Page 40 of 42 FirstFirst ... 303839404142 LastLast
Results 586 to 600 of 628

Thread: Паркирам и живея в центъра.

  1. #586
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Близо си значи. Мисля, че ще ти е по-добре сега със зоната, защото "свободно" паркиращите ще се изместят в следващия квартал.

    На еднопосочните улици паркирането е от дясно.

    При нас изведнъж смениха посоката на две улици, набиха нови знаци, ден по-късно някой ми е преместил колата от "правилната" страна. С паяк ли е или я е запалил, не знам
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  2. #587
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Страната на паркиране е ясно, че трябва да е отдясно. Въпросът е защо след като за последен път смениха посоката (преди десетина години), никой не помисли върху това.
    Сега можеше паякът да свърши това, а пък щом е толкова неправомерно, можеха да предупредят хората.
    Ами ако нямах възможност да ида да я преместя?
    Хората на които ги вдигна паякът, глоби ли ще плащат?

    Идиотска история.

    За бизнеса с паркирането в новата зона не ме гони оптимизъм, защото във време за свиждане е вавилонското стълпотворение и места така или иначе няма.
    ЦГМ отчита, че в зелените зони запълването било около 60% от които 80% са живущи в квартала. Да ама това на местата, където зелена зона граничи с нищото и хората паркират безплатно извън зоната. Сега, като направят нищото платено, силно се съмнявам, че онези 60% няма да станат 101.
    Last edited by ecotronic; 11-10-2018 at 16:01.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #588
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    И при нас го направиха без предупреждение и от днес за утре. Даже на втория ден имаше разправии, защото някакви полицаи се опитваха да глобяват за каране в насрещното, защото и те не знаеха, че е сменена посоката.
    Странно е, че при вас има вдигнати коли с актове и глоби и на наказателен паркинг. Тук ги преместиха безплатно и без да питат.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  4. #589
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Аз и щерка ми олекваме с едни 300 лв и се надяваме паркирането да стане малко по-лесна мисия, но ядовете ще се прехвърлят по новата граница със зелената зона, където засегнатите ще са доста повече.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #590
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    ЦГМ е една мафиотска структура създадена както сама ми каза една негова, бясна, ръководна служителка "Вие какво си мислите, ние сме за да събираме пари". Къде отиват тия пари после е пълна мистерия, защото те пари в общинският бюджет не внасят, а става дума за няколко десетки милиона годишно. Докато столичани не се стегнат и не поискат нормално управление в общината, ще става само все по-зле.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  6. #591
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Ало центъра....какво пискате толкова....)....живял съм 20 години на пъпа на София...обаче тогава имаше нямаше 800 000 хил. души население в столицата...хавата беше друга....сега живея в краен квартал Младост 1А...и да ви кажа по трудно си намирам място за паркиране вечер като се прибера късно, отколкото в центъра на София, защото веднъж седмично ми се налага да преспивам в централната част.....та за всичко е виновна миграцията, презастрояването, то е виновно и за замърсяването и т.н и т.н......бързото строителство в апетитни райони не спазване на всякакви правила води до там.....Виновен е главният архитект на София....и не само той, а цялата управа....строителната мафия.......да му мисли след това потребителя.......
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #592
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ....сега живея в краен квартал Младост 1А...и да ви кажа по трудно си намирам място за паркиране вечер като се прибера късно, отколкото в центъра на София, защото веднъж седмично ми се налага да преспивам в централната част.....та за всичко е виновна миграцията, презастрояването, то е виновно и за замърсяването и т.н и т.н......бързото строителство в апетитни райони не спазване на всякакви правила води до там.....Виновен е главният архитект на София....и не само той, а цялата управа....строителната мафия.......да му мисли след това потребителя.......
    Краен, ама важен квартал.
    Прав си. Това - Младост е е...ти и джунглата. Приятел живее точно в 1А, балдъзата о от другата страна на "Ал. Малинов" в 1. Не мога да спра до блока, не да паркирам. А пък най за бой е тоя дето е решил да направи по бул. "Ал. Малинов" кръстовища на 1 ниво. Не е нормално от Сандански до входа на Младост да стигна за час и половина и оттам до летището пак за час и половина.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  8. #593

    Default

    Да бе, миграцията е виновна...

    Всичко де що има институции са ситуирани в Софето.

    Да не говорим и 45 години благоустройство и рационализация и централизиране на властта как се отразиха...

    Виж развитите държави как са -столица Вашингтон, Берлин център на филмова индустрия = Холивуд/Лос Анджелис, финансов център - Ню Йорк, Франкфурт, имат по няколко града на автомобилната индустрия- Детройт а вече и други градове в САЩ, Хамбург и още 3-4 града в Германия...

    На немалко държави конституционният им съд е в градчета извън столицата- тук всичко е в Софето, та да са "под ръка" на управляващите...

    Същото е и с университетите...

    У нас е закрепено равномерно и балансирано развитие на регионите и държавата/политиците които управляват са длъжни да осигуряват условия за това балансирано развитие, като това задължение е закрепено в Конституцията, но държавата и народа не избира политици които да четат Конституцията камо ли да я изпълняват...

    Какъв избор имат хората и какво да виновни, че поради неизпълнението на Конституцията нямат избор и доходите са най големи в София...То да беше 5-10% , Ами то ...
    Last edited by alfa racer GTA; 20-10-2018 at 19:04.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #594
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Да бе, миграцията е виновна...

    Всичко де що има институции са ситуирани в Софето.

    Да не говорим и 45 години благоустройство и рационализация и централизиране на властта как се отразиха...

    Виж развитите държави как са -столица Вашингтон, Берлин център на филмова индустрия = Холивуд/Лос Анджелис, финансов център - Ню Йорк, Франкфурт, имат по няколко града на автомобилната индустрия- Детройт а вече и други градове в САЩ, Хамбург и още 3-4 града в Германия...

    На немалко държави конституционният им съд е в градчета извън столицата- тук всичко е в Софето, та да са "под ръка" на управляващите...

    Същото е и с университетите...

    У нас е закрепено равномерно и балансирано развитие на регионите и държавата/политиците които управляват са длъжни да осигуряват условия за това балансирано развитие, като това задължение е закрепено в Конституцията, но държавата и народа не избира политици които да четат Конституцията камо ли да я изпълняват...

    Какъв избор имат хората и какво да виновни, че поради неизпълнението на Конституцията нямат избор и доходите са най големи в София...То да беше 5-10% , Ами то ...
    Не ме разбра....аз не виня хората, а ония лумпени дето ги избират хората....аз специално съм роден в София...искам да живея на село....ама ........а ти продължи, защо с.Бързия не е Холивуд например...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #595
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    512

    Default

    Нещо много съседи имам в Младост 1А и не сме пили по бира. Лошо, много лошо.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  11. #596
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1 View Post
    Нещо много съседи имам в Младост 1А и не сме пили по бира. Лошо, много лошо.
    Това са поправими неща...щом иде реч за бира. съм насреща...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #597
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    512

    Default

    Между другото, от известно време пред блока спира много лачена черна 147-ца.

    П.С. Аз съм в 510А. Можем да се разберем нещо някой път.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  13. #598
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1 View Post
    Между другото, от известно време пред блока спира много лачена черна 147-ца.

    П.С. Аз съм в 510А. Можем да се разберем нещо някой път.


    Тази блъснатата 166-ца твоя ли е?
    3.2 V6

  14. #599
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    512

    Default

    Беше. Отиде във вечните ловни полета. От Мегапартс даже не пожелаха да ми дадат цена.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  15. #600
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ало центъра....какво пискате толкова....)....живял съм 20 години на пъпа на София...обаче тогава имаше нямаше 800 000 хил. души население в столицата...хавата беше друга....сега живея в краен квартал Младост 1А...и да ви кажа по трудно си намирам място за паркиране вечер като се прибера късно, отколкото в центъра на София, защото веднъж седмично ми се налага да преспивам в централната част.....та за всичко е виновна миграцията, презастрояването, то е виновно и за замърсяването и т.н и т.н......бързото строителство в апетитни райони не спазване на всякакви правила води до там.....Виновен е главният архитект на София....и не само той, а цялата управа....строителната мафия.......да му мисли след това потребителя.......
    Сега, ако ми кажеш, че 1А е номера на блока и живееш на високите етажи

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

Page 40 of 42 FirstFirst ... 303839404142 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •