Page 42 of 42 FirstFirst ... 32404142
Results 616 to 628 of 628

Thread: Паркирам и живея в центъра.

  1. #616

    Default

    М-да-да ...

    Ама едните са били Виенчани, а другите са билЕ Шопе ...

    Дълъг е пътят от Шоп или селянин от прованса до Виенчанин ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #617
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз лично "пискам", защото в съседство има една голяма болница и едно голямо увеселително заведение и нито едно от двете няма изграден подходящо оразмерен паркинг. Като така, "клиентите" им паркират на местата на живущите и за тях места - йок.

    На теб, Боби, харесва ли ти да идеш в магазина за сирене, да си платиш сиренето и да не ти го дадат?

    Ей затова "пискам".

    А иначе, като изключим пришълците, наличието или отсъствието на паркоместа е в пряка зависимост с умствените възможности на проектиращите градоустройствените планове.

    Как искаш в Младост да има достатъчно паркоместа, когато някога за един 8 етажен вход са проектирани 20 паркоместа а сега има 30 автомобила?

    Иди във Виена и ще видиш, че за разлика от София там отстоянието между сградите е голямо, улиците и тротоарите са широки и гъчканица от паркирани коли, няма.

    А по времето, когато Виена е била европейска столица, София е била една кална нива. Значи не е било, като да не е имало откъде да гледат родните ни градоустройчици...
    Аз проблема съм го казал няколко поста преди това......http://clubalfaromeo.com/forum/showp...=591.....иначе е хубаво да се писка....ама ние пискаме в нета, файда няма......не става така....когато ме цакаха с ГО в олимпик, отидох пред народното събрание и какво се оказа, аз няколко луди и 20-тина перничани от над 200 хил. преебани протестират.....гледай сега в момента гледам новини и кво става...оная система бонъс маус, каято ще въвеждат става мики маус.....как ти се струва....докога ще те шибат.....?....докато си траеш и не си търсиш правата....в нета не става.....то като се замисля, ако руснаците не са ни освободили, още да ни шибат турците.......едно въстание сме направили и пак предатели, за това не е успяло.......темата е дълга. защото задълбавам в политика....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #618
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Много черногледство, много нещо. Нали реалните протести тръгвали от "социалните мрежи"?

    Няма никаква гаранция, че нещо ще се оправи с реални протести.
    Навремето висях пред общината да протестирам срещу зелената зона а Фъндъкова си го премести в другия крачол.
    После протестирах за Пирин и имаше положителен резултат.
    Сега искат да свалят В. Симеонов, защото си изпуснал нервите, гаче ли, кой знае, колко ще се оправи положението на въпросните майки, като седне някой друг на неговия стол. Той поне се помъчи да направи нещо с олигофренията по морето. Аз лично не го неодобрявам.
    Last edited by ecotronic; 07-11-2018 at 21:34.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #619
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Много черногледство, много нещо. Нали реалните протести тръгвали от "социалните мрежи"?

    Няма никаква гаранция, че нещо ще се оправи с реални протести.
    Навремето висях пред общината да протестирам срещу зелената зона а Фъндъкова си го премести в другия крачол.
    После протестирах за Пирин и имаше положителен резултат.
    Сега искат да свалят В. Симеонов, защото си изпуснал нервите, гаче ли, кой знае, колко ще се оправи положението на въпросните майки, като седне някой друг на неговия стол. Той поне се помъчи да направи нещо с олигофренията по морето. Аз лично не го неодобрявам.
    Напротив никакво черногледство, просто самата истина.....социалните мрежи се са едни клюкарници, показна сцена за комплексари и т.н...
    Валери Симеонов относно черноморието ни отдавна има интереси там, а това с децибелите е прах в очите на тъпия избирател..... министър да се занимава с това...ай стига бе...то закони няма, той тръгнал проверки да прави пълен смях...))...относно за оставката...щом си на това стъпало във властта, трябва да знаеш какво говориш,какви пет лева, какви нерви......липсва достойнство....един път няма да се извиня, втори път ще се извиня...ай стига.......а оставка няма как да подаде...властта е сладичка....не се ли нагледахме на политици шмекери.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #620
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Може и да има закони и правила, но е факт, че черноморието ни се превърна в третокласен бардак.
    Факт е също, че друг освен Симеонов, аз не видях да направи малко от малко срещу това.

    Пък може и прах в очите да е. Де да знам. Склонни сме да вярваме на всякакви конспиративни теории, само и само да не видим слона.

    Ей това се нарича комплексарщина.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #621
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Както винаги Свинята ви тури бибитката и сега си свиркате.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #622
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Както винаги Свинята ви тури бибитката и сега си свиркате.
    )))....аха иде реч за автора на темата, още ни държи влага ебати и прасето....)...и той не е баш в центъра, в Банишора живее...
    Last edited by Бобби; 09-11-2018 at 01:42.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #623
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Живота в центъра с личен автомобил каращ се всеки ден е кофти. По-добре тея пари за стикер да се дават за някой подземен паркинг и да се ходи пеш с метро ако е удобно, иначе си обречен на темерути, драскачи и наркоманчета евентуално да се гаврат с колата ти. Така се спестяват много нерви, пари и време, разбира се ако не работиш на края на София в някое забутано място или трябва да сменяш много линии да стигнеш. Ама то тука в България повечето хора са карачи, дори да излезеш в 11 часа през седмицата е задръстване, сякаш всеки работи в колата си и върши постоянно работа с нея. Търкалячи с една дума.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  9. #624
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    От „Център за Градска Мобилност“ ми изпратиха съобщение, че абонамента ми за зелена зона се удължава с 2 месеца, заради историята с вируса.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #625
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    От „Център за Градска Мобилност“ ми изпратиха съобщение, че абонамента ми за зелена зона се удължава с 2 месеца, заради историята с вируса.
    Това хубаво.....ама де те питам след като имаш така разрешително за паркиране според местоживеене, как намираш къде да паркираш, като парко мястото не е уточнено...пълен смях в общината.....особено сега, като разкопаха кв. Крива река...кажи Еко как си паркираш колата, ако не се прибереш преди 18ч.....то и преди това е проблем, ама айде две три кръгчета и си ти в най добрият случай..в центъра трябва да имаш гараж, ниша, дворче и т.н...дето да си запознат, иначе си е голям проблем за живущите там въпреки стикера....междусаседските отношения също са от значение.......мога да те открехна за някой неща, ако почерпиш бира...имам опит..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #626
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Когато ги няма външните навлеци, проблеми с паркирането, няма никакви. Дори и след 19 има едни 20% свободни места. Не така стоят нещата с крайните квартали, където след ракиено време, посмъртно, не можеш да паркираш. Проблемите бяха, когато паркирах на външната граница на зелената зона преди да я разширят. Сега на същия хал са живеещите южно от Гешов.
    Абе - номерът е да те накарат да се радваш, че си плащаш.

    Какво точно са му разкопали на квартала, че не се сещам?

    PS: От около месец около пресечната точка на П. Славейков и Абоба, се появи една лъскава черна 59-ка SW TI. Някой да се припознава?
    Last edited by ecotronic; 19-11-2021 at 21:12.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #627
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Когато ги няма външните навлеци, проблеми с паркирането, няма никакви. Дори и след 19 има едни 20% свободни места. Не така стоят нещата с крайните квартали, където след ракиено време, посмъртно, не можеш да паркираш. Проблемите бяха, когато паркирах на външната граница на зелената зона преди да я разширят. Сега на същия хал са живеещите южно от Гешов.
    Абе - номерът е да те накарат да се радваш, че си плащаш.

    Какво точно са му разкопали на квартала, че не се сещам?

    PS: От около месец около пресечната точка на П. Славейков и Абоба, се появи една лъскава черна 59-ка SW TI. Някой да се припознава?
    Всеки ден ли си караш колата..?...защото имам имот близко до теб на запад от баня Мадара и положението е страшно....за крайните квартали ми е ясно, ....там живея в момента....селения до шия, ама е по добре от Манастирки ливади...) ...култов квартал за преселници като Лозенец и на всякъде където се дозастроява....архиктектурата на София е пълен аут от началото на демокрацията..
    Last edited by Бобби; 19-11-2021 at 22:10.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #628
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Тъй де - на запад от баня Мадара до Тотлебен има проблем само около Пирогов и около басейна и то когато има свиждане. Другаде няма проблем. Не са само крайните квартали. В Борово, не е истина какво стълпотворение е след 19.

    Аз съм щастливец, защото не ми се налага да си карам колата всеки ден. Ползвам Хаджи Пешовия файтон.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 42 of 42 FirstFirst ... 32404142

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •