Мда... а в кооперацията на баба ми, партерния етаж, в който апартамента е по-малък от останалите нагоре, е трябвало да бъде гаражи... но закон, който е бил до края на 60-те, е ЗАБРАНЯВАЛ това пространство да бъде гаражи. 5 пъти питах втрещен майка ми как така, но е било така.
И след като през десетилетията никога не е имало визия за развитие на града (каквато обаче е имало из големите градове, които все ни дават като пример), сега натрупалия се проблем се стоварва върху живущите, щото е най-лесно, и щото това според СОС и най-вече мутрите в ЦГМ, е най-лесен начин за трупане на милиони.
Още от времето на Софиянски хвърчат обещания от Паркинги и Гаражи за строеж на паркинги и гаражи. Аз един досега не съм видял. Като съм плащал за синя зона с талон или смс, никога не съм видял досега издаден касов бон от тази фирма. Народното събрание пък наскоро не прие да бъде направен одит на фирмата, да се види къде потъват парите, а се говори за милиони ЧИСТА ПЕЧАЛБА годишно. ЦГМ е бандитска организация с много як чадър, в която едни хора взимат едни пари. И ние ли сме тези, дето ще им плащаме къщите на 3 ката, джиповете, лимузините и екзкурзиите до екзотични дестинации?! Пак казвам, за живущите извън центъра на София - след синята и зелената зона, ако нещата останат така, всичко де що е до околовръстното, ще плащате за жълта зона, като нас, на общо основание, без да ви се осигури нищо. Данък паркинг. И вашите пари също ще потънат, и паркинги няма да видим.
А в самото начало, когато се започна с платеното паркиране в София, дори се говореше, че печалбите на това общинско дружество, щели да се ползват за оправяне на дупки, тротоари и т.н. по центъра. Някой да е забелязал такова нещо? Все още, около мен, по тротоарите плочките хлопат, улиците имат грандиозни ями, в които и камиона на Титан затъва, от няколко години никой не си мърда пръста да ги оправи... обаче за събиране на нови и нови такси, ЦГМ и СОС са първа писта...