Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 67

Thread: 156 Глъхне и пука при студен старт ???

  1. #1
    Запален алфист Encislav's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    141

    Default 156 Глъхне и пука при студен старт ???

    Здравейте колеги. От скоро имам следния проблем, когато запаля колата докато е студена, започва да глъхне и тръгва да гасне, а когато и подам газ неможе да се изфорсира и започва да пука. Някой някакви идеи да има? Аз имам съмнения за Моторчето за празен ход. Как мислите вие?
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си, за грешките на другите!


  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Encislav View Post
    Здравейте колеги. От скоро имам следния проблем, когато запаля колата докато е студена, започва да глъхне и тръгва да гасне, а когато и подам газ неможе да се изфорсира и започва да пука. Някой някакви идеи да има? Аз имам съмнения за Моторчето за празен ход. Как мислите вие?
    Аз имам съмнения свещи, кабели, бобини.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    Привет колега. Аз имам същия проблем. Като позагрее се оправя. Също така и щом мине на газ веднага се оправя, от което изхождам че не са свещи (моите са нови), не са бобини или кабели. Аз мисля че някой от инжекторите е за продухване, но това е само предположение. Пиши ако имаш напредък с решение на проблема, че аз скоро май няма да имам възможност да отскоча до сервиза.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

  4. #4
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    А аз си мисля, че като начало имате проблеми с газовите и затова ви се скапва на бензин. Та първо изключете газовите, оправете хубаво нещата на бензин и едва тогава пуснете газовите. И ако започне пак проблемът - газовата със сигурност. Освен това газовата като не е наред винаги имате качена поне една грешка относно сместта
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    Проблема е доста от преди да сложа газовата, така че това отпада (поне при мен).
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

  6. #6
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by consciousness View Post
    Проблема е доста от преди да сложа газовата, така че това отпада (поне при мен).
    При мен като не работеше бобина колата си палеше, но като дам газ леко прекъсваше и пукваше в ауспуха леко.
    Малко по- ниска мощност и така като цяло, но при теб няма да е това. При ламбда и маф пак прави така.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Дежаву. Аз си мислех, че тая тема дъвкана поне 100 пъти е изчерпана. Я проверете случайно при първо палене на студено, прихълцване и придърпване да я загасите и пак да запалите.

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Аз имам съмнения свещи, кабели, бобини.
    Аз пък ловя бас за ламбда сонда
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  8. #8
    Запален алфист Encislav's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Дежаву. Аз си мислех, че тая тема дъвкана поне 100 пъти е изчерпана. Я проверете случайно при първо палене на студено, прихълцване и придърпване да я загасите и пак да запалите.



    Аз пък ловя бас за ламбда сонда
    Разбирачо, недей да си толкова надъхан и самоуверен. Имай малко уважение към съфорумците си, хора сме все пак.

    Само да ти кажа, че сондата ми е чисто нова. Така че не се басирай.


    Quote Originally Posted by consciousness View Post
    Привет колега. Аз имам същия проблем. Като позагрее се оправя. Също така и щом мине на газ веднага се оправя, от което изхождам че не са свещи (моите са нови), не са бобини или кабели. Аз мисля че някой от инжекторите е за продухване, но това е само предположение. Пиши ако имаш напредък с решение на проблема, че аз скоро май няма да имам възможност да отскоча до сервиза.
    Бате абсолютно същия ми е проблема.

    Quote Originally Posted by consciousness View Post
    Проблема е доста от преди да сложа газовата, така че това отпада (поне при мен).
    Абсолютно си прав, което ме кара да си мисля. че газовия инжекцион няма нищо общо с проблема.

    Да кажа само че лично според мен (по метода на изключването) проблема НЕ Е от:
    сондата (както написах по-горе сменях я)
    свещи/кабели/бобини - сменени са и от тях не е
    Декември месец сменявах и инжекторите и тях ги изключвам, тъй като зимата го имах същия проблем.

    Вариантите които ми се въртяха на мен в главата са: Моторчето за празен ход и Дроселовата клапа, но все пак не съм майстор и затова поисках вашето мнение, а не ироничните изказвания на някои потребители...
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си, за грешките на другите!


  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    Чел съм доста теми по този въпрос колега. Понякога действа това с гасенето и паленето, но много рядко при мен. Както и да е де... на мен това не ми е болка за умиране, просто исках да кажа на колегата, че има и други с такъв проблем и да споделя кое съм изключил като вероятна причина.
    П.С. И ламбдата ми е нова.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

  10. #10
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    При мен като не работеше бобина колата си палеше, но като дам газ леко прекъсваше и пукваше в ауспуха леко.
    Малко по- ниска мощност и така като цяло, но при теб няма да е това. При ламбда и маф пак прави така.
    Да , може да е от много неща . Аз лично съм го виждал това поведение при неподходящ за модела на колата дебитомер, а той може да се провери лесно.
    Освен това съм чел в чужди форуми следното: слагаш нова ламбда , обаче дебитомера ако ти е мъртвец може да "умори" новата ламбда за няколко месеца.
    Last edited by Drag0; 22-08-2012 at 19:55.
    ...

  11. #11
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Понеже и аз съм със същият проблем, мога да ви кажа да отхвърлите МПХ и дросел, моето е ново а дросела съм го сменял с поне още три. На газ пали и върви добре, но на бензин не. Преди след като загрее се оправяше, а сега трябва доста да повърви за да се оправи. Дебитомера ми е нов, но съм пробвал и с други.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Дежаву. Аз си мислех, че тая тема дъвкана поне 100 пъти е изчерпана. Я проверете случайно при първо палене на студено, прихълцване и придърпване да я загасите и пак да запалите.



    Аз пък ловя бас за ламбда сонда
    Ми де да знам, не съм много вещ ма на студен старт ламбдата докато сработи мисля че трябваше определено време, а проблема е точно тогава.

    Температурен датчик ми идва в главата също
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #13
    Запален алфист Encislav's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Температурен датчик ми идва в главата също
    Бате сега като се замисля има някаква логика. Преди около месец имах проблем с бушоните. Правеше ми някъде късо по инсталацията и ми гореше бушона на перката (40 амперовия) Сллед ходене по мъките на няколко места, се оказа че четките на перката са заминали и от там не включва когато трябва и дори се стигна до прегряване. Та това ме навежда на мисълта, че евентуално може и да си прав за температурния датчик. Тоест при прегряването да е заминал. Как мислиш?
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си, за грешките на другите!


  14. #14
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ми де да знам, не съм много вещ ма на студен старт ламбдата докато сработи мисля че трябваше определено време, а проблема е точно тогава.

    Температурен датчик ми идва в главата също
    Ламбдата сработва на над 80 градуса. Тогава я възприема вече ЕКУ-то. И тогава излиза на живи данни
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Encislav View Post
    Бате сега като се замисля има някаква логика. Преди около месец имах проблем с бушоните. Правеше ми някъде късо по инсталацията и ми гореше бушона на перката (40 амперовия) Сллед ходене по мъките на няколко места, се оказа че четките на перката са заминали и от там не включва когато трябва и дори се стигна до прегряване. Та това ме навежда на мисълта, че евентуално може и да си прав за температурния датчик. Тоест при прегряването да е заминал. Как мислиш?
    Трябва си диагностика, оглед на запалителна система, маркучи, колектор ако щеш, това е начина така само си чешем клавиатурите.


    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ламбдата сработва на над 80 градуса. Тогава я възприема вече ЕКУ-то. И тогава излиза на живи данни
    Ето колега ти си по-запознат и ги обясни нещата Мисля че ламбдата отпада.
    Last edited by thecleaner; 22-08-2012 at 20:21.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •