Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 82

Thread: Съвет при покупка на 166 2.4jtd

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    69

    Default Съвет при покупка на 166 2.4jtd

    Здравейте,искам да попитам за всичко свързано с тоя модел алфа,понеже аз ще я докарвам от Италия и мисля,че всичко което ми кажете ще ми бъде полезно.Например главните и агрегати като ролки, ремаци, масла филтри които са си задължителни де.Интересуват ме и цените на амортисиорите ... разхода ми е интаресен и най-общо казано вашите мнения за тия коли .Стабилност и удобство абе всичко което се сетите ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарен.Четох много теми,но там няма тези неще който търся.Споделете също така като я купувам за какво да гледам...само знам,че трябва да си има 3 ключа и некакви кодове имаше за чейнджъра.Съшо така и цени на обслужване на окачването ... най-чести проблеми и като цяло моля ви не бъдете пристрасни.Знам че Италянските коли са колите ,но всяка кола си има по нещо ! Благодаря Ви

  2. #2
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,466

    Default

    Част от цените можех да видиш в axm-auto за мен това са почти базови цени.
    Предполагам, че с ремъци и ролки върви смяна и на водна помпа 'не съм сигурен, но може някой друг да каже.', защото и тя е ролка към ангренажа.
    Колата е страхотна, братовчед ми има Lancia Kappa JTD 'аналогична на 166' аз му я избирах и уцелихме на кола, но си е и късмет. За носачите имат и отпред и отзад и дано са наред.
    Амортисьори предни + обслужване на ремъци+ролки и филтри му излезе 700 лв

    Качвал съм се в 175кс. посочената алфа, возията е от най- висок клас ..

    И най- важното ако имаш възможност я закачи на диагностика, там ще видиш много, повечето важни неща, който струват пари ги пише там + дали е въртян километража. Обърни внимание дали като се пусне климатроника колата става по- шумна .. понякога има проблеми с някакви лагери, и дали работи - оферти, че няма фреон и трябва да се зареди .. са трикове.
    Last edited by flipz; 22-08-2012 at 22:33.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    69

    Default

    Благодаря за бързия отговор,но какво значи,Капа е като 166 ,но с по ефтина подръжка ли ? На мен много ми харесва дизаина на 166,но не знам дали съм човек които би дал 500 лева за да прави предница да си призная.И затова питам чупливи ли са и колко пари струват обичаините ремонти без които нито една кола в България наможе като например ходова част .То е ясно,че уцелиш ли двигател после само масло и филтри сменяваш.

  4. #4
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,466

    Default

    Quote Originally Posted by BMWWW View Post
    Благодаря за бързия отговор,но какво значи,Капа е като 166 ,но с по ефтина подръжка ли ? На мен много ми харесва дизаина на 166,но не знам дали съм човек които би дал 500 лева за да прави предница да си призная.И затова питам чупливи ли са и колко пари струват обичаините ремонти без които нито една кола в България наможе като например ходова част .То е ясно,че уцелиш ли двигател после само масло и филтри сменяваш.
    Двигателя пак е common real 2,4 JTD и двете имат подобно окачване и тн.
    Lancia Kappa 2,4 JTD 5 цилиндъра 136 коня 2001-ва

    Зависи как я караш човече, аз имам моята алфа 6-та година и не се чупи - карам я като нормална кола .. но някой състезатели затягат двигатели, кривят задният мост от скачане от бордюр, горят по литър масло като я вкарват в червените обороти и тн.
    И всичко е 50% късмет.
    Last edited by flipz; 22-08-2012 at 22:42.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #5
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Като цяло е капризна на окачване и по специално предното тъй като там е по-тежка заради двигателя. Аз сменях на скоро аморисьори предни. Сложи газови за по 180 лв./бр нови. Бяха ми разбити и предни долни носачи. Нови ТРВ марка (което се водят оригиналните) са по 350 лв./бр. а трябват два. Аз реших да мина тънко и рециклирах тампоните само. Като двигател JTD-то е доста здраво и безпроблемно. Разхода при мен е около 5 извънградско и от 8 до 10 в София. Като гледаш внимавай за състоянието на турбината и двигателя и също така огледай хубаво окачването. Необходимите кодове са 3 като най-много ти трябва 1 който активира екрана.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    69

    Default

    Ама като смениш носача/ите после се не интересуваш от предница нали ? а отзад как е положението ?

  7. #7

    Default

    Отзад е трагедия, едно от най- сложните окачвания, които съм виждал
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Забравяш при условие че сложиш ТРВ инак след една година по нашите пътища си отново в джаза. Аиде сега най-сложно било има къде къде по скъпи и сложни окачвания!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    69

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Отзад е трагедия, едно от най- сложните окачвания, които съм виждал
    тцтцтцттцц немаше как да се не посмеете с с мен нали ..... питам за цени не за сложност на изпълнението

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by BMWWW View Post
    тцтцтцттцц немаше как да се не посмеете с с мен нали ..... питам за цени не за сложност на изпълнението
    Колега, ще ти кажа с 2 думи:

    Няма кола, която да не се чупи по нашите пътища.
    Ти се стреми да случиш на по-запазен екземпляр.
    Оттам нататък ремонти като на всяка кола.
    Но с оглед удоволствието от карането на 166, добрите ремонти винаги си струват парите.

    Е.......ако вземеш някоя разкована бандура, ще ти вземе здравето.

    Успех с избора!



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    О цените са мн дебели повярвай ми...някои от носачите струват по 600 лева парчето...има и мн. хитринки обаче.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    69

    Default

    Абе то е ясно,че клас лимузина нема как да мина тънко ама искам вече по-представителна кола ако се сещате.

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Откакто я имам тази кола, карам предимно градско, отвреме навреме извънградско по натоварени пътища и магистрали..............
    Наскоро бях на почивка в родопите. Та там има много междуселски пътища ненатоварени от движение и в много добро състояние.
    Та там попришпорих кончето да го видя какво може по завоите.
    Много коли съм карал, но тази кола се държи учудващо добре в такава ситуация.
    Невероятна устойчивост. В завой някак се снишава и сякаш залепва за настилката (окачване и гуми са ми в перфектно състояние).
    Учудващо е как се вписва в 180 - градусов завой със 60 - 70 км в час.
    Просто съм възхитен!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Откакто я имам тази кола, карам предимно градско, отвреме навреме извънградско по натоварени пътища и магистрали..............
    Наскоро бях на почивка в родопите. Та там има много междуселски пътища ненатоварени от движение и в много добро състояние.
    Та там попришпорих кончето да го видя какво може по завоите.
    Много коли съм карал, но тази кола се държи учудващо добре в такава ситуация.
    Невероятна устойчивост. В завой някак се снишава и сякаш залепва за настилката (окачване и гуми са ми в перфектно състояние).
    Учудващо е как се вписва в 180 - градусов завой със 60 - 70 км в час.
    Просто съм възхитен!
    Аз по Боровец шпорех с 70- 80 , само дето жена ми пищеше .

    ---------- Post added at 23:53 ---------- Previous post was at 23:48 ----------

    Quote Originally Posted by BMWWW View Post
    тцтцтцттцц немаше как да се не посмеете с с мен нали ..... питам за цени не за сложност на изпълнението
    Сложно означава и скъпо- много части и скъп труд
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #15

    Default

    Добре де, колега, би ли посочил, кои точно теми си изчел, в които НЕ ги пише всички тези неща, че и МНОГО повече даже
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •