Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 37 of 37

Thread: ГИ с разход бензин.

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by nikolchoni View Post
    Ами и аз ще се включа в тази интересна темичка. На всяко пълнене на уредбата 26-27 Л. задължително отиват около 3-4 л. бензин. Забелязал съм, че като загрее стабилно и нивото на бензина пада доста, но газаджията ми каза, че колата охлаждала на бензин или нещо такова. Иначе и аз както е написал "code" по-назад, чакам на място да си загрее и тогава тръгвам.
    Явно караш на много къси разстояния. Аз една бутилка газ (48 l) я изразходвам из града на средни пробези от по 20 км с не-повече от 1 - 2 l бензин. При това тръгвам 30 секунди след палене на студено и в рамките на 300 -500 м обръща на газ.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Явно караш на много къси разстояния. Аз една бутилка газ (48 l) я изразходвам из града на средни пробези от по 20 км с не-повече от 1 - 2 l бензин. При това тръгвам 30 секунди след палене на студено и в рамките на 300 -500 м обръща на газ.
    Е да, но от карането на къси разстояния не зависи ли разхода на газта, защото всяка сутрин и вечер изчаквам на място да вдигне и да прехвърли. Аз не я паля като другите колеги по 10 пъти на ден, най-много 2-3.
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by nikolchoni View Post
    Е да, но от карането на къси разстояния не зависи ли разхода на газта, защото всяка сутрин и вечер изчаквам на място да вдигне и да прехвърли. Аз не я паля като другите колеги по 10 пъти на ден, най-много 2-3.
    След като при всяко палене на студено (и не само на студено) винаги първо двигателят заработва на бензин и чак като загрее прехвърля на газ, означана, че разходът на бензин е пропорционален на броя паления а не изобщо на пробега.
    Пример:

    Да допуснем, че при всяко палене за да загрее и обърне на газ се изразходват 200 ml бензин.

    Да допуснем че тръгвам от София за Бургас и не спирам никъде по пътя.
    Това означава, че за 400 км пробег ще изразходвам някакво количество газ и 200 ml бензин.

    Ако обаче същите тези 400 км ги измина като спирам на всеки 40 км, гася и после паля на студено, то в този случай същото разстояние ще измина с приблизително същото количество газ но с 10 пъти по-голямо количество бензин. Т.е 2 l.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34
    Младши алфист denq's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Русе
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    Трябва да си намеря кабел да видя дали не мога да смъкна този интервал поне на 20 сек...................
    Като намериш такъв, да кажеш откъде си го набарал.
    тише едешь - хрен приедешь!
    2.0 16V Delta 2 Продава се - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=53158
    http://www.3na100.com/ - за всеки, който иска да пътува ефтино.

  5. #35
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    "...........Между другото мембраните на изпарителя трябва ли да се сменят през определено време?........."

    това вярно ли е??
    156 SW 2001 бивша.

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    "...........Между другото мембраните на изпарителя трябва ли да се сменят през определено време?........."

    това вярно ли е??
    За близо 100К пробег на класически изпарител (2 - камерен) съм сменял голямата мембрана само веднъж, защото се беше разтеглила прекалено много.
    Но двете гумички на клапите съм ги сменял на максимум 15К поради това, че много бързо се зацапват, втвърдяват и поради това спират да уплътняват добре. Това сериозно се отразява на работата на изпарителя и съответно на разхода.
    Като правило след една такава смяна на въпросните гумички, разходът пада с около 10 - 15%.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Значи последния месец и половина потеглям след като колата превключи на газ и наистина разхода на бензин го смъкнах двойно при същия брой стартове. Сега за 20лв (7литра и малко бензин - сипвам и екстра форс на петрол) около 3 седмици и половина преди пак да светне лампата за бензина. Все още търся някой с кабел за следните ГИ - Zenit JZ 2005, AUTRONIC, Mistral 1 & 2, AUTOGAS ITALIA, EasyJet II, DreamJet, FlyJet, PowerJet plus, EMMEGAS, ICS-03, ECU-07, Emer Frank, че не ми се дават 30-40 лева само за тази настройка. Моята е Emer Frank с ЕКУ на Autronic(имам софтуер и драйвери).

    Да попитам, дали трябва да сменявам някакви консумативи по ГИ-то като цяло на някакъв пробег. Моята не съм сигурен но мисля, че е на около 30-40к километра.(не съм я слагал аз. В Италия е слагана и не пише кога е слагана)
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •