Results 1 to 5 of 5

Thread: Важна информация за монтажа на тампоните на стаб. щангите на 156

  1. #1

    Default Важна информация за монтажа на тампоните на стаб. щангите на 156

    Следващата информация мисля че ще е полезна за всички който си правят сами смяната на тампоните на стабилизиращата щанга, или ползват услугите на сервизи който не са особенно специализирани в смяната на тампоните на предна стабилизираща щанга на Алфа 156.
    Мисля че ще е добре да им споменете всичко това и да си навлечете някой негативи за това че видите ли леете акъл на някой дето си вади ляба с това, докато вие сте някой дето не си е цапал ръцете с масло откакто имате кола.......
    Но при положение че при нас идват коли който са претърпели въпросната смяна на тампоните на стабилката в реномирани, но не тясно специализирани сервизи и собствениците им са пратили 100+ лв за смяна, ми се струва че е добра идея да им го споменете това, защото когато ви се разхлопат нещата след 1-2-3 хиляди км, е много вероятно да ви се е случило точно това:
    На първата прикачена снимка се виждат две различни черупки на тампона на стабилката......това са две от стабилките с който по една или друга причина вече правим лека купчинка в сервиза.......
    Горната с ограденото в жълто е такава на която тампоните вече са сменяни, долната е такава която все още е с оригиналните си тампони......
    Предполагам виждате разликата - горната е с изпилена "нитовка" или шайба в долния си край, долната е нитована, и въпросната шайба си е там.......
    Ще ге наречем условно "пилената черупка" и "неизпилената черупка".........
    Битуват мненията че мостовете на 156, 146, ГТ, 145, 155, 146 са еднакви.......съществуват дребни и несъществени разлики като размера на дупките за захващане към купето в задния край, но това няма значение в случая, щото моста няма как да се монтира без това нещо да се оправи......
    Но има малка но съществена разлика в мястото където се захваща стабилката, и по скоро черупката и за моста, и доста от проблемите с преждевременно износване идват оттам.......
    На втората снимка се вижда моста на червено - бялата ми 156, 99 година оригинално е била 2.0ТС......макар че очевидно това е без значение......
    Мястото на захващане на черупката към моста е равно и гладко.......
    На следващата снимка се вижда отново мост от 156ца, незнайно коя година, ползвам го за заден мост на същата кола, след като местя двигателя и отзад......
    На същото място има отвор и на двете места там където ляга черупката.......
    Дотука проблем няма, просто конструктивна разлика.......
    Не знам точно защо и по каква зависимост се слагат различните мостове, но лично аз имам останали от "англичанките" 5 такива моста и 3 са от този втория тип с отворите........
    Проблема се появява когато някой който не знае тази разлика, вземе и след като разнитова двете части на черупката на тампона и изпили въпросната "шайба" която е долната черупка от първата снимка.......
    Когато се монтира черупка без въпросната шайба, както е на снимка 4, при затягане на двата болта, планката се огъва и тампона не се обхваща плътно и стегнато от двете части на черупката, което от своя страна води до места на който тампона не е плътно прилепнал към щангата.......
    Предполагам схванахте картинката.......
    Ако моста ви е равен, тогава няма никакъв проблем да си изпилите до равно долната част на черупката, като махнете въпросната "шайба", както се вижда на последната снимка.......лично аз съм така, и карам без проблем.......
    Но ако моста ви е от този с отвор на местата за захващане - премахването на тази "шайба" ще ви докара доста ядове......
    Имайте въпросната информация впредвид когато карате колата си за смяна на тампоните на стабилката на места където не се занимават от дълги години с Алфи и им споменете тоя факт.......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails arb1.jpg   arb2.jpg   arb3.jpg   arb4.jpg   arb5.jpg  

    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    незнаещ но предполагащ
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    sofia
    Age
    47
    Posts
    101

    Default

    Е тука Феро е много прав

  3. #3
    Запален алфист iwo156's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    143

    Default

    Колега, би ли споделил как трябва да се постави тампона т.е. цепката да е от страната на мотора или към купето?

  4. #4

    Default

    По мое мнение не е от голямо значение.......По принцип се прави така, както е бил оригиналния тампон......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by iwo156 View Post
    Колега, би ли споделил как трябва да се постави тампона т.е. цепката да е от страната на мотора или към купето?
    Тампонът ти ако е читав и скобдата го притисне хубаво - няма значение. Аз я слагам към двигателя
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •