Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: ГИ с разход бензин.

  1. #1
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default ГИ с разход бензин.

    Искам да попитам колегите с ГИ, по колко бензин сипват горе-долу при градско каране с около 8-10 старта средно на ден?
    Нещо на мен ми се вижда много тоя разход на бензин при положение, че колата превключва почти веднага на газ...(само при първи старт минавам максимум 500метра преди да превключи...)

    Аз сипвам към 20лв на две седмици...... (като светне лампата за резервата слагам 20лв...)

    Все ми е чудно не може ли да се направи да пали на газ директно поне през лятото....
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  2. #2
    Болен алфист marto92's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    31
    Posts
    77

    Default

    Наистина малко в повече ти харчи,при мен с 10 лв карам около 3 седмици като се пали всеки ден по 5-6 пъти (средно) и пак някъде към 500 метра и прехвърля или 1 минута на място (при първо палене),след това вече 10 секуди и прехвърля.За съжеление неможе да се пали директно на газ има някой уредби,при който като палиш задържаш копчето за прехвърляне и пали дирекно на газ може да пробваш,но при малко уредби става

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    На 6-цата и сипвам по 20л бензин на всеки 3-4 зареждания, ако ти работи много малко време на бензин вредите са повече от ползите!
    Бях писал в една тема, ако искаш да спестиш стой на място като запалиш ще ти гори бензин в пъти по-малко

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    Младши алфист denq's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Русе
    Posts
    25

    Default

    Преди месец сипах за 30лв... Не само паля на бенз, а и покарвам. ГИ-то ми обръща на газ при 30 градуса, та всяка сутрин си минавам по едни 8-10 км. което ще рече, че до сега съм минал едни 160-180км на студен мотор + като го сипах бях без газ в бутилката и бях минал около 50 км на бенз. ... и още има ... Иначе практиката ми е - всеки месец 20 кинта бенз, като никога не го изгарям само за старт, а си доиздухвам , за да не ми се отслояват разни мазни и лепкави мизерии в резервоара.
    тише едешь - хрен приедешь!
    2.0 16V Delta 2 Продава се - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=53158
    http://www.3na100.com/ - за всеки, който иска да пътува ефтино.

  5. #5
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    При мен прехвърля 30 сек след старт на загрял автомобил. Също съм забелязал, че мирише на бензин като я паля, което се дължи на това, че работи постоянно на богата смес(свети ми чека с p1177/78 грешка.) Газовото ми е за настройка явно, но пък ми гори сравнително малко 7-8/100 извънградско и има добра динамика. Интересно, защо екуто се опитва да увеличи сместа и ми записва грешка.... Явно ламбдите не харесват газ...
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    При мен прехвърля 30 сек след старт на загрял автомобил. Също съм забелязал, че мирише на бензин като я паля, което се дължи на това, че работи постоянно на богата смес(свети ми чека с p1177/78 грешка.) Газовото ми е за настройка явно, но пък ми гори сравнително малко 7-8/100 извънградско и има добра динамика. Интересно, защо екуто се опитва да увеличи сместа и ми записва грешка.... Явно ламбдите не харесват газ...
    При мен на загрял двигател, сега в жегите, дори и ако престои колата 2 часа, след палене обръща на газ след не повече от 5 секунди.
    Мисля, че трябва да си прегледаш уредбата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by denq View Post
    Преди месец сипах за 30лв... Не само паля на бенз, а и покарвам. ГИ-то ми обръща на газ при 30 градуса, та всяка сутрин си минавам по едни 8-10 км. което ще рече, че до сега съм минал едни 160-180км на студен мотор + като го сипах бях без газ в бутилката и бях минал около 50 км на бенз. ... и още има ... Иначе практиката ми е - всеки месец 20 кинта бенз, като никога не го изгарям само за старт, а си доиздухвам , за да не ми се отслояват разни мазни и лепкави мизерии в резервоара.
    Викаш минаваш 220км градско студена с 12л бензин и имаш още
    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    При мен на загрял двигател, сега в жегите, дори и ако престои колата 2 часа, след палене обръща на газ след не повече от 5 секунди.
    Мисля, че трябва да си прегледаш уредбата.
    На по-старите ГИ не е така, трябват си им минимум 30-40сек.
    Last edited by code; 20-08-2012 at 14:12.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #8
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    На по-старите ГИ не е така, трябват си им минимум 30-40сек.
    Не е въпроса в по-стари или по-нови. Има си системи които не могат да бъдат сварени под 20сек. четене на бензиновия комп. Това е при всяко палене. Първо чете минимум 20сек. и тогава разрешава преминаването.


    Ето я старата тема. Бях я пуснал точно защото имаше такива въпроси:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42038
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #9
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Ами моето газово е малко сложна система (Emer с еку на Autronics) нямам кабел за него да го погледна... иначе в момента е 40 градуса/1600-1800 оборота и 20-30 сек не съм засичал, но със сигурност не е по-малко... Идеята ми е, че правя по 10тина старта на ден, а минавам не повече от 4-10 км. Да кажем, че на старт минавам по 0,5-1,5 км, а 30 сек карам на бензин, гася и пак паля на бензин... а 20 лева бензин си ги лапа за 2 седмици като нищо ....
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Всичко това отново подкрепя тезата, че ГИ е неефективен при чести стартове.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Всичко това отново подкрепя тезата, че ГИ е неефективен при чести стартове.
    ГИ е най-неефективен при 2 старта на ден - примерно сутрин и вечер да ходиш с него на работа и да се връщаш и да работиш на 7-8км - отвсякъде си вътре Иначе ако го палиш днес 10-на пъти си е много ефективен - под 10лв на 100км икономия няма да паднеш.
    На колегата му казах един трик за икономия на бензин, ама не знам дали го прочете

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #12
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    665

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    ....Бях писал в една тема, ако искаш да спестиш стой на място като запалиш ще ти гори бензин в пъти по-малко
    Това ли е трика ??
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  13. #13
    Болен алфист marto92's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    31
    Posts
    77

    Default

    Това трябва да е голяма оферта е даже през зимата като я остава за 2-3 мин на едно място и прехвърля,а през лятото за 1 мин е прехвърлила иначе през зимата ако тръгна да я карам едно 6-7 мин е в движение колата и чак тогава прехвърля.Интересното при мен е че когато я оставя да работи на място,стрелката за температурата не отлепя,но прехвърля,а като е в движение се вдига малко към 30 градуса и тогава прехвърля незнам дали уреда за температурата не е съвсем коректен или газта така е настроена,но определено през зимата пести пари.
    Алфа Ромео 145 1.4ТС

  14. #14
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Това ли е трика ??
    Това е За половин минута ще изгориш 0,02л бензин на място, а в движение 0,10л Разбира се за да са точни сметките в първия вариант ще гориш и половин минута газ от момента на тръгване т.е. още 0,10л газ.
    Разликата е 9-10ст на потегляне, та ако много ви дразни разхода на бенц това е начинът. Как съм го смятал не ме питайте математиката ми е нещо като хоби

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #15
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    665

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Това е За половин минута ще изгориш 0,02л бензин на място, а в движение 0,10л Разбира се за да са точни сметките в първия вариант ще гориш и половин минута газ от момента на тръгване т.е. още 0,10л газ.
    Разликата е 9-10ст на потегляне, та ако много ви дразни разхода на бенц това е начинът. Как съм го смятал не ме питайте математиката ми е нещо като хоби

    но пък от друга страна е полезно бензиновите църкалки да помиришат малко бензинец да се не запечат нацяло...
    ПП бе като цяло дребните икономии са вредни.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •