Page 2 of 42 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 628

Thread: Паркирам и живея в центъра.

  1. #16

    Default

    Хем сте прави, хем не сте.... ама не ми се пише толкова много
    Last edited by Kuku; 20-08-2012 at 12:40.
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by -Bobby- View Post
    Извинявам се за "арогантността", но какво точно отношение към темата имат не-софиянците? Доколко сте запознати с проблемите на града? Аз давам ли акъл за неща, свързани с вашите градове?! Мойта майна и нейната майна живеят в този град от десетилетия, тук съм се родил, отрасъл, и знам всеки проблем, свързан с центъра, периферията и околията на града дори. Вие? Какви точно се явявате?

    Имайте предвид, че сега злорадствате, обаче ако това безумие на СОС мине сега, ще даде гениални идеи на вашите градоначалници, след което и вие ще изядете бахура по същия начин. Това ли искате?
    Това въпрос отправен към мен ли е ? Защото не асимилирах идеята-...
    Идеята за НЕ-Софиянците беше, че те напълниха София с "граждани" и автомобили. Къде са половин милион жители със сто хиляди коли, къде са 2 милиона с 500 000 коли ? Аритметика , нещо ?

    Кuku, знам, че е и така и така. Толелирам го. Ама дошъл тук да си изкарва хляба, ноу проблем, ама дошъл и да се прави на шеф....
    Last edited by Stefan Caromov; 20-08-2012 at 12:40.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  3. #18

    Default

    Моля не се занимавайте с хората живеещи извън София -никой не злорадства, май имате зрителни халюцинации.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  4. #19
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Не, отправен е към тези, под чиито аватари пише Бургас, Плевен и т.н. всичко различно от София, но които авторитетно раздават акъл какво биха направили с голяма брадва и дръвник...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Заради тази ви арогантност, ако съм на мястото на Фъндъкова ще ви вдигна двойно цената за паркиране.
    Колегата Стефан го даде малко по-емоционално.
    Аз искам да ти кажа следното (по не толкова емоционален начин)
    И аз съм кореняк софиянец. Никога не съм се имал за нещо повече от другите жители на тази страна.
    Напротив, смятам, че големият гаден град покварява и разваля хората. Има много по-свестни и стойностни хора на много други места.
    НО
    Големият и гаден град не беше такъв някога.
    Стана такъв, защото амбициозните хорица от цялата страна дойдоха тук и го направиха такъв.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by -Bobby- View Post
    Не, отправен е към тези, под чиито аватари пише Бургас, Плевен и т.н. всичко различно от София, но които авторитетно раздават акъл какво биха направили с голяма брадва и дръвник...
    Значи, аз се извинявам, защото не се виждам във формулата Ви

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Аз да си кажа мнението по въпроса, въпреки че ще срещна единствено негативни отзиви..Та, аз съм кореняк софиянец, родителите ми също, техните също.Така да се каже старата аристокрация на София. Баща ми лека му пръст беше ректор в СУ, професор филолог, майка ми (негова студентка) сега вече може би пенсионерка, беше преподавател в ИЧС, след това в СУ, а на финала педагог и филолог в медицинска академия (май сега Александровска болница) Имам няколко апартамента на "пъпа" на София, все наследствени, НЕ купени, или изтъргашени. Единия на НДК - Любен Каравелов, другия, в който съм роден и израснал - на Паметника Левски.Преди тези апартаменти да бъдат построени, къщи сме имали, били сме 3 къщи на половината улица, имало е 2 коли на тях - все софианци,все кореняци. На марин Дринов - деляхме дворове с Киро Маричков, професор Досев, Асен Златаров ,и така нататък. На Любен Каравелов - е другата половина от аристокрацията на София ( не е хвалба).Аз в момента притежавам този апартамент на паметника Левски. Не съм богат, заплатата ми е 650 лева. НЯМАМ ПАРИ да плащам за идиотски места, които се заемат от милиционери (дошли от майна си райна), които до "вчера не са знаели къде е София на картата, но сложили знак забранено спирането и паркирането на територията на 5-то районно.Имат си двор, бил само за задържани коли, техните не ги пипат оп "Паркинги и гаражи", ама моята я пипат. Във нашия вход бяхме само собственици, но хората решиха да бягат от тук, заради стандарта. В момента са 80 процента селяни наематели, дошли ,защото по родните им места заплатите са 250 лева. Разбирам ги, толерантен съм, НО, когато ми дойде някой сульо от Куртово Конаре, и започне да ми се прави на тежък...... играе блажната боя . Имам си МОЕ паркомясто, не е собственост на общината, собственост е на входа (САМО на собствениците) и плащам наем на тях. Когато се прибера и, мястото е заето, пукам гуми, мажа с боя, сипвам безир в резервоара. Тия сини и зелени зони, се правят, за да се взимат пари от такива като мен, а не от приходящите, дошли да търсят насъщния в голямото село, щото в тяхното заплатите са по 3 кокошки и две прасета на година. Против съм да се взимат пари от такива като мен - собственици, Софиянци, живеещи и спомнящи си какво е било едно време. Да взимат пари от новоизлюпилите се граждани, от временно пребиваващите, от навлеците.Не от такива като мен. Какво още прави общината, тихо мълком да ви споделя.... представете си къща с двор..... двора с каменна ограда и с 2 метра отвор - място да се вкара колата в двора...Тия шибаняци слагат колче пред мястото за влизане в двора и не им пука. Е как аджеба човека да си вкара колата в двора?!? да прескочи ли???
    Мога да подплътя думите си с снимки, ако на някой не му се вярва. Този пример давам ,като на секундата ми изникват две доказателства за запушени дворове от общината, нарочно. То това е като с данъците, живееш в Люлин - плащаш 50 лева данък на имот, живееш в София - плащаш 150 лева данък. Кое му е чесното питам аз ... И понеже знам, че ще ме нападнат 99 процента от хората тук, казвам.. като на ви изнася , беш откъде си дошъл .. Помня когато София беше половин милион , помня как си играех на улицата и минаваха по 10 коли на ден . Ами сега ????

    Е извинявай ама да ми се оплакваш, че не си богат, а да имаш 2 апартамента в центъра си е чисто лицемерие. Ти си като бабичките реститутки. Живеят в 150 кв. жилище сами и се оплакват, че нямат пари да си плащат парното и да си купуват лекарства.
    За плащане в центъра трябва да се плаща и толкова. Като не ви харесва да плащате 150 лв, карайте на принципа "Синя Зона"- ще си плащате на час.

    Аз си паркирам колата на 25 мин. пеша от офиса, за да не плащам. Както аз мога да ходя пеша, така и вие можете, ако искате да пестите. Минаха тия времена с безплатното и резервираните места пред блока.

    А нали се сещаш, че ако си намеря оклепана колата с блажна боя, ще видя, кой паркира на това място най- често и ще си намери колата с двойно повече щети (ако изобщо я намери).

    Аз съм привърженик на платеното паркиране, дори на пълна забрана за достъп на коли в баш центъра.
    Lexus IS200

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Колегата Стефан го даде малко по-емоционално.
    Аз искам да ти кажа следното (по не толкова емоционален начин)
    И аз съм кореняк софиянец. Никога не съм се имал за нещо повече от другите жители на тази страна.
    Напротив, смятам, че големият гаден град покварява и разваля хората. Има много по-свестни и стойностни хора на много други места.
    НО
    Големият и гаден град не беше такъв някога.
    Стана такъв, защото амбициозните хорица от цялата страна дойдоха тук и го направиха такъв.
    Като такъв, бих се облещил срещу теб от недоумение, ако признаеш, че това със сините и зелени зони е честно. От друга гледна точка, аз НЯМАМ нищо против селяните, напротив.... стара поговорка, "Селянията НЕ е месторождение, а МАНТАЛИТЕТ" смЕтай сега

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  9. #24
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Колеги, престанете да делите София и провинцията, проблема изобщо не е там!
    Проблемът е, че драмите с паркирането са прехвърлени от СОС върху живущите, които избор НЯМАТ, а говорят за ограничаване на трафика, който е генериран от приходящите! Според даскалицата, с въвеждането на тази такса, щял да намалее трафика, шума и мръсотията. Как точно, след като ние няма да се изнесем оттук?
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Е извинявай ама да ми се оплакваш, че не си богат, а да имаш 2 апартамента в центъра си е чисто лицемерие. Ти си като бабичките реститутки. Живеят в 150 кв. жилище сами и се оплакват, че нямат пари да си плащат парното и да си купуват лекарства.
    За плащане в центъра трябва да се плаща и толкова. Като не ви харесва да плащате 150 лв, карайте на принципа "Синя Зона"- ще си плащате на час.

    Аз си паркирам колата на 25 мин. пеша от офиса, за да не плащам. Както аз мога да ходя пеша, така и вие можете, ако искате да пестите. Минаха тия времена с безплатното и резервираните места пред блока.

    А нали се сещаш, че ако си намеря оклепана колата с блажна боя, ще видя, кой паркира на това място най- често и ще си намери колата с двойно повече щети (ако изобщо я намери).

    Аз съм привърженик на платеното паркиране, дори на пълна забрана за достъп на коли в баш центъра.
    Без да искам да се заяждам, но ела се пробвай при мен ! Ще ти кажа и точен адрес , ако искаш, както и мястото, на което паркирам, за което СИ ПЛАЩАМ.

    И колега НЕ съм богат. Работя за 650 лева заплата..... това богатство ли е ??? Едвам си плащаме сметките

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  11. #26
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Пак да уточним какво плащат - за правото да паркират. Но не се гарантира мястото. Щото едно е да паркираш по желание, друго е ако живееш там.

    И въобще да нацвъкаш пък знаци 'спирането забранено' на една цяла улица, без да си осигурил дори 1 място за спиране - за какво говорим изобщо? Примерно улицата е в Редута. Какви са алтернативите тогава за хората изобщо?
    Last edited by didod; 20-08-2012 at 12:51.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Пак да уточним какво плащат - за правото да паркират. Но не се гарантира мястото. Щото едно е да паркираш по желание, друго е ако живееш там.
    Ето това е идеята...Плащам за някаква услуга, а въпросната НЕ ми се придоставя от общината. А колегата mind_control да му кажа, ми не , не съм богат, това, че живея тук не ме прави граф , нали ?

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Не знам и не разбирам кое е арогантно ( от моя гледна точка) Това ми е мнението, това споделям. Знам, че 99 процента от отзивите ще са негативни.
    ( Но, ако видя нечия кола на моето място, ще си е виновен собственика)
    Твоето място да не е случайно извън частния ти двор?
    Защото да ако е така, нужно ли е да те подсещам чия собственост е, и каква?
    А случайно да сте си бутнали къщичката и да сте построили 8 етажен блок на обещетение от строителната фирма?
    Ако не сте строили вие, обвинявай лакомите си комшии които си бутнаха еднофамилните къщурки и вдигнаха големите кооперации, защото по тяхна вина се презастроиха централните части, и не само в София.
    Всичко извън твоя имот е публична-общинска или публично-държавна собственост така, че не ми говори нагло как ще ми режеш гумите или ще ми боядисваш колата, че и претенции имате после, че сте кореняци.
    Че е фарс тая държава то е ясно, но заплахи не хвърляй така смело, защото ми звучи като разлано куче дето не хапе.

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Като такъв, бих се облещил срещу теб от недоумение, ако признаеш, че това със сините и зелени зони е честно. От друга гледна точка, аз НЯМАМ нищо против селяните, напротив.... стара поговорка, "Селянията НЕ е месторождение, а МАНТАЛИТЕТ" смЕтай сега
    Не, не одобрявам безочливите похвати от всякакъв характер. Както и тези с паркирането. Вече ясно го изразих.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Твоето място да не е случайно извън частния ти двор?
    Защото да ако е така, нужно ли е да те подсещам чия собственост е, и каква?
    А случайно да сте си бутнали къщичката и да сте построили 8 етажен блок на обещетение от строителната фирма?
    Ако не сте строили вие, обвинявай лакомите си комшии които си бутнаха еднофамилните къщурки и вдигнаха големите кооперации, защото по тяхна вина се презастроиха централните части, и не само в София.
    Всичко извън твоя имот е публична-общинска или публично-държавна собственост така, че не ми говори нагло как ще ми режеш гумите или ще ми боядисваш колата, че и претенции имате после, че сте кореняци.
    Че е фарс тая държава то е ясно, но заплахи не хвърляй така смело, защото ми звучи като разлано куче дето не хапе.
    Приятел, къщите ни ги бутнаха преди 89- тогава нямаше право на глас... така че седи мирен и не се изказвай неподготвен. Това са публично държавната собственост, си го спести, защото, тук дори асфалта на тротоара е един, а нашия друг- тоест - знае се и се различава. За заплахите, аз на никого не хвърлям заплахи и тем подобни....те хората сами си знаят

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

Page 2 of 42 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •