Page 3 of 42 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 628

Thread: Паркирам и живея в центъра.

  1. #31
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Мда... а в кооперацията на баба ми, партерния етаж, в който апартамента е по-малък от останалите нагоре, е трябвало да бъде гаражи... но закон, който е бил до края на 60-те, е ЗАБРАНЯВАЛ това пространство да бъде гаражи. 5 пъти питах втрещен майка ми как така, но е било така.
    И след като през десетилетията никога не е имало визия за развитие на града (каквато обаче е имало из големите градове, които все ни дават като пример), сега натрупалия се проблем се стоварва върху живущите, щото е най-лесно, и щото това според СОС и най-вече мутрите в ЦГМ, е най-лесен начин за трупане на милиони.
    Още от времето на Софиянски хвърчат обещания от Паркинги и Гаражи за строеж на паркинги и гаражи. Аз един досега не съм видял. Като съм плащал за синя зона с талон или смс, никога не съм видял досега издаден касов бон от тази фирма. Народното събрание пък наскоро не прие да бъде направен одит на фирмата, да се види къде потъват парите, а се говори за милиони ЧИСТА ПЕЧАЛБА годишно. ЦГМ е бандитска организация с много як чадър, в която едни хора взимат едни пари. И ние ли сме тези, дето ще им плащаме къщите на 3 ката, джиповете, лимузините и екзкурзиите до екзотични дестинации?! Пак казвам, за живущите извън центъра на София - след синята и зелената зона, ако нещата останат така, всичко де що е до околовръстното, ще плащате за жълта зона, като нас, на общо основание, без да ви се осигури нищо. Данък паркинг. И вашите пари също ще потънат, и паркинги няма да видим.
    А в самото начало, когато се започна с платеното паркиране в София, дори се говореше, че печалбите на това общинско дружество, щели да се ползват за оправяне на дупки, тротоари и т.н. по центъра. Някой да е забелязал такова нещо? Все още, около мен, по тротоарите плочките хлопат, улиците имат грандиозни ями, в които и камиона на Титан затъва, от няколко години никой не си мърда пръста да ги оправи... обаче за събиране на нови и нови такси, ЦГМ и СОС са първа писта...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Приятел, къщите ни ги бутнаха преди 89- тогава нямаше право на глас... така че седи мирен и не се изказвай неподготвен. Това са публично държавната собственост, си го спести, защото, тук дори асфалта на тротоара е един, а нашия друг- тоест - знае се и се различава. За заплахите, аз на никого не хвърлям заплахи и тем подобни....те хората сами си знаят
    Приятел, не прави смешни исказвания с тези асвалти и по тротоарите които си слагал. Това не те прави никакъв собственик на парко-място, и не ти дава някакви по-специални права.
    Никой не ви е виновен за презастрояването.

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Без да искам да се заяждам, но ела се пробвай при мен ! Ще ти кажа и точен адрес , ако искаш, както и мястото, на което паркирам, за което СИ ПЛАЩАМ.

    И колега НЕ съм богат. Работя за 650 лева заплата..... това богатство ли е ??? Едвам си плащаме сметките
    Големи биячи сте всичките Както ти можеш да ми омацаш колата с боя, така и аз мога да направя същото и отгоре. Но да оставим това.

    Като едвам си плащаш сметките- продаваш единия апартамент, а не се оплакваш колко си зле, а същевременно да имаш 100 000 Евро под формата на 2-ро жилище.
    Lexus IS200

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov
    ....
    Добре, а поне единия апартамент не е ли отдаден под наем?
    Би ли споделил каква е стойността на данък сгради/смет?

    П.П.
    Не ме разбирай погрешно - нямам за цел да се заяждам. Питам съвсем добронамерено!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  5. #35
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Какво още прави общината, тихо мълком да ви споделя.... представете си къща с двор..... двора с каменна ограда и с 2 метра отвор - място да се вкара колата в двора...Тия шибаняци слагат колче пред мястото за влизане в двора и не им пука. Е как аджеба човека да си вкара колата в двора?!? да прескочи ли???
    Мога да подплътя думите си с снимки, ако на някой не му се вярва. Този пример давам ,като на секундата ми изникват две доказателства за запушени дворове от общината, нарочно.
    Това са реални случаи. Моя приятелка, която живее на Славянска, има същия проблем с една площадка до блока им - вместо да им дадат там да си паркират колите - колче. И - ще паркирате на улицата, обаче плащайте по 150 лв. Рекет...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Колеги, като се дрънчим като малки деца нищо не постигаме. Напротив! Безочливите управляващи точно това целят. Малките общности с много разногласия помежду им лесно се управляват.
    Единственият ни шанс да се противопоставим на лошите неща, които все по-често ни се случват, това е да бъдем единни!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Това ескалира бързо...

    После защо нищо не постигаме, стига си боли едни на други очите!

    - ПГ/ЦГМ - когато видим отчети и нещо направено с милионите които са издоили от нас, тогава да ми говорят за сини, зелени и бембени зони.
    Отдавна трябваше да има протести, не заради самото плащане (на зоните изобщо), а заради наглостта с която изчезват парите.

    - Ако ще въвеждаме скрити данъци, каква е гаранцията, че утре няма да има данък - чист въздух във В. Търново, плаж във Варна или ерозия в Пловдив?
    Или пак чакаме мечката да заиграе и в нашия двор, за да се учудим как тогава комшиите ни се смеят?!

    - Примерите - как било "там"... задръжте си ги, докато не добавите в тях каква е цялостната организация на транспорта и местоживеенето на това там.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  8. #38
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Начините да сме единни ги знаете - движението ДНЕС имат среща сигурно и в момента с Фандъкова и членове на СОС. Има протести всеки ден - тъй като Попа вече е в ремонт, се изместиха на Славейков, от 18 ч. Има подписки, има подаване на масови жалби, включително и към Върховния админ. съд. Който още не се е запознал и иска да разбере как да стане - да пита, ще го насоча.
    Аз, за съжаление, нямам възможност да стигам навреме за протестите в 18 ч, тъй като съм още на работа... засега приноса ми се ограничава дотам да информирам хората какво се прави в опит да озаптим развилнялия се и повярвал си, че може да бъде законодател СОС, попълване на съответните жалби, НИТО един лев, даден на ЦГМ за винетка, помогнах и на преговарящите с попълването на таблицата "как го правят в другите големи градове", конкретно им предоставих детайлно описание как стоят нещата в Париж и Марсилия... в Париж, смея да кажа, е измислено перфектно и всеки плаща за това, което реално получава - приходящ, живущ, работещ, всеки. Ама кога ли ще ги стигнем...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  9. #39

    Default

    Предполагам, че сте се наревали вече, но гледам, че постоянно ръчкате без да се намесват във вашия разговор към хората живеещи извън София.По един или друг начин съм свързан със столицата, защото дъщеря ми учи там от няколко години.Живееше в квартира - пресечката на Дондуков с Раковска и след първата година се изнесе от тази лудница, прах и шум в много по-съвременно жилище за същите пари към един от комплексите в близост до метрото, така, че донякъде това е решение и за собствениците на имоти в Центъра.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  10. #40

    Default

    Е, не може да се насилват хората да сменят жилището си, понеже някой иска да паркира до НДК
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  11. #41
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    2,238

    Default

    Няма тук безочливи управляващи, тук има опит за създаване на ясни правила, а те са елементарни
    Скъпо е паркирането в идеалния център на столицата.
    Когато си купуваш апартамент мислиш и за паркомясто.
    Когато си купуваш апартамент през, който минават тръби на топлофикация после нямаш право да рИвеш като магаре с къса пишка.
    Да живееш в центъра............трябва да имаш средства.
    Тук някой каза, че взема 650 лв заплата....еми пич не трябва да живееш в центъра, соца свърши
    Продавай и купувай на по-евтино място.
    Крайно време е да се научим, че класовото разделяне не е лошо, но за да живееш в центъра на столицата трябва да имаш нужните средства за това.

  12. #42
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Примерът с "като не те кефи, изнеси се някъде на майната си", също не е решение на проблема. Защото, ако нещата продължават така, скоро и бидейки на майната си, ще се дължи данък паркинг. И защо тогава, в този случай, аз да ходя на майната си?

    Не разбрахте ли, че не става въпрос толкова за пари, колкото за НАЧИНА?
    Аз съм склонен да плащам, но като плащам - да получавам. А не да плащам, обаче дали ще получа - "ми оправяй се"...

    Суско, иска ми се да видя, когато жълтата х*йня ти опре до гъза, каква тема ще пускаш тук... адски гот звучи да плащаш примерно по 70-80 лв на година за жълта зона, която представлява - сокаците около панелката, а в случай, че имаш някаква гаражна клетка - да НЯМАШ право на винетен стикер за паркиране, т.е. ако имаш втора кола, дори да искаш да им дадеш 210-240 лв (3 пъти по-скъпо за втора кола) - дебел топъл френски... сегашната наредба на СОС е именно с такива правила. Кефят, а? И как ще ти звучи тогава аз да ти кажа "ми продавай панелката и върви да живееш някъде в Сеславци, Богров, Бучино, Нови Искър, Мировяне, Требич и т.н. селата отвъд околовръстното"?
    Last edited by -Bobby-; 20-08-2012 at 13:52.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  13. #43
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by -Bobby- View Post
    Примерът с "като не те кефи, изнеси се някъде на майната си", също не е решение на проблема. Защото, ако нещата продължават така, скоро и бидейки на майната си, ще се дължи данък паркинг. И защо тогава, в този случай, аз да ходя на майната си?

    Не разбрахте ли, че не става въпрос толкова за пари, колкото за НАЧИНА?
    Аз съм склонен да плащам, но като плащам - да получавам. А не да плащам, обаче дали ще получа - "ми оправяй се"...

    Суско, иска ми се да видя, когато жълтата х*йня ти опре до гъза, каква тема ще пускаш тук... адски гот звучи да плащаш примерно по 70-80 лв на година за жълта зона, която представлява - сокаците около панелката, а в случай, че имаш някаква гаражна клетка - да НЯМАШ право на винетен стикер за паркиране, т.е. ако имаш втора кола, дори да искаш да им дадеш 210-240 лв (3 пъти по-скъпо за втора кола) - дебел топъл френски... сегашната наредба на СОС е именно с такива правила. Кефят, а?
    Аз нямам такива проблеми

    В Хага след 17:30 започват да цъкат броячите в крайните квартали и така цяла нощ.
    Смисълът е хората да нямат по 2-3 автомобила.
    У нас сульо и пульо врЪти по 3 коли за по две иляди лева и се чуди на кой тротоар да ги кАчи.

  14. #44

    Default

    Добре де, защо в центъра да нямат по 3 коли, а в крайните квартали да имат по 3 коли?
    А и какво значение има цената на колите? Тези от 20'000лв. по-малко място ли заемат от другите по 2'000лв.?
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  15. #45
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    2,238

    Default

    Пак ще се повторя.
    Живея в центъра = имам средства, стандарта ми е много над средния за страната.
    Живея в Банишора = изкарвам малко на средния.
    Живея в Люлин = изкарвам колкото е средния доход за страната.
    Разбира се, че горните правила ще имат безброй изключения, но това е логичния ход на събитията в БГ.

Page 3 of 42 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •