Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 83

Thread: Опел Инсиния - що за птица е?

  1. #16
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Пинко, на тая кола и дават 9,2 градско по каталог, а всеки, който не пада от небето знае, че тези стойности са силно занижени.
    http://opel.testdrive.bg/modificatio...Automatik.html

    Даже това са данни на Инсиния с предно, смятай че 4х4 сигурно удря 10-ка по каталог, а като се качиш не ми се смята ..
    Продават ги на 50м от мен, ще взема една такава от колегите, ще я покарам градско и ще ти постна снимка с разхода и ще стане много смешно, просто не ми се занимава Моите уважения

    Тая, която карах, беше 4х4 ръчка - 5,6 среден, 7,2 градско, 4,7 извънградско според производителя (A 2.0 DTH, 118 kW / 160 к.с. (AWD), 6-степенна механична).

    http://www.opel.bg/avtomobili/opel-g...ransmisii.html

    Тоест съм постигнал точно средния разход. То и моя маршрут е точно "смесен".

    А когато шофирам в "рамките на закона", аз винаги постигам данните на производителя. Факт.

    Че данните на производителя са занижени - това е факт. Но при спазване на ограниченията и когато не използваш колата като удължител на пениса на всеки светофар се постигат без никакви проблеми. Дори се слиза и под тях.

    Което се доказва и от факта, че въпросната дама (която явно не си мери пишката по обясними причини) постига това В града горяла между 6-7-8макс.

    И според мен не лъже. Просто женицата си кара нормално.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  2. #17
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Пинко, на тая кола и дават 9,2 градско по каталог, а всеки, който не пада от небето знае, че тези стойности са силно занижени.
    http://opel.testdrive.bg/modificatio...Automatik.html

    Даже това са данни на Инсиния с предно, смятай че 4х4 сигурно удря 10-ка по каталог, а като се качиш не ми се смята ..
    Продават ги на 50м от мен, ще взема една такава от колегите, ще я покарам градско и ще ти постна снимка с разхода и ще стане много смешно, просто не ми се занимава Моите уважения

    Ами ти точна на автоматика си качил данни,я да видим друг сайт какво казва за разход.

    http://www.opel.bg/avtomobili/opel-g...ransmisii.html

  3. #18
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Ок като ще си чешем пръстите ето какво дават за 159 по каталог:
    http://alfa-romeo.testdrive.bg/modif...JTDM150Hp.html
    4,8 извънградско, но аз карам с ограниченията и ми гори 3,2, като почна много да изпреварвам ми гори 3,7, на магистрала със 275 средна ми гори 4,9, малко прескачам заводските данни но това е обяснимо с такава скорост.
    8,1 градско, но това ми го гори само в идеален център докато си търся място на синя зона и след всяко палене и преди гасене колата работи 7мин. на място. Иначе ми пада на 5,8 в града без да я щадя с тук-там задръствания и климатик. Та като чета тоя Опел даже гори много

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #19
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Два камиона,караме един след друг,едни и същи товари,едни и същи тонажи,едни и същи камиони,Даф ХФ105.460.Връщаме се пак заедно от Германия.В Австрия пълним догоре,моя разход е 27.6/100 а на колегата 30.8/100.

    Кракът Санчо,кракъъъъът и по точно неговата тежест оказва най-голямото влияние на разхода.

    И 2/100 да и дават по каталог,когато тръгваш на всеки светофар като на старт на Ф1,може и 12/100 да я докараш

  5. #20
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Ок като ще си чешем пръстите ето какво дават за 159 по каталог:
    http://alfa-romeo.testdrive.bg/modif...JTDM150Hp.html
    4,8 извънградско, но аз карам с ограниченията и ми гори 3,2, като почна много да изпреварвам ми гори 3,7, на магистрала със 275 средна ми гори 4,9, малко прескачам заводските данни но това е обяснимо с такава скорост.
    8,1 градско, но това ми го гори само в идеален център докато си търся място на синя зона и след всяко палене и преди гасене колата работи 7мин. на място. Иначе ми пада на 5,8 в града без да я щадя с тук-там задръствания и климатик. Та като чета тоя Опел даже гори много
    Така, като стана дума за данните по каталог. Както знаем, разхода се измерва по строго регламентирана методика на изпитателен стенд (New European Driving Cycle) http://en.wikipedia.org/wiki/New_European_Driving_Cycle

    и не отговаря на реалността (макар че е постижим, но САМО АКО ВОДАЧА ЖЕЛАЕ ТОВА).

    Но тъй като ВСИЧКИ модели са поставени при напълно идентични условия, разходът идеално служи за сравняване между два различни автомобила.

    Което ще направя сега:

    При New European Driving Cycle автомобилите са показали следните резултати:

    Алфа 159 1.9 ЖТДм 150 коня, 6-степенна механична:

    Среден разход на гориво: 6 л/100км
    Разход - извънградско: 4.8 л/100км
    Разход - градско: 8.1 л/100км

    Орел Инсиния 2.0 CDTI (A 2.0 DTH Start/Stop, 118 kW / 160 к.с. ecoFLEX, 6-степенна механична):

    Среден разход на гориво: 4,3 л/100км
    Разход - извънградско: 3,7 л/100км
    Разход - градско: 5,4 л/100км


    А всичко останало е масажиране на клавиатурите и странни твърдения от типа: "Моето градско е по-градско от твоето".
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  6. #21
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Talking

    Quote Originally Posted by pinko View Post

    Среден разход на гориво: 4,3 л/100км
    Разход - извънградско: 3,7 л/100км
    Разход - градско: 5,4 л/100км
    Хаха ама голямо чесане на клавиатурата пада наистина 3,7 извънградско, като излезем от фантастиката и седнем в колата ще стане нещо ей такова:
    http://www.youtube.com/watch?v=DrGkfOxl27E - 4,6/100 минимален разход и това е с крепене едвам едвам с 80 не мърдай, не дишай на 5-та щото на шеста гори повече. Сериозно почвам да се забавлявам. Дайте да си говорим реални неща.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #22
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    минимален разход и това е с крепене едвам едвам с 80 не мърдай, не дишай на 5-та щото на шеста гори повече. Сериозно почвам да се забавлявам. Дайте да си говорим реални неща.


    Като стана дума за галене - ето ти разход на бившата ми 166-ца с галене - средната скорост е 91,5 км/ч за 110,8 километра. Признавам си - галех педала. Но според производителя Алфа 166 ЖТД 136 коня гори извънградско 5,4 л/100 км. А след цял ден икономично каране заредих догоре и изненада - средният разход беше 3,8 л/100 - ама щото след това ми писна да карам със 100 и поускорих.

    Всичко идва от тежестта на дясното краче, вервай ми. И някои познания за това как се шофира икономично.
    Last edited by pinko; 25-08-2012 at 23:42.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  8. #23
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Ми ръчка като ръчка. Нормалната е добре, нямам възражения, а версията Ecoflex или нещо подобно беше е с по-дълги предавателни числа - и като че ли са подбрани една идея по-сполучливо. Но е въпрос на вкус. Взимай и тествай - тия неща не могат да се разкажат, трябва да се усетят. Лично аз не усетих някаква особена разлика между комбито и седана. То тия неща се влияят от толкова много неща - например ако комбито е със 17-ки, а седана с 18-ки, човек може да си извади грешни изводи за самата кола ...

    Ако те вълнува, в понеделник ще ходя да взимам Ампера за една седмица, да и правя тест "Всекидневие", демек дали ще може да изкара един пълен работен ден само на ток и такива работи. Да питам ли кви тестови Инсинии имат?
    Питай ги, пиши после, може и на лични. Интересува ме конкретно дизела със 160 коня и по възможност колата да е със спортния салон.
    И недейте да се дърляте за разхода и да разваляте темата, защото разходът зависи от един куп субективни фактори. На мен по маршрута Славянска беседа - Младост 3 166-цата ми е давала от 5.5 до 11/100.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  9. #24
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post


    Като стана дума за галене - ето ти разход на бившата ми 166-ца с галене - средната скорост е 91,5 км/ч за 110,8 километра. Признавам си - галех педала. Но според производителя Алфа 166 ЖТД 136 коня гори извънградско 5,4 л/100 км. А след цял ден икономично каране заредих догоре и изненада - средният разход беше 3,8 л/100 - ама щото след това ми писна да карам със 100 и поускорих.

    Всичко идва от тежестта на дясното краче, вервай ми. И някои познания за това как се шофира икономично.
    Понеже постваш тая картинка за не знам кой път, да ти кажа моето мнение, а то е че си слизал по някое много голямо надолнище Или си я фотошопнал Колегата Доко има същата на 166 TS с разход 4 или нещо от сорта като я качи тука и всички млъкнаха И ние коли караме няма нужда
    "И недейте да се дърляте за разхода" - не се дърлим просто Пинко я качва тая снимка за 17път, а аз първите 16 пъти си трая

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #25

    Default

    И аз не го вярвам много това с 3.2 разход на 166-ца. Това значи, че едно Лупо дизелово трябва да харчи 2/100.

    Отделно тия разходи дето ги смята компютара не са реални на 100%
    Lexus IS200

  11. #26
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    И аз не го вярвам много това с 3.2 разход на 166-ца. Това значи, че едно Лупо дизелово трябва да харчи 2/100.

    Отделно тия разходи дето ги смята компютара не са реални на 100%
    Вярвайте ако щете, през лятото на 2006 година отборът на AUTO BILD постигна резултат 27,83 литра нафта по маршрута София - Бургас - София. При официално състезание със съдии, пломбирани капачки на резервоарите и предни капаци. И наказателни точки за закъснения от контролното време - което беше пресметнато за средна скорост 80 км/ч - тоест се караше с около 90 км/ч. Тогава не участвах, ама спокойно можех да сваля резултата под 25 литра.

    Рено Меган 1.5 dCi, натоварено с трима човека и багаж - в летния трафик към морето. Повечето други отбори също дадоха резултати под 30 литра.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  12. #27
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Рено Меган 1.5 dCi, натоварено с трима човека и багаж - в летния трафик към морето. Повечето други отбори също дадоха резултати под 30 литра.
    Би ли казал модела на реното? Става дума за 6-степенна кутия, нали?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  13. #28
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Така, като стана дума за данните по каталог. Както знаем, разхода се измерва по строго регламентирана методика на изпитателен стенд (New European Driving Cycle) http://en.wikipedia.org/wiki/New_European_Driving_Cycle

    и не отговаря на реалността (макар че е постижим, но САМО АКО ВОДАЧА ЖЕЛАЕ ТОВА).

    Но тъй като ВСИЧКИ модели са поставени при напълно идентични условия, разходът идеално служи за сравняване между два различни автомобила.

    Което ще направя сега:

    При New European Driving Cycle автомобилите са показали следните резултати:

    Алфа 159 1.9 ЖТДм 150 коня, 6-степенна механична:

    Среден разход на гориво: 6 л/100км
    Разход - извънградско: 4.8 л/100км
    Разход - градско: 8.1 л/100км

    Орел Инсиния 2.0 CDTI (A 2.0 DTH Start/Stop, 118 kW / 160 к.с. ecoFLEX, 6-степенна механична):

    Среден разход на гориво: 4,3 л/100км
    Разход - извънградско: 3,7 л/100км
    Разход - градско: 5,4 л/100км


    А всичко останало е масажиране на клавиатурите и странни твърдения от типа: "Моето градско е по-градско от твоето".
    Ванка тва дето го казваш е малко като научнопопулярен филм,нещо не ми се вижда реално, 2 коли с почти идентични мотори,с еднакви скоростни кутии,по-тежката да дава разход в града почти наполовина надолу,незнам твойто мнение какво е............

    П.С.А и ти лично не вярвам как ги постигаш тези разходи,сори уважавам те,но тук говориш врели некипели,и престанете да гледате шибаните бордове,не разбрахте ли,че те не показват вярно...............

    П.С.2.Аз страшно много харесвам Инсиния,особено комбито,в момента ако трябва да си сменям колата,ще е само Инсиния............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #29

    Default

    Не се карайте, от Туйн Спарка по-икономично нема Ице, 3 на 100 беше, а по-желание на "клиента" мога и още да го смъкна...кви са тия Опели-Мопели...?
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Доко; 26-08-2012 at 19:28.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Не се карайте, от Туйн Спарка по-икономично нема Ице, 3 на 100 беше, а по-желание на "клиента" мога и още да го смъкна...кви са тия Опели-Мопели...?
    Тва маслото ли Докич хахаха.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •