Page 39 of 42 FirstFirst ... 293738394041 ... LastLast
Results 571 to 585 of 628

Thread: Паркирам и живея в центъра.

  1. #571
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Кашата е пълна, както винаги.

    Едно от изискванията по-горе е:

    "лицето да е с постоянен адрес, идентичен с адреса на имота"

    Проблемът е в това, че "постоянен адрес" и "настоящ адрес" са различни неща.

    Разяснено е тук.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #572
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Лично за мен това с адресите е правилно, но това е друга тема. Хубаво е всеки да се води по документи, където реално живее, за да има отчетност, съответните данъци да се събират и да е ясно кой живее в даден имот. Само с настоящ адрес няма как да стане, защото ще има измами.

    Аз лично от зоната съм доволен. Има къде да паркирам и местата със зона са единствените, в които поне малко се спазва закона за паркиране, спиране и т.н. Даже ще се радвам да е 24 часа, защото вечер и събота и неделя пак си става беззаконие и всеки паркира, запушва, затапва и т.н
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  3. #573
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Да, ситуацията с паркирането в зелената зона е същата, както когато там нямаше зелена зона и оставяхме копие от талона на стъклото. С разширяването на зелената зона проблемът ще се пренася към периферията на града и така ще засяга все повече хора. До момента в който целият град стане зона за платено паркиране. Демек - същото, както, когато нямаше зони, но с едни 100 лв. на калпак.

    В София има около 700 000 регистрирани автомолила. Х 100 лв. = 70 млн. за общината.

    Въпросът е, какво се прави с парите от зоните за решаването на проблема с паркирането.

    Накратко - "мъдър" ход на общината с който тя кара хората да се чувстват щастливи затова, че си плащат.
    Last edited by ecotronic; 09-08-2018 at 19:49.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #574
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Хайде да ми кажете, паркинги и гаражи, или тези дето обслужват тези зони, напълно държавни или общински фирми са, или....???....и тогава ще си говорим...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #575
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Добре де, да вземат пари и за винетки и за данъци и за каквото искат? Ама защо трябва да дам 3-4работни дни и 200-300лв да си сменям всички документи? А когато утре отида под наем в синя зона? Пак на ново същата процедура? Ей това е осигуряване на работа на институциите и едни пари от въздуха...

    Това което аз виждам сега е че проблема през деня ще се изнесе към Редута, а след 20.00часа пак няма да има места защото зоната не работи. Тоест когато 2-3 пъти в годината в работно време ми се наложи да съм си пред у нас най-вероятно ще мога да си намеря място...супер...

    Спирам с мрънкането и отивам на огледи на гаражи в Редута....

    П.С Аз проблема с отчетността не виждам. Имам регистрация за настоящия ск адрес в София. Има и договор за наем че живея тук... Тоест това с данъците и отчетността на апартамента няма никаква връзка...
    Last edited by VFTI; 10-08-2018 at 07:50.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  6. #576
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    софия
    Posts
    83

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Хайде да ми кажете, паркинги и гаражи, или тези дето обслужват тези зони, напълно държавни или общински фирми са, или....???....и тогава ще си говорим...)
    "Център за градска мобилност" ЕАД е 100 % собственост на Столична община. До 2012 е било ЕООД, отново 100 % собственост на Столична община. Преди това (до 2009) "Паркинги и гаражи" ЕАД също.

    Реално не искат кой знае колко много документи - лична карта, талон и док за собственост/ наем и могат да се изпратят през сайта, не е необходимо да се ходи на място. Лошото е, че ги искат всяка година. Досадно е. Те ако искат могат да получат информацията от други администрации - и за личната карта и за собсвтеността на автомобила и на имота. Преди искаха и Гражданска отговорност, поне сега отпадна.
    Last edited by fifo; 10-08-2018 at 11:58.
    fulvia s2 coupe, delta HFturbo, T25 d4d
    ex - 145 jr, Y 1.2, r 620 sdi, dedra 1.8, 126 p

  7. #577

    Default

    Това е за да сте радостни заради това, че сте Софиянци. .

    Между другото така става вече във всичко големи и средни по размер на жители градове.
    Убеден съм че това ще стане и в градовете над 30 000 жители, защото на някой кмет ще му дойде на акъла как да изкара още пари за общината и за себе си(като процент от приходите от вдиганите автомобили в синя, зелена и пембяна зони) ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #578
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Когато има 2 коли на един адрес но на различни собственици, по 100 ли плаща всеки или като за първа и втора?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #579
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Предлагам на питащия да се обади в центъра за градска мобилност, доколкото ми е известно, ськопие от договора за наем, мисля, че може да се вземе винетка. Обаче, договора за наем както се сещате трябва да е легален и официален, а не проформа между двама души.
    Звънкай на 0700 13 233 и ги помоли да те свържат с отдела за винетките за паркиране.
    Аз и ах драма защото се наложи да живеем в центъра, вписах жената като ползвател на колата в талона, там вече фигурираше нейния адрес и взвхме винетка. Ще трябва копие от нотариалния акт на собственика на жилището също да се представи.
    Звънни на телефона,и обясни ситуацията, жените са отзивчиви и ще те информират.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  10. #580
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Когато има 2 коли на един адрес но на различни собственици, по 100 ли плаща всеки или като за първа и втора?
    Адреса ако е един същ, етаж апартамент, се плаща за първа и втора кола, няма значение от собствениците, но най-добре звънни на телефона и се информирай.
    Ще те хване и теб зелената зона с разширяването ли?

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  11. #581
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Адреса ако е един същ, етаж апартамент, се плаща за първа и втора кола, няма значение от собствениците, но най-добре звънни на телефона и се информирай.
    Ще те хване и теб зелената зона с разширяването ли?

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Да, в момента пред блока е зелена зона а зад него не е.
    Няма смисъл да обяснявам, какъв кошмар е паркирането отвъд зоната. 100лв годишно си заминават под формата на гориво, време и нерви в търсене на място за паркиране в радиус една атомна бомба


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #582
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Ако можеш да си позволиш 100лв годишно, плати си и аи свиркай, но да, ако са две коли си става товарене яко. Аз тук около съдебната е ужас, няма да говоря как ни изядоха местата за паркиране със служебен абонамент на софия окръг ли кви бяха на бул. Витошка до стриптийза. Трите местя пред сградата ги кичнаха за тях и това е. Слава богу, че Алабин е еднопосочен и не може да се влиза от Ботев, та там на закътания паркинг намирам място когато на улицата няма.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  13. #583
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Няма такава идиотска държава !

    Във връзка с подготвителните работи по разширяването на зелената зона, гледам, че според ново направената хоризонтална маркировка и поставените знаци за инвалидни паркоместа, се предвижда колите в уличката до блока да бъдат паркирани от дясната страна по посока на движението, вместо отляво, както е в последните 30 г.

    Все си мислех, че по някакъв начин столична община, ЦГМ и КАТ ще успеят за го измислят, как да стане.....

    Днес, разни комшии ми се обаждат да ми съобщят, че колите се местят на "новите" места - отдясно. Хората сами си ги местят а на тези които ги няма, паяк ги отнася на наказателен паркинг, защото не било законно паякът просто да ги премести от едната страна на другата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #584
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Да не живееш някъде при мен?
    Смениха посоката на Свиленица и Асен. Заедно с посоката ествствено се обърна и паркирането.
    Надявам се да е заради ремонта на Пенчо Славейков, но нищо чудно да е за постоянно.
    Алфа-та я намерих преместена от другата страна, даже са ми прибрали огледалото.
    Last edited by DerMeister; 11-10-2018 at 14:37.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  15. #585
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Срещу Пирогов съм. Става въпрос за ул. Абоба.
    В изминалите няколко десетилетия на няколко пъти са обръщали посоката на движение, но откакто се помня, колите винаги са паркирали до западния тротоар.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 39 of 42 FirstFirst ... 293738394041 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •