Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 55

Thread: Проблем запалка и ключ

  1. #31
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Бушонът е F7.
    На втория ред, третия отляво надясно.
    Мерси колеги. Това се казва точен отговор. Сега ще ида да го сменя този бушон.
    Алфа 166 JTD 136к.с + чип

  2. #32
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    При мен мисля че са две и чека не свети.
    Aбе казвам ви аз,че чека не свети от третия стоп,ама.................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Aбе казвам ви аз,че чека не свети от третия стоп,ама.................
    Да, третия стоп не е в играта. Вчера прегледах всички крушки и габарита на левия фар беше със стопена пъпка и е светел когато си поиска, възстанових крушката с поялника и сега чека не свети при положение , че третия стоп е изключен от кабела и се намира в багажника
    Last edited by lordliness; 27-08-2012 at 16:41.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #34
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Изводът е, че тия двамката - инженер Тоци Бегали и неговия колега - Фермани Ментаци, ще ни създават бая ядове.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #35
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Искам да благодаря на Андро той ми каза , че болтчетата са с инбус, защото още да пробвам с какво се развиват, главите им са дълбоко и не се виждат, две крушки са близо 5 вата и сигурно ги хваща, когато ги сменя ще видим дали индикацията ще изгасне.

    Важното е работа да се върши. Аз мисля, че клюкарката не хваща третия стоп. Четох назад някъде , че имаше предположение, че крушките в третия стоп са като тези в мигачите. Не мога да се съглася с това твърдение, главно защото в мигачите няма крушки.(или поне в задните)
    Моя съвет е като се прегледат габаритите, стоповете, фаровете и крушките за номера, да се изчисти клюкарката. Не вярвам в нея да постъпва инфо от всяка крушка в колата, само от основните.
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Да, третия стоп не е в играта. Вчера прегледах всички крушки и габарита на левия фар беше със стопена пъпка и е светел когато си поиска, възстаносих крушката с поялника и сега чека не свети при положение , че третия стоп е изключен от кабела и се намира в багажника
    Лошото е,че на тия габарити почва да им става навик да ги възстановявам с поялника, а на мен взе да ми омръзва и се замислям за някакво генерално решение на тоя въпрос

  7. #37
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Важното е работа да се върши. Аз мисля, че клюкарката не хваща третия стоп. Четох назад някъде , че имаше предположение, че крушките в третия стоп са като тези в мигачите. Не мога да се съглася с това твърдение, главно защото в мигачите няма крушки.(или поне в задните)
    Моя съвет е като се прегледат габаритите, стоповете, фаровете и крушките за номера, да се изчисти клюкарката. Не вярвам в нея да постъпва инфо от всяка крушка в колата, само от основните.

    Прав си за крушките. Грешката е моя. Когато отговорих на въпроса на лорда за вида на крушките имах впредвид крушките на страничните габарити ( side/taillights ) - тези страничните на предните калници. Не знам дали мигат когато работят мигачите или са само габарити.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Лошото е,че на тия габарити почва да им става навик да ги възстановявам с поялника, а на мен взе да ми омръзва и се замислям за някакво генерално решение на тоя въпрос
    Аз си ги смених със светодиодни. Светят много приятно и са лед студени. И чекът не пищи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Изводът е, че тия двамката - инженер Тоци Бегали и неговия колега - Фермани Ментаци, ще ни създават бая ядове.
    Ша слушате батко си....................мен лично ме дразни че чека не хваща и късите и дългите,ма нали все пак трябва да го видиш ако не свети,ма сега с тея фарове през деня............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #40
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ша слушате батко си....................мен лично ме дразни че чека не хваща и късите и дългите,ма нали все пак трябва да го видиш ако не свети,ма сега с тея фарове през деня............

    Даам.......

    Такива простотии по електриките, каквито съм видял по Алфата, никъде досега не съм ги виждал.

    Може всичко да си говорим за разни немски варели, но в това отношение немската електроника е много по-добре измислена и пипната.

    Или поне тази, която не беше "made in China"


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Прав си за крушките. Грешката е моя. Когато отговорих на въпроса на лорда за вида на крушките имах впредвид крушките на страничните габарити ( side/taillights ) - тези страничните на предните калници. Не знам дали мигат когато работят мигачите или са само габарити.
    И аз питах дали не са като мигачите на калниците- те мигат
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #42
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    И аз питах дали не са като мигачите на калниците- те мигат
    Не е зле да пратим едно предложение до конструкторите на АР, да си ъпдейтнат системата за диагностика на светлините с твоя патент (телефон с камера)


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не е зле да пратим едно предложение до конструкторите на АР, да си ъпдейтнат системата за диагностика на светлините с твоя патент (телефон с камера)
    Вече си мечтая за робот R2D2(междузвездни войни) това с камерата е вече старо
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз си ги смених със светодиодни. Светят много приятно и са лед студени. И чекът не пищи.
    И аз някъде нататък се ориентирам. Ако споделиш и какви си сложил и откъде се намират, направо ще ми спестиш откриването на топлата вода

  15. #45
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    И аз някъде нататък се ориентирам. Ако споделиш и какви си сложил и откъде се намират, направо ще ми спестиш откриването на топлата вода
    Някакви най-обикновени китайщини взех от първия срещнат магазин за авто-аксесоари. Мисля, че 2 крушки бяха около 5 лв. Цоклите естествено са стандартни с пъпки на 180 гр, но стават.
    Изглеждат приблизително така:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •