца на производство....


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •