Page 12 of 31 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 462

Thread: ИТАЛФЕСТ 2012

  1. #166
    Най-бързата алфистка Член на клуба tsvety's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    829

    Default

    Благодаря на организаторите за ВСИЧКО. Докато не се РАЗЮЗДИХА по пистата драгаджиите и не провалиха СОБСТВЕНОТО СИ представяне всичко беше повече от супер.

    Заставам зад мнението на колегите писали преди мен Драга си го развалихме сами. Стюардите не са ПАДАРИ. Поп и катафалка на пистата нямаше.

    Хора съмнявам се че някой помисли за това какви бели можеше да направите. КОМУ БЕШЕ НУЖНО ТОВА???
    За мен обяснението " на хората им писна" не е умесно. На мен пък не ми стигна времето за да си кажа по няколко думи с всички познати. Когато се отива на ОРГАНИЗИРАНО мероприятие, културно изчакваш и това е.

    Все едно на трак дей , някой да каже "Писна ми да чакам" и да влезе на пистата, когато на него му е кеф- не става.

    Мъничката грешка на организатори беше, че просто трябваше да затворят пистата и да не влиза никой преди да е дошло време за драг. Не уневинявам на 100% организаторите. НО не са само те виновните.

    Аз лично съм РАЗОЧАРОВАНА повече от тези които след провала на драга си запалиха колите и си тръгнаха. ДРАГА ли е най-важното за вас на един Италфест???? Явно да. Но за мен не е това смисъла на събирането.

    Яд ме е, всичко започна така хубаво, така весело и зареди един провален драг всичко свърши гадно.

    Поздрави на всички познати и приятели с който се видях и се посмяхме.
    Last edited by tsvety; 22-09-2012 at 21:27.
    Alfa romeo 146 1.9 JTD, 2000г.,105к.с.+++
    Alfa romeo 145 QV, 155 к.с.-ex love
    Alfa romeo 156 1.9 JTD 2005г. 140кс
    Alfa romeo 147 1.9 JTDm 2005г. 150кс +++
    Lancia Lybra 1.9 JTD `05 116к.с

  2. #167
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Ние сме мноооо доволни от феста.
    Всичко беше на ниво и си прекарахме чудесно......
    Побъбрихме си и се позабавлявахме...
    Поздрави за организаторите.
    Щастливи сме и от това, че имаше организирани забавления за нашите мили дечица......


    А за недоволните от драга, мииии...
    Организаторите обещаха, че ще има ДРАГ.
    И ДРАГ имаше......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  3. #168
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    като за първи фест съм доволенсъжалявам че не видях хубав драг!поздрави на всички присъстващи
    155ex 159ex 530new

  4. #169
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    43

    Default

    Ето и моят коментар за Италфест 2012.

    1 Процедурата по настаняването (подреждането по марки и модели) на автомобилите беше добре организирана.

    2 От там нататък си мислех че съм на някоя поредна сбирка на някоя бензиностанция (Лукойл,Еко,Омв и тн.) където си се надлъгваме.
    До 13:30 падна голяма приказка помежду ни и нищо друго.След това с велико организиране в подредбата на няколко конуса се състоя майсторско шофиране и с това завърши така дългоочакваният ИТАЛФЕСТ 2012.Да се смея ли да плача ли.Абе хора имате цяла година да организирате едно мероприятие.Казвам организирате и визирам да помислите какво ще се хареса на присъстващите да бъде "цветно" разнообразно.Толкова ли е сложно???Хората идват от стотици километри дават пари за номера за гориво за вход и наи вече обичат марката автомобил която карат и ВИЕ ИМ ПРЕДОСТАВЯТЕ ТОВА.

    Нямало драг и какво от това, ако всичко си беше нормално обмислено, същевременно и интересно работите щяха да се получат.
    Визирам-Майсторското после оптични,силови и тем подобни тунинги след това някое дрифтче на 75-чките примерно щеше мис ИТАЛФЕСТ да има после дечицата да им се даде по едно символично подаръче за това че са нарисували своята рисунка(пак примерно) ей таива нещица.
    А сега за "драгаджийте" ако сте дошли на феста само заради драга лошо говори за вас.Драг има утре Сливен 3-ти кръг заповядаите там ако ВИ е далече на някой драг има след 2 седмици на Кондофрей пак 3-ти кръг.Перфектни измервателни техники перфектни писти перфектни настилки всичко ще си видите и терминални скорости и времена и тн.А днес за какво съжелявате нито техниката е техника ще стартирате под ракомаханията на някои наш "колега"

    П.С ДНЕС имаше сигорно не повече от 5 коли що годе подготвени за по интересен драг

  5. #170
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Фестът беше хубав! В организационно отношение има голям напредък, адмирации за което към организаторите!
    Стюардите бяха много любезни и позитивни хора. Водещият беше забавен. Имаше настроение, имаше интересни коли, конкурси и стари познати.
    Това, което на мен не ми беше приятно е прогресивно нарастващата простотия с всеки следващ фест сред феновете. От безумните маневри при пътуването до превъзбудените, които нямаше как да не си покажат бързите мега ултра гига спортни бегачки на паркинга сред хората. Ясно е, че има емоции на такива събития, но който не може да се владее да пие някакви успокоителни. Малумните реплики сред публиката все по-често се срещаха за жалост.
    Нивото на организация определено върви на горе за разлика от това на публиката!
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  6. #171
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    43

    Default

    Хора вие маи вярно или сте много наивни или незнам това наричате организирано събитие.Както казах до 13:30-14:00 седяхме на паркинга и си приказвахме.Имало конкурси????Докато насърчаваме такива неща (като организацията) ще си патим.

    Е точно заради "конкурсите" дето е имало и "забавленията" хората плъзнаха на пистата и почнаха да раздават газ щото просто друго така и нямаше.

    Спирам да пиша че яко се изнервих.Радвам се че ви е харесало.А мен пък ме е яд на драга че не гледахме 1.6 TS (120hp) срещу 1.9 JTD (105 hp)
    Айде със здраве.

  7. #172
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Ние също сме много доволни от Италфест 2012 ! Моята кола я пуснах точно 2 пъти на въпросния драг , след което я подредих пак в строя ... и то я пуснах , защото всички се пускаха , това беше преди да започнат да се редят по 4 коли на старт , а някой много умен със 146 бордо през това време да си паркира на средата на пистата перпендикулярно . Настана си анархия на пистата , и организаторите нямат ама никаква вина за това , че някои бяха дошли само и единствено да въртят гуми .
    Кетърингът беше на ниво , аз съм доволен . Имаше забавление и за малките , и така родителите им можега да се отпуснат спокойно . Подреждането на паркинга беше добре . Видях се с много хора , с които не се бях виждал от 2 години и си тръгнах по-рано , не защото нямаше драг , а защото имахме доста работа в Перник ... и трябваше и да се приберем в Пазарджик
    Единствената ми забележка беше към господина с червената Алфа Ромео ГТ . Не е нормално , когато е пълно с хора , с деца , с хора в инвалидни колички ... да се дава така газ . Можеше да се разучава трасето , без да се застрашава безопасността на пешеходците .
    Благодаря на всички , за хубавия Италфест !
    Last edited by tokata_pz_flex; 22-09-2012 at 21:56.
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  8. #173
    Младши алфист transporter's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    15

    Default

    За таз годишния италфест съм на едно мнение с Pesho_155-освен срещата със стари познати и кетъринга не знам какво друго беше на ниво.Не е срамно да питаш кое как се прави/организира.Който е бил на останилите фестове ще разбере какво имам впредвид.
    П.П. Нищо лично към никой но за мен това беше най слабия откъм организация фест.
    AFBWorld
    Croma 2.0 i.e.
    http://italcars.org/index.php

  9. #174
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Хора аз мога да кажа че ИталФеста беше точно 3 часа , ако има и толкова
    Нормално е хората да изтрещят , включително и аз дето направих 3 старта след 6 часа чакане
    Аз не мога да повярвам че един гараж като Ърбън могат да направят една перфектна организация а 3 клуба не успяват да направят един италфест
    предлагам организаторите да погледат малко други организирани събития
    Last edited by WhitePower; 22-09-2012 at 22:34.
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  10. #175

    Default

    На мен като цяло ми хареса, отдавам нужното на организаторите който независимо от резултатите са отделили свое време и прочее за това.....
    За прословутия драг мисля че вината е солидарна, не ми се обяснява защо......
    Но пък все си мисля че за публиката конкурса да майст шофиране си беше също толкова опасен, колкото и да си крачат по пистата докато някой дава газ там......да е пълно с хора на места където драйвера трябва да спре рязко, в единия от случайте дори и на заден ход, да има маса народ на бързия финален завой, където между другото стоях и аз(щото все пак там си е най - големия сейр) - мисля че тоя конкурс си беше също така доста опасен......
    Айде до догодина....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #176
    Запален алфист kolchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Павликени
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Е добре беше общо взето. Просто всичко закъсня малко във времето и затова се по- изнервиха някой колеги. Видях доста приятели и съм доволен.Обаче за поредна година нямахме щанд с рекламни материали, тениски и такива сувенири, каквито имаха фиат форума.
    Alfa 156 1,9 JTDAlfa 146 1,3 BOXER
    LANCIA DEDRA 2.0Turbo 165HP
    Alfa 75 2.0
    EX

  12. #177
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Аз не мога да повярвам че един гараж като Ърбън могат да направят една перфектна организация а 3 клуба не успяват да направят един италфест
    предлагам организаторите да погледат малко други организирани събития[/QUOTE]

    Разликата между гаража и днес е в културата на посетителите.
    Там всяко разпореждане се спазва стриктно. За всяко нещо се пита.
    Колко пъти се каза, хората да се махнат от опасните места на виражите и при паркирането
    Нъцки!
    Всеки беше безсмъртен или непукист.
    Каква организация искате, след като всеки си го местеше в противоположния крачол и правеше каквото си иска?
    При такава култура, каквато и организация да се направи, тя пак ще се провали в пропастта на простотията ни!
    Организацията предлага възможности.

    Останалото сами си го правим.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #178
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212 View Post
    За мен това беше най хубавия ИталФест до сега,евала на организаторите,бяха помислили за всички(малки и големи),храната беше на ниво и вай вече бенда ЕВАЛА,за всичко,много хубаво си изкарах.Жалко,че глупавите собственици провалиха всичко на края.Не че не го очаквах де,и предните години когато сме били там е имало проблеми,бе гадове,кво повече да кажа.

    Евала пичове,благодаря за хубавото изживяване.
    Споделям мнението!

    ФЕСТЪТ беше супер! Видяхме се много хора и се порадвахме на множеството хубави италиански коли!
    А там драг, дрифт, майсторско, търкаляне на студени кегове с бира по баир, бягане с тарелки с кебабчета на 402м и т.н. са АТРАКЦИИ на такова събитие и те не могат да бъдат пирона в програмата!

    Браво за организацията - наистина беше помислено и за малки и за големи!
    Бенд наживо, също е голям напредък - определено дават атмосфера!
    Водещият също ни е известно лице, с доста голям афинитет към италианските автомобили!
    Стюардите също много помогнаха всичко да мине максимално добре и приятно за всички.

    Един от най-добрите фестове!

    И нека всяка следваща година Фестът да е по-добър!

    Колкото до "свободните стартове" - при положение че цял ден немалка група коли даваха газ по цялата дължина на пистата, не мисля че се очакваше друго, освен всички да нахлуят на пистата, в момента в който се очертаваше като началото на драг стартовете, при положение че нямаше никакво ограничение на достъпа до самата писта! Знаете приказката за баницата...

    Също така, определно не беше безопасно за публиката да е толкова близо до трасето за майсторско шофиране, особенно около последния скоростен десен завой.
    Най-важното при масови автомобилни/мотоспорт мероприятия е безопаснотта на ВСИЧКИ, както и безинцидентното провеждане на мероприятието.
    Тук също включвам всички недорасляци, които даваха газ между колоните с коли и местата за свободно движение на публиката!!!
    Въпрос на лична култура и човешко самосъзнание е да се придвижваш на 1-ва или 2-ра предавка без газ, по паркинга!
    Същото е и за изхвърлянето на всякакги отпадъци на произволни места. Доста грозно е да се търкалят шишета, кутийки и опаковки по паркинга между колите, предвид че ги е нямало там днес, преди 05:00 часа тази сутрин!
    СРАМОТА, Алфисти!
    Last edited by Furious 155; 22-09-2012 at 23:44.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  14. #179
    Най-бързата алфистка Член на клуба tsvety's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    829

    Default

    Хайде бъдете мъжкари. Сложете си ръка на сърцето и признайте пред себе си - Правилно и безопасно ли беше поведението на някой от посетителите или не?. Стига мъжкарството се е измервало в това кой какво време е дал и т.н. щуротии. Всеки си има глава на раменете и трябваше и да се помисли малко.

    Не е лесно да се организира такова мероприятие. Нужно е всеки един да има съзнание и разбиране. Колко човека от днешните посетители които са крайно недоволни е организирал мероприятие с такива мащаби?

    Към организаторите - След провала на драга, ако се бяхте опитали да запълните програмата с някакво импровизирано мероприятие и да го обявите по микрофона, МОЖЕ БИ щеше да се запази интереса на хората и нямаше да има масово отпътуване. Но съм сигурна че всеки ще си извлече поуките. Не го казвам с лоши чувства повярвайте ми
    Alfa romeo 146 1.9 JTD, 2000г.,105к.с.+++
    Alfa romeo 145 QV, 155 к.с.-ex love
    Alfa romeo 156 1.9 JTD 2005г. 140кс
    Alfa romeo 147 1.9 JTDm 2005г. 150кс +++
    Lancia Lybra 1.9 JTD `05 116к.с

  15. #180
    започва да се пристрастява mikizh's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Пловдив-Ямбол тук, там и Бургас
    Posts
    33

    Default

    Без да съм присъствал мога да кажа, че драга си е атракция ама всякакви изпълнения извън пистата са простотия!
    Въпреки отрицателните мнения само мога да съжалявам, че нямаше как да организирам семейството и да съм там.
    Alfa 75- Ex
    Lancia Lybra 1.8

Page 12 of 31 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •