Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Някакво не голямо комби

  1. #1
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default Някакво не голямо комби

    Колеги обмислям да сменям алфата с нещо друго малко по-голямо от към багажник , но не много .Общо взето хечбек с раница се търси в задачата
    Като критериите са :
    - да е печка с вентилатор демек турбо дизел може и да е бензин ама трябва да по-корав мотора щото ще се кара на газ.
    - здраво окачване щото има ли смисъл да обяснявам на всички които са имали 156
    - ще се кара предимно градско така че разход около 7 дизел е приемлив.
    - поддръжка като на Алфата или по-ниска като сума
    - година на производство 2005 +
    -сума до 8000 лв.
    До тука ми допадат :
    -форд фокус 1,6 или 1,8 TDCI
    - Рено меган 1,6 или 1,9 dci

    Всякакви впечатления относно тия два модела или други предложения ще са от полза.

    П.С. Тъй като гледам предимно по-малките мотори има я и възможността за чип .
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  2. #2
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Рено има много отвратително окачване отзад. Торсион, за заден мост е много неприемливо. Чупи се лесно, а ремонта не е евтин. За товарене също не става. А е и грозно. Салона става.

    Форд Фокус е здрав. При това доста, но бензиновите варианти са мудни. Товари добре. Но е изключително грозен. Интериора е отвратителен, и поне според мен е тесен. А и вътре имаш усещането, че си в затвор.

    Можеш спокойно да се отречеш от Алфата, но пак да караш италианка. По мое мнение Ланча Либра е оличен избор. В пъти по-евтино окачване от 156-цата, много лукс и комфорт вътре, несравним с друга кола в този клас, и за тези пари. Естествено там мотора е само един - 1.9 JTD.

    Друг вариант за италианка е Фиат Мареа. Но тя не е много малка. За сметка на това в нея можеш да качиш най-много багаж от всички изброени дотук. Окачването също е в поносими граници като пари, и е сравнително издръжливо. 1.6 бензин търпи газ и върви прилично и на газ. 1.9 JTD е другият вариант.

    Опел Астра също е приемлив вариант, особено ако е с италианският дизел. Бензините там търпят газ.

    Много ми харесва на изглед и Волво V40, но за него нямам впечатления никакви.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #3
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post

    Много ми харесва на изглед и Волво V40, но за него нямам впечатления никакви.
    V40 е старото, което е Мицубиши Каризма.

    След 2004 г. модела е S40/V50, което всъщност е Форд Фокус/Мазда 3/Мазда 5 (платформа Ford C1). С минимални изключения чарковете по окачването, кормилното управление, спирачките и голяма част от електрониката са напълно взаимозаменяеми.

    Четирицилиндровите бензини са Форд, четирицилиндровите дизели - Пежо.

    Петаците (бензин и дизел) са си на Волво.


    Лично аз обаче бих избрал Либра Комби 2.4 ЖТД от последните (150 коня), най-добре Emblema
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  4. #4

    Default

    Колега, с тези критерии мисля, че имаш доооооооста голям избор
    Фокус, Ц-Макс, Мондео, 307, 407, Ксара, Ц5, Меган, Лагуна, Астра, Вектра, Зафира, Сигнум, Стило, Крома, Мазда 3/5/6, Алмера, Корола, БМВ 3-ка....
    Моя съвет е да избереше НАЙ-запазената, която намериш
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  5. #5
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    Реното от вън ми харесва , вътре не , щом му е калпаво окачването го забравям.

    Мазда 5 отпада все още не съм станал татко ,пък и ако ще гледам нещо тип миниван вземам добло без да се замислям .
    А 3ката е с по-малък багажник от алфата , който на моменти не ми трябва , но и на моменти ми е и малък.
    Щом фикуса/волво в50 са на една платформа и нямат съществени разлики ще бъдат опция пък каквото си харесам вече като екземпляр .

    Мареата е стара като концепция а аз търся нещо по-ново.
    Либрата определено също е вариант с 1,9 ЖТД (бях намерил само 2,4 и това ме отказа навремето да я избера пред Алфата , но по-нова има ли смисъл да се търси . Между 99 и 07 има ли някакви съществени разлики. Иначе като лукс тя е над всичко в списъка.

    Фиат стило също гледам че бил някаква опция знам ,че е със здраво окачване ,а за ЖТД няма какво да го говорим .

    За момента бих взел фикуса или волвото и пред Либрата заради по-малкия двигател 1,6 ,който от към разход спрямо Ланчата разхода си е 2 л./100км разлика което е 1000лв на година. И с един чип би направил 109 коньовия нещо не лошо за каране.

    За външен или вътрешен вид всичко след Алфата ми е безлично.
    Форда не ми се вижда толкова грозен от вън да семпъл е не е толкова елегантен като Алфата . От вътре зависи с каква конзола е , ако е като на този ми се вижда добре http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...050&f1=details

    Бавареца отпада защото търся предно .
    Астрата не ми харесва избщо би бил един от последните варианти.
    Зафира и т.н. ваноподобни все още мисля че ми е рано чак за такова .

    След всичките тия сравнения осъзнавам едно раздялата с Алфата ще бъде много трудна от емоционална гледна точка . Все едно не е серийна кола а по поръчка специално за мен . Незнам дали защото от дете бях я харесал и беше мечта или беше първата ми кола.
    Last edited by Ladjov; 20-08-2012 at 11:47.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  6. #6
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Ако идеята не е, хем да е малко... хем с раница - Либра.
    Колкото по-нова е една кола толкова по-добре (стига да е запазена разбира се).
    При моделите най-често по-нов = изчистени детски болести.
    Вече опираш до пари/години ... и пак търсиш най-читавото.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #7
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Аз не разбирам идеята на автора на темата. Хем всички коли след алфата му се струват смотани, хем иска да си я смени. Според мен - сменяй алфата с друга алфа, дори и да не е точно в момента. Във всички други случаи ще осъзнаваш колко много си се прецакал.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  8. #8
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Аз не разбирам идеята на автора на темата. Хем всички коли след алфата му се струват смотани, хем иска да си я смени. Според мен - сменяй алфата с друга алфа, дори и да не е точно в момента. Във всички други случаи ще осъзнаваш колко много си се прецакал.

    Идеята е че си търся малко по-голяма кола от 156 вагон-ресторант .По-нова което значи със същия или по-нисък разход , здрав мотор , да е комби към 450 л, и здраво окачване. 159 не ме устройва твърде голяма и с висок градски разход за почти изцяло градска кола. Ще кажеш тогава за какво ти е комби а не нещо малко ? Комби ми трябва защото с тази кола освен да си возя задника ще ми се наложи да возя някакви инструменти с които работя и материали като например панелен радиатор дълъг 2м.
    Да и ще трябва да направя някакъв компромис от към удоволствие след Алфата .
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  9. #9
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Моят комшия напазарува една Астра 2006 набор мисля беше, комби, 150 коня CDTi (познат двигател на всички нам), полу-кожен салон и всякакви други екстри. Буквално нова количка, супер свежа, супер функционална и доста изгодна. За вървежа мога само да кажа суперлативи, а вътре е гробна тишина, няма троп, няма хлоп, материалите ми харесват на допир. Много удачен избор. Кара я вече около 1 година.
    Ей такава :

    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  10. #10
    Техник speеdddddd's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by Ladjov View Post
    Идеята е че си търся малко по-голяма кола от 156 вагон-ресторант .По-нова което значи със същия или по-нисък разход , здрав мотор , да е комби към 450 л, и здраво окачване. 159 не ме устройва твърде голяма и с висок градски разход за почти изцяло градска кола. Ще кажеш тогава за какво ти е комби а не нещо малко ? Комби ми трябва защото с тази кола освен да си возя задника ще ми се наложи да возя някакви инструменти с които работя и материали като например панелен радиатор дълъг 2м.
    Да и ще трябва да направя някакъв компромис от към удоволствие след Алфата .

    Като ще я ползваш за такива цели вземи си някоя стара, идиото-устойчива кола ,с подръжка за жълти стотинки, мотор под 100 кс ,за да му бъде данъка 30 лв.
    И с едни 500 лв. на година ще караш втора кола, която няма да жалиш ,да подлагаш разни кашони и т.н като товариш такива работи, за да не удереш някоя пласмаса и т.н и т.н А пък старите кочини търпят газификацията ,даже и евтино ще караш.
    156 sportvagon 1.9jtd

  11. #11
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    Аз магаре си имам Дачия пик ъп 4х4 харчи малко , товари много , минава на всякъде . И сега си търся нов кон , който да може да се товари не много , но все пак да мога да кача нещо . Илияне много добре знаеш колко работи трябва да си носиш ако един климатик или хладилна камера не работят за да можеш да реагираш най-бързо ако може с едно ходене .

    До тука съм се спрял на :
    - Форд Фикус 1,6 TDCI най икономичния което е сериозен + при тия цени на горивата .
    - Ланчия Либра 1,9 JTD 115 к.с. там всичко е ясно освен как ще намеря по-нова у нас при положение че най-новата е 03г. Незнам дали има някакви съществени разлики ако е по-нова . Така че вероятно е да се търси в чужденеция .
    - Опел Астра комби с талянски двигател което ми харесва и нещата спират до там .Ако нямам друг избор и нея може да взема ама никак няма от сърце .

    Като обобщение Ланчията така най-премиум от 3те по-скоро единствената премум . От волвото се отказах защото с фокуса освен изгледа не мога да кажа , че има нещо което да дам почти двойно за дадена барака била тя и шведска .
    Другите по ред причини се отказах. Може би сутиен ксара става . Удобен е , не лоша визия , но има неща които не ми харесват в него .
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  12. #12
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Ladjov View Post
    Аз магаре си имам Дачия пик ъп 4х4 харчи малко , товари много , минава на всякъде . И сега си търся нов кон , който да може да се товари не много , но все пак да мога да кача нещо . Илияне много добре знаеш колко работи трябва да си носиш ако един климатик или хладилна камера не работят за да можеш да реагираш най-бързо ако може с едно ходене .

    До тука съм се спрял на :
    - Форд Фикус 1,6 TDCI най икономичния което е сериозен + при тия цени на горивата .
    - Ланчия Либра 1,9 JTD 115 к.с. там всичко е ясно освен как ще намеря по-нова у нас при положение че най-новата е 03г. Незнам дали има някакви съществени разлики ако е по-нова . Така че вероятно е да се търси в чужденеция .
    - Опел Астра комби с талянски двигател което ми харесва и нещата спират до там .Ако нямам друг избор и нея може да взема ама никак няма от сърце .

    Като обобщение Ланчията така най-премиум от 3те по-скоро единствената премум . От волвото се отказах защото с фокуса освен изгледа не мога да кажа , че има нещо което да дам почти двойно за дадена барака била тя и шведска .
    Другите по ред причини се отказах. Може би сутиен ксара става . Удобен е , не лоша визия , но има неща които не ми харесват в него .
    Само да мветна, че 1.6 дизела на Фокус е Пежо/Ситроен и не съм видял особена здравина в тоя мотор. Много и различни проблеми създава.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #13
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Само да мветна, че 1.6 дизела на Фокус е Пежо/Ситроен и не съм видял особена здравина в тоя мотор. Много и различни проблеми създава.
    Като например защото във Форд форума ме увещават точно в обратното .
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  14. #14
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Фокуса с 1.8 TDCI което ее 115 коня е много здрав ! Мой приятел го кара измъкнат от Мото Пфое и вече 100 000 км . не е мръднал .
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  15. #15
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Ladjov View Post
    Като например защото във Форд форума ме увещават точно в обратното .
    Много са проблемите, ма ме мързи да пиша в момента. Топят смукателни колектори (скъпи са) ебават им се ЕГР-и (ма не се затапват или чистят като на италианския дизел, а се сменят) ебават се турбини и много други проблеми. Ебават се ДПФ-и и т.н. и т.н.
    Ако искаш да разбереш повече за тоя мотор не чети Форд форума, а Пежо/Ситроен форумите.
    А иначе Токата е напълно прав - 1.8 TDCI ,макар да е по-примитивен, е доста по-надежден от 1.6 TDCI
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •