Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 126

Thread: Инсталиране на DRL модул на 156

  1. #76
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Sofia
    Age
    39
    Posts
    50

    Default

    http://cardrl.eu/cardrl.htm ето това


    ALFA ROMEO 156 1.8 TS

  2. #77
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    кой модул си купи? от габаритите ли се управлява?

    както съм написал по-напред в темата, фаровете на 156 се управляват през реле (късите) и директно дългите. Този шум който чуваш е от релето, което започва да "бръмчи" защото пада захранващото напрежение заради DRL Модула. с други думи от 12V постепенно почва да намалява до 1-2V през релето и то започва да се затваря "бръмчейки"

    какво трябва да се направи:

    -разглабяш цялата дясна част на таблото над жабката
    -точно зад мястото където се намира пасажерския еърбег (има десетина винта), но отзад гледано има 2 релета (по спомен едното е черно а другото кафяво)
    -това кафявото е въпросното реле за фаровете което трябва да го "прескочиш"
    и тук има няколко варианат, но аз го направих много лесно с още едно реле, което се управлява от габаритите (за това те питах твоя модул от габаритите ли се управлява)
    Преди около седмица вързахме на моята 156 ДРЛ модул към дългите, който се упраявлява от габаритите. Съответно се появи въпросното бръмчене в релето на светлините над жабката след което изключих модула, за да не се скапе нещо. Вариантът на заобикалянето на релето на светлините с друго реле ми се струва най-удачен след като изчетох цялата тема и в тази връзка бих те помолил да изпратиш някаква схема на изпълнението както и какво реле би било подходящо за случая.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  3. #78
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    аз използвах реле, което се продава в магазините за авточасти за свързване на допълнителни фарове за мъгла.

    може да използваш и друго, свалено от някоя кола за управление на фаровете или парното (с четири крака)

    трудната част е само да разглобиш жабката, защото всички кабели и релета са под нея. Трябва да прокараш един кабел който е от габаритите, аз лично взех такъв от контактния ключ (мисля че беше сив)

    схемата е проста, ще се опитам да я начертая по-късно, но идеята е когато включиш габаритте на колата, те през това реле да възстановяват работата на другото реле което пуска фаровете. Използва се че DRL модула не работи когато са включени габарити и не подава напрежение към дългите светлини.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  4. #79
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Здравейте колеги,

    Един въпрос към тези, които са правили схемата със заобикаляне на релето над жабката. Трябва ли да се заобиколи само кафявото реле над жабката? Че с майстора от недоглеждане заобиколихме другото реле /черно/ и нещо не се получиха перфектно нещата. Резултата е, че като при работещ модул с нисък интензитет 20-30% всичко е ОК, но още има фонов шум над жабката, явно защото не сме прескочили кафявото реле, при 40-50 % интензитет модула пали за мое учудване и късите заедно с дългите??? Та смятам да възстановим веригата на черното реле и да заобиколим кафявото или според вас и двете релета трябва да се заобиколят, за да се палят само дългите при всякакъв интензитет на модула.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  5. #80
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    само кафявото
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  6. #81
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Разгеле, днеска с майстора горигирахме схемата с релетата и вече имам безупречни дневни светлини. Кабела, на който се прави байпас поне при мен, за да се шунтира кафявото реле за дългите е син. Прилагам и схема за операцията като за основа ползвам схема постната по рано в тази таема, ако някой реши да прави същата интервенция.
    Attached Files Attached Files
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  7. #82
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by Zeppelinist View Post
    Разгеле, днеска с майстора горигирахме схемата с релетата и вече имам безупречни дневни светлини. Кабела, на който се прави байпас поне при мен, за да се шунтира кафявото реле за дългите е син. Прилагам и схема за операцията като за основа ползвам схема постната по рано в тази таема, ако някой реши да прави същата интервенция.

    браво на вас. Както казах и преди няма нищо сложно, само дето релето е на е..но място . със здраве да си я караш колата
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  8. #83
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Здравейте колеги,
    След като на няколко пъти се разминах с глоба за забравени фарове и аз реших да се снабдя с въпросния модул за дългите светлини. За сега съм се спрял на този:
    http://olx.bg/drl--moduli-i12601081 (ако не е подходящ, моля да предложите някакъв друг)
    В обявата има и снимка на самата инсталация. Изчетох цялата тема от самото начало и до колкото успях да разбера (токовете ми са пълна мъгла) трябва да се сложи допълнително реле за да се разделят дългите светлини и до там. Някой който вече си е монтирал подобен модул (като колегите KirilSol и Zeppelinist) може ли да постне схемата на свързване на DRL модула и нужното реле. Най-вече ме интересува къде се свързват кабелите за дългите светлини, пускат ли се отделни кабели до крушките или се използва инсталацията на автомобила. С една дума ако може да наложите схемата от обявата върху схемата с релето мисля, че ще се справя с монтажа.

    Благодаря ви предварително.

  9. #84
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ето схемата на свързане на допълнителното реле и DRL модула:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #85
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Thumbs up Инсталиране на DRL модул

    Здрасти колега,
    Модулът, който инсталирах е същия като този от твоя линк. Колегата Ecotonic е постнал точната схема на свързване - взимаш мултицет и мериш, за да си сигурем с връзкиите на всички кабели под волана, маса може да хванеш на една щипка под волана, хващаш сигнал с кабел пак от габарита, който да ти управлява допълнителното реле,(аз ползвах Ваго клеми за всички връзки), прекарваш го зад таблото, търсиш кафявато реле над жабката и прекъсваш веригата с новото реле както е по схемата. При изллючени светлини ще имаш дневни към дългите с интензитет както си го нагласиш (25% е напълно достатъчно). Щом включиш от габарит нагоре вече имаш стандарно възстановената верига респ. нормални светлини. За да се получи всичко без особени дертове ползвай задължително мултицет, за да мериш кое къде свързваш и прекъсваш. Според мен поствянето на този модул е доста полезна добавка към една 156, че рефлекторите около късите нагарят сериозно при непрекъсната експлоатация особено в жегите. Това е описано по моите скромни токаджийски познания. Успех с инсталацията и да се пуфалиш след монтажа.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  11. #86
    започва да се пристрастява i 147's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    sofia
    Posts
    71

    Default

    предполагам , че при 147 е същото като при 156!?
    хубаво решение за нашите коли!!!
    АР 147 1.9 JTD

  12. #87
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by i 147 View Post
    предполагам , че при 147 е същото като при 156!?
    хубаво решение за нашите коли!!!
    При 147 е по-лесно да се монтира този модул, защото там къси и дълги светлини са на отделни релета и не се налага слагането на допълнително реле, както при 156.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #88

    Default

    Здравейте колеги,
    аз да попитам този модул /няколко поста по горе с линка и схемичката/ ако бъде монтиран на 147-ца 1.6 120к.с. 2001г. ще може ли да се ползва присветването на дългите тъйкато те вече са включени на 20 % примерно ?

    Замислям се за покупка на тази джаджа, но ми се иска да си запазя присветването с дълги. На всеки се случва да дава път на пешеходци примерно или каквато ситуация се сетите ...

    Ако колегите с вече инсталирали DRL не ги затруднява може да проверят и изкажат менение дали си върши работа светлинния сигнал при вкллючени дълги с DRL.

    Благодаря предварително !

  14. #89
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by istorm View Post
    Здравейте колеги,
    аз да попитам този модул /няколко поста по горе с линка и схемичката/ ако бъде монтиран на 147-ца 1.6 120к.с. 2001г. ще може ли да се ползва присветването на дългите тъйкато те вече са включени на 20 % примерно ?

    Замислям се за покупка на тази джаджа, но ми се иска да си запазя присветването с дълги. На всеки се случва да дава път на пешеходци примерно или каквато ситуация се сетите ...

    Ако колегите с вече инсталирали DRL не ги затруднява може да проверят и изкажат менение дали си върши работа светлинния сигнал при вкллючени дълги с DRL.

    Благодаря предварително !
    Дискутираният DRL модул по никакъв начин не пречи на която и да е функция, която я е имало преди монтажа му. В т. ч и на светлинния клаксон.

    Когато дългите светят с понижена мощност като дневни светлини и се подаде команда за светлинен клаксон, те светват със 100% от мощността си. Когато се прекрати командата "светлинен клаксон" те продължават да светят с понижена мощност.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #90

    Default

    Много добре, вече съвсем спокойно си го поръчах модула! Много полезни както винаги.

Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •