Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Проблем с климатроника 166

  1. #16

    Default

    Аз доколкото знам слагат оцветител и после проверяват за теч.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Да ползвам темата на колегата защото е свързана с климата на колата. Доста неща отстраних по клима системата обаче явно има още. В общи линии при зареждане в началото на април и към днешна дата климата не духа студено. Правиха и хиляда теста на няколко различни места и всички казват че е ОК. Обаче фреона изчезва от някъде. Прави ми впечетление че при вкл. на АУТО /ФУЛ/ режим компресора си щраква и тръгва само че студеното го няма. Не трябва ли като няма фреон да не тръгва. Всъщност утре имам свободно време и ще установя дали има или няма фреон. Не съм сменил само О пръстените на компресора. Насочете ме в някаква посока или добър специалист/това е молба към бургазлии/.

    Поздрави
    И при по-малко от 1/3 от нормалното количество хладилен агент компресорът ще включва, но системата ще работи доста по-слабо. Въпреки това трябва да се усеща малко от малко. Иначе въздушна струя от вентилатора усещаш ли с нормален дебит? Да не е задръстена с боклуци питата на изпарителя?

    ---------- Post added at 20:27 ---------- Previous post was at 20:16 ----------

    Quote Originally Posted by ivanov_rz View Post
    Всъшност за да охлажда на какъв режим трябва да са бутоните /econ и auto/ - защото при мен един път духа студено един път горещо. В началото реших че режима за въртене на въздуха в купето трябва да е изключен но явно не е от това. Питам за да съм сигурен че климатроника не охлажда защото мисля да ходя на ремонт.
    За да работи компресорът трябва да е в режим "auto" При еднократно натискане на бутона "econ" компресорът се изключва и системата се стреми да достигне зададената температура само с циркулацията на околния въздух, което не винаги е възможно. При повторно натискане на бунона "econ" отново се включва компресорът.
    Обърни внимание на това каква е реалната температура в купето и каква е зададената. Ако реалната е 20, а зададената 23, нормално е да ти се пуска отоплението вместо охлаждането.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    За да работи компресорът трябва да е в режим "auto" При еднократно натискане на бутона "econ" компресорът се изключва и системата се стреми да достигне зададената температура само с циркулацията на околния въздух, което не винаги е възможно. При повторно натискане на бунона "econ" отново се включва компресорът.
    Обърни внимание на това каква е реалната температура в купето и каква е зададената. Ако реалната е 20, а зададената 23, нормално е да ти се пуска отоплението вместо охлаждането.
    Околната температура днес беше около 30, а зададената от мен 17-18. Ако правилно разбирам за да охлажда трябва да е на auto, а econ да е изключен - т.е. с включен компресор нали така? А има ли значение дали циркулацията е включена или не?

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ivanov_rz View Post
    Околната температура днес беше около 30, а зададената от мен 17-18. Ако правилно разбирам за да охлажда трябва да е на auto, а econ да е изключен - т.е. с включен компресор нали така? А има ли значение дали циркулацията е включена или не?
    Когато външната температура е висока (35 - 40 градуса) добре е да е включена рециркулацията, защото така климатикът взима въздух от купето, охлажда го и пак го връща в купето.
    Иначе за да се охлади външния въздух трябва доста по-голяма хладилна мощност, отколкото да се подържа температурата на едно и също количество въздух.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    И при по-малко от 1/3 от нормалното количество хладилен агент компресорът ще включва, но системата ще работи доста по-слабо. Въпреки това трябва да се усеща малко от малко. Иначе въздушна струя от вентилатора усещаш ли с нормален дебит? Да не е задръстена с боклуци питата на изпарителя?
    Филтъра е нов, питите са чисти, въздуховодите са наместени правилно и са измити дори. Дебита на въздух е доста добър но вече не духа студено. И оцветители слагаха и с лампа гледаха и с оная машинка която търси фреон и звъни и с нея търсиха. Направо ми писва вече. А как искам всичко да работи нормално.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Филтъра е нов, питите са чисти, въздуховодите са наместени правилно и са измити дори. Дебита на въздух е доста добър но вече не духа студено. И оцветители слагаха и с лампа гледаха и с оная машинка която търси фреон и звъни и с нея търсиха. Направо ми писва вече. А как искам всичко да работи нормално.

    Поздрави
    Сега както не охлажда добре ако се закачи на стенд за пълнене, веднага ще стане ясно какво количество фреон има. Ако е с нормалното количество фреон, може да има проблем с клапана. Ако липсва голямо количество фреон, трябва да се търси теч.


    Ето принципната схема на климатика:




    Говоря за клапана ограден в червено.
    Ако той не работи, компресорът ще включва, системата е пълна с точното количество газ, но няма да охлажда.
    Last edited by ecotronic; 25-09-2012 at 22:21.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default

    Сега един съвет и от мен.Тези автомобили трябва да сезареждат със станция за климатици с фреон R134.А не с допълване от бутилки с "фреон" в който не знаеш какво има.Имам известен опит с подобни проблеми.Когато я закачите на станцията преди да започнете процедурите погледни часовниците на машината при не работеща кола( в покоЙ ).Налягането на синия т.е.LP ниското трябва да е в границите 6-8 Bar.Висококото максимум 10 бар.Ако показват повече означава че са ти вкарали идруг газ например 'изобутан'.Често се продава в същите бутилки като фреон ,Известен като китаиския фреон R134 ,с много други примеси освен 134.Тези газове работят на високи налягания и веднага се познава.Животът на такива газове в системата е горе долу 2-3 месеца в зависимост от работата на колата на клима.От там идват и проблемите с клапана който колегата споменава по горе.

  8. #23
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колеги имам такъв въпрос Имам проблем с един клапан на климатроника който се намира под кората на чистачките Ако не се лъжа е клапанът описан два поста по нагоре Казаха ми че изпускал фреон и не се ремонтирал Оттам ми изчезна фреона и си личи омазняването по него Та въпроса ми е този клапан ремонтирва ли се и ако не кажете някакви цени на нови защото ако не се ремонтира мисля че е грешно ако търся втора употреба
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  9. #24
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Никой ли не се е занимавал с клапана на климатроника Дали е възможно отремонтирване или директна смяна Благодаря предварително
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз лично не съм се занимавал, но току що разговарях с приятел, който се занимава от бая време с автоклиматици.
    Той каза, че самият клапан не подлежи на ремонт, но в 99% от случаите, когато е имал теч на газ от него, то това се е дължало не на самия клапан а на присъединителните уплътнения към тръбите (о - пръстени).

    Ако искаш му звънни за да се разберете в детайли.

    0888 816 816 - Сашо


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Благодаря Еко Имах точно такива съмнения за течове от О пръстените защото при смяната на радиаторчето на климатика развих и болчетата на клапана После казаха че са сменили О пръстените но имам съмнения че или не са ги сменили или ако са ги сменили са някакъв боклук Ще ги сменя допълвам и наглеждам Благодарности за пореден път
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  12. #27
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    На някой да му се намира съединител за компресора - миналата година смених бобината и лагера сега се прецака съединителя.
    166 2.4JTD-00г.

  13. #28
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Благодаря Еко Имах точно такива съмнения за течове от О пръстените защото при смяната на радиаторчето на климатика развих и болчетата на клапана После казаха че са сменили О пръстените но имам съмнения че или не са ги сменили или ако са ги сменили са някакъв боклук Ще ги сменя допълвам и наглеждам Благодарности за пореден път
    Този клапан се състои от 2 части като помежду им има общо 4 О-пръстена. 2 дебели които уплътняват тръбичките с долната част и 2 тънки които уплътняват по периферията. С тръбите на климатика мисля, че бяха общо 8 О-пръстена. При мен също течеше този клапан. Разглобих го, смених О-пръстените и вече няма течове. Процедурата е за около час работа с източване и зареждане на климатика.
    Last edited by Boby; 27-06-2013 at 11:37.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  14. #29
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    Здравейте колеги, да съживя малко темата. Преди два дни ми показа този надпис на дисплея "Momentary connection with air conditioner faulty". Прочетох всичко което е изписано във форума, проверих всички описани в темите предпазители и релета, но проблема остана. Някой може ли да даде идея или да ме насочи към сервиз в София. Колата е от подписа - 166/2.4/99г.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  15. #30
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    Колеги, никой ли не е срещал този проблем?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •