Page 1 of 42 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 628

Thread: Паркирам и живея в центъра.

  1. #1
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    2,238

    Default Паркирам и живея в центъра.

    Живея в центъра и искам да паркирам моята кола, на жена ми колата и на дъщеря ми колата без да плащам.

    Подкрепете протестите на всички нас, които живеем в центъра и нямаме 150 лева на година за паркиране.
    Ние сме бедни, да живееш в центъра е само привилегия, никъде в Европа паркирането не се заплаща, камо ли пък в центъра.
    Не може точно от хората живеещи в центъра да се иска да си заплащат паркирането. Та тук е пълно с паркоместа.
    Следете кога са протестите и елате да ни подкрепите, можете и да изразите своето мнение относно подготвяните промени в столична община.

  2. #2
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 18-02-2019 at 23:22.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Живея в центъра и искам да паркирам моята кола, на жена ми колата и на дъщеря ми колата без да плащам.
    И казваш, че си беден?
    Нахална работа от твоя страна. С това арогантно послание, няма да намериш съчувствие и подкрепа, освен от съседите.

  4. #4
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    За сега живея в центъра,не плащам наем и до мен има безплатен паркинг но работата ми е на десетина километра а колата ми гори над 10/100,може ли към протеста да включим и цените на бензина,че не ми стигат парите за мастика.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  5. #5

    Default

    Прасчо се пампонка - едва ли е чак толкова тъп
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Прасчо се пампонка - едва ли е чак толкова тъп
    Малиии, хванах се....
    Прасчо, добър си.

  7. #7
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Следете кога са протестите и елате да ни подкрепите, можете и да изразите своето мнение относно подготвяните промени в столична община.
    Е не се ли реши вашия въпрос, бе. Нали там некъф музикант, на Сигнал ли беше, вика да се търсят парите от тия от провинцията. Селско било да си заградиш улицата...
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Е не се ли реши вашия въпрос, бе. Нали там некъф музикант, на Сигнал ли беше, вика да се търсят парите от тия от провинцията. Селско било да си заградиш улицата...
    Това беше Иван Лечев от ФСБ, но той се уля с този лаф за провинцията - не бих стъпил в този смахнат град София, но за съжаление всичката администрация и бизнес са концентрирани там, иначе София си беше много хубав град
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    И аз съм потърпевш от новите постановки с паркирането.
    Както виждам, това явно си е само наш проблем (мой и на такива като мен).
    На другите естествено не им пука, дори някои се кефят и злорадстват.
    Аз не искам съчувствие от никого а само да помислите върху това, че власт-имащите за пореден път по най-измекярския начин искат да опоскат и без това мизеруващите хора.
    Ей на тази безочливост трябва да и се сложи край. Тя касае всички ни.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Няма да коментирам тук темата, изписано е достатъчно по въпроса, имаме примера как стават нещата в големите градове на запад - само тук искат да въведат заплащането на нещо, без да получаваш нищо, или да го получаваш на чисто хазартен цигански принцип - тука има, тука нема.

    Само да светна лампата на всички, живеещи из комплексите на София, извън центъра, щото се получава едно много грозно разделяне, при което тези извън центъра ръкопляскат и казват "ми да, ония гъзари там да плащат" - ето какво ще се случи, ако оставим сега СОС да се разпищоли и да си превишава правата:



    Следващият етап е всичко до околовръстното да стане платен паркинг. А начина на "тарифиране", онбудсмана още през май го е казал, че е незаконен - който иска, да си направи справка на сайта на онбудсмана, има отворено писмо.
    Никой, освен Народното събрание няма право да въвежда налог, при който се плаща нещо, без да се получава нищо - това е своего рода данък. А данъци могат да се въвеждат САМО посредством гласуване в Парламента. СОС си превишава стабилно правата, въвеждайки данък, при това само за някои хора, а не за всички, каквато е функцията на един данък. Нарушават се редица членове от Конституцията, а там в нея пише "Конституцията е върховен закон и другите закони не могат да й противоречат".

    За да не ми наскачат хора, дето това решение не ги засяга (най-вече хора, които не са от София и не виждам какво точно отношение могат да взимат по темата, без да са наясно и без дори да живеят тук), искам да споделя, че не става думата за сумата пари. Става дума за начина. Защото се получава следното - някой идва от еди къде си, НАМИРА място, ПАРКИРА, след което си слага талона или праща смс. Плаща, след като е сигурен, че ще потребява. А аз - плащам, обаче ДАЛИ ще намеря място, ДАЛИ ще мога да паркирам - гаранция 0. Дори, в определени дни - по-малко от 0, т.е. аз не плащам такса за услуга, аз плащам данък. Ми сори, ама - ако ще е данък - или всички граждани на Републиката да го плащат, без значение дали са в центъра на София или по села и паланки, или СОС, като ще изисква заплащане - да ми покаже аз насреща какво ще получа на 100%. Такива са законите у нас. Поради тази причина, и сравняванията "как било във Виена, Париж, Лондон и Рим", са несъстоятелни, защото медия като b(осфор)TV, тази сутрин много тенденциозно обясни как било там в тия градове, без обаче да обясни какви са конкретните закони там, да не говорим за инфраструктурата на въпросните градове, изобщо пък да не засягаме частта със стандарта на живот...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  11. #11

    Default

    Аз да си кажа мнението по въпроса, въпреки че ще срещна единствено негативни отзиви..Та, аз съм кореняк софиянец, родителите ми също, техните също.Така да се каже старата аристокрация на София. Баща ми лека му пръст беше ректор в СУ, професор филолог, майка ми (негова студентка) сега вече може би пенсионерка, беше преподавател в ИЧС, след това в СУ, а на финала педагог и филолог в медицинска академия (май сега Александровска болница) Имам няколко апартамента на "пъпа" на София, все наследствени, НЕ купени, или изтъргашени. Единия на НДК - Любен Каравелов, другия, в който съм роден и израснал - на Паметника Левски.Преди тези апартаменти да бъдат построени, къщи сме имали, били сме 3 къщи на половината улица, имало е 2 коли на тях - все софианци,все кореняци. На марин Дринов - деляхме дворове с Киро Маричков, професор Досев, Асен Златаров ,и така нататък. На Любен Каравелов - е другата половина от аристокрацията на София ( не е хвалба).Аз в момента притежавам този апартамент на паметника Левски. Не съм богат, заплатата ми е 650 лева. НЯМАМ ПАРИ да плащам за идиотски места, които се заемат от милиционери (дошли от майна си райна), които до "вчера не са знаели къде е София на картата, но сложили знак забранено спирането и паркирането на територията на 5-то районно.Имат си двор, бил само за задържани коли, техните не ги пипат оп "Паркинги и гаражи", ама моята я пипат. Във нашия вход бяхме само собственици, но хората решиха да бягат от тук, заради стандарта. В момента са 80 процента селяни наематели, дошли ,защото по родните им места заплатите са 250 лева. Разбирам ги, толерантен съм, НО, когато ми дойде някой сульо от Куртово Конаре, и започне да ми се прави на тежък...... играе блажната боя . Имам си МОЕ паркомясто, не е собственост на общината, собственост е на входа (САМО на собствениците) и плащам наем на тях. Когато се прибера и, мястото е заето, пукам гуми, мажа с боя, сипвам безир в резервоара. Тия сини и зелени зони, се правят, за да се взимат пари от такива като мен, а не от приходящите, дошли да търсят насъщния в голямото село, щото в тяхното заплатите са по 3 кокошки и две прасета на година. Против съм да се взимат пари от такива като мен - собственици, Софиянци, живеещи и спомнящи си какво е било едно време. Да взимат пари от новоизлюпилите се граждани, от временно пребиваващите, от навлеците.Не от такива като мен. Какво още прави общината, тихо мълком да ви споделя.... представете си къща с двор..... двора с каменна ограда и с 2 метра отвор - място да се вкара колата в двора...Тия шибаняци слагат колче пред мястото за влизане в двора и не им пука. Е как аджеба човека да си вкара колата в двора?!? да прескочи ли???
    Мога да подплътя думите си с снимки, ако на някой не му се вярва. Този пример давам ,като на секундата ми изникват две доказателства за запушени дворове от общината, нарочно. То това е като с данъците, живееш в Люлин - плащаш 50 лева данък на имот, живееш в София - плащаш 150 лева данък. Кое му е чесното питам аз ... И понеже знам, че ще ме нападнат 99 процента от хората тук, казвам.. като на ви изнася , беш откъде си дошъл .. Помня когато София беше половин милион , помня как си играех на улицата и минаваха по 10 коли на ден . Ами сега ????

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Грозното разделение, за което говориш и което в момента се случва е само следствие от прилагането на добре познатия управленчески подход:
    Разделяй и владей!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13

    Default

    Заради тази ви арогантност, ако съм на мястото на Фъндъкова ще ви вдигна двойно цената за паркиране.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Заради тази ви арогантност, ако съм на мястото на Фъндъкова ще ви вдигна двойно цената за паркиране.
    Не знам и не разбирам кое е арогантно ( от моя гледна точка) Това ми е мнението, това споделям. Знам, че 99 процента от отзивите ще са негативни.
    ( Но, ако видя нечия кола на моето място, ще си е виновен собственика)
    Или кво, дай да правя евала на нЕкой приходящ, претендиращ за права ли ???
    Елате, пък после ме съдете .................
    Last edited by Stefan Caromov; 20-08-2012 at 12:34.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  15. #15
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Извинявам се за "арогантността", но какво точно отношение към темата имат не-софиянците? Доколко сте запознати с проблемите на града? Аз давам ли акъл за неща, свързани с вашите градове?! Мойта майна и нейната майна живеят в този град от десетилетия, тук съм се родил, отрасъл, и знам всеки проблем, свързан с центъра, периферията и околията на града дори. Вие? Какви точно се явявате?

    Имайте предвид, че сега злорадствате, обаче ако това безумие на СОС мине сега, ще даде гениални идеи на вашите градоначалници, след което и вие ще изядете бахура по същия начин. Това ли искате?
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

Page 1 of 42 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •