Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 83

Thread: Опел Инсиния - що за птица е?

  1. #31
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Тва маслото ли Докич хахаха.
    Отдавна е известно, че италианските коли имат екстри, за които другите не са и чували - даже на S-класа няма да видиш борда да показва моментен разход на масло.

    ---------- Post added at 19:01 ---------- Previous post was at 18:59 ----------

    П.С. Май темата се изчерпа, чакам само Пинко да каже за тестдрайва, така че серете на воля.

    П.С.2 - Абе що толкоз евтини тия Инсинии, гледам нелоши екземпляри от 2009 г. в Германия за около 11-12 000 евро.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  2. #32
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default Insignia

    Ето ти шофьорско мнение за 160коньовия дизел ръчка 6+задна) седан на 18', днес пак го карах: Голям и просторен автомобил със стегната возия, много добро пътно поведение (с малък удобен мулти волан),ускорява много добре и стабилен - и с голяма скорост и в завои. Спирачките са ок за тая маса. Версията с ксенон има най-добрите къси и дълги фарове които може да си представи човек, ден ама ден, наистина не съм виждал такова нещо, просто е удоволствие да караш вечер! Зимата колата стои изключително стабилно на снежен път. Климата одеве изстуди доста бързо, музичката е добра, купето вози 5 човека без проблем, багажника е огромен. Много копчета по таблото, комп и глезотийки-блутут, звуков парктроник отпред/отзад, ел.ръчна на копче!!!, реверанс 2 сек. на спирачките при тръгване по баир нагоре и т.н.
    Неща които мен лично ме дразнят:
    - стегнатата возия дето на дълъг път на 5тия час ти писва (ма може и да е от 18'те);
    - предните седалки (пошито-платнените) не са ергономични за гърба, нито чак толкова регулируеми. Опеловите пред електрифицираните кожени на Мерцедес по комфорт ряпа да ядат (това пак за дълъг път тр да се има предвид, всичко тръгва от седалките).
    - силния шум на дизеловия мотор в ниските ме дразни, откачам на това тракане, но все пак аз карам бензинки, може да не съм свикнал.
    - При по-бавно каране, на 1000-1200 оборота колата иска на си на 1ва, а не на 2ра, иначе сеца много, много, много неприятно. Не ги разбирам тия дизели.
    - вечер дисплей на компа, показатели по таблото (без стрелките със сиянието) и копчета не са червени, те са кървавояркочервени, което ми вади очите... Зеленото регулирнуемо на Алфата е къде-къде по-щадящо.
    Общото ми мнение е че става идеално за целогодишен автомобил, но понеже питаш за цената, това все пак е Опел, не Мерцедес. Това е което се сещам като впечатления, дано съм бил полезен, питай ако се сетиш нещо друго.
    Last edited by adv_petrov; 27-08-2012 at 00:19.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  3. #33
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Много ти благодаря, колега.
    За кои седалки говориш? Обикновените или тези с големите подпори?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #34
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default

    Абе аз моята кошница от подписа я докарвам до 6 на 100 понякога, но с цената на екстремно олигофренски икономични мерки. Икономичното каране е изкуство, от което не всеки разбира (не твърдя, че аз разбирам).
    Не виждам нищо странно да занитиш последно поколение дизелов мотор с 80 км/ч на някой идеално гладък път с точните гуми с изключени бая работи и да докараш 4 на 100. Някои хора това го правят и с бая по-одъртели кошници. Един приятел имаше някаква рядка ауди 80-тка 1.6 турбо дизел. Тази кола даваше екстремно подигравателен разход при нормално каране, под 5 при това без някакви икономични тънкости. Съчетано с големия резервоар капачката за бензина хващаше паяжини.
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  5. #35
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Много ти благодаря, колега.
    За кои седалки говориш? Обикновените или тези с големите подпори?
    Ей тия. Трябва да се пробва, за мене лично чупката на кръста иде прекалено високо и косо (малък ъгъл), колкото и да свалям облегалката назад не ми е комфортно на кръста, защото облегалката се чупи по-нагоре, сравнено с други горецитирани от мен луксозни марки автомобили които карам.
    Attached Images Attached Images
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  6. #36
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post

    [/COLOR]П.С. Май темата се изчерпа, чакам само Пинко да каже за тестдрайва, така че серете на воля.

    Ще ти пратя телефона на Люба, очаква обаждането ти, в София Ауто има тестова Инсиния със сходни параметри: 160 коня дизел, аФтомат, AGR седалки, ама шлифер, не кожа. Но поне ще можеш да ги усетиш.

    Апропо, давали големи отстъпки на адвокати
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    Ей тия. Трябва да се пробва, за мене лично чупката на кръста иде прекалено високо и косо (малък ъгъл), колкото и да свалям облегалката назад не ми е комфортно на кръста, защото облегалката се чупи по-нагоре, сравнено с други горецитирани от мен луксозни марки автомобили които карам.
    Айде и аз да добавя подобно мнение за седалките. Карам служебна инсиниа, но е бензин и в общи линии единствените недостатъци са свързани с не особено удобните седалки и проблеми с охл. система на двигателя (пак да подчертая - важи за бензинов агрегат). Иначе твърдата возия и стегнатото поведение в завой за мен са по-скоро положителни качества.

    AR 145 QV '97

  8. #38
    Клуб 1.9 JTD Пазарджик Az4o's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София, Пазарджик
    Posts
    584

    Default

    Миналата седмица карах една Инсиния (Инсигния или който както й вика), 160 к.с. дизел, автомат, с доста високо ниво на оборудване, 18" джанти и т.н.

    Не мога да не призная, че колата ми хареса много. Стегната возия, комфортен салон, прилично пъргав мотор в комбинация с хубав автомат

    Чак аз се очудих, че толкова ми допадна Опела От краткото каране (2 часа) единствено останах малко объркан от хилядите копчета на централната конзола, но предполагам че всеки собственик бързо свиква кое къде се намира

    Борд компютърът показваше 7,8л/100 за последните 600 изминати километри, като клиентът ми твърди, че не е излизал от София ..
    Alfa Romeo 155 1.8TS '93
    Alfa Romeo 146 1.9JTD '99

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by koolio
    П.С.2 - Абе що толкоз евтини тия Инсинии, гледам нелоши екземпляри от 2009 г. в Германия за около 11-12 000 евро.
    Интересно....

    http://fakti.bg/avto/47089-nai-barzo...-se-avtomobili

    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  10. #40
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Мдаа, ще взема да взема да си купя Мини Купър.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  11. #41
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Мдаа, ще взема да взема да си купя Мини Купър.
    Я кажете тогава кой от двата автомобила е по-гейски? Наскоро ги тествахме и така и не стигнахме до консенсус по горния въпрос...





    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  12. #42

    Default

    отговор...

    595.jpg


    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  13. #43
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    2,790

    Default

    500 . Купъра има по-спортно излъчване , ама Фиата си е гейски ... лично мнение .
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Я кажете тогава кой от двата автомобила е по-гейски? Наскоро ги тествахме и така и не стигнахме до консенсус по горния въпрос...
    В конкретното сравнение, според мен, 500 е със завидно увеличени притегателни способности за обратни
    ОБАЧЕ, вие ми дайте едно 'TRIBUTO FERRARI' пък ме мислете за какъвто искате
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  15. #45
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    В конкретното сравнение, според мен, 500 е със завидно увеличени притегателни способности за обратни
    ОБАЧЕ, вие ми дайте едно 'TRIBUTO FERRARI' пък ме мислете за какъвто искате
    А тва червеничкото кабриолетче? Според мен трябва да се кара само с чаршаф на главата...



    Във всеки случай аз се чувствах доста нелепо в него, докато го разтривах из София:

    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •