Page 13 of 31 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 181 to 195 of 462

Thread: ИТАЛФЕСТ 2012

  1. #181
    Roadrunner error145's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    161

    Default

    Като за първи Италфест съм напъллно доволен. За мен майсторското шофиране беше по-интересно от драга. Видях много красиви и бързи коли, запознах се с готини хора. Радвам се, че бях част от събитието и догодина пак бих отишъл.
    ALFA ROMEO 145 1.9 трактор '99

  2. #182
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Ами феста мина.
    За съжаление зле.
    Няма такъв провал.Това не беше Италфест.
    Да имаше добри идеи,водещият,музиката и кетеринга.Те бяха страхотни.И колите разбира се.
    Не ми се обяснява на дълго,бил съм на почти всички тестове,ама като този.Не може хората дошли от майната си да си тръгват по средата и да си продават кувертите.
    За гала вечерята,уау страхотен ресторант и кухня иииии,10 човека.
    Снимката на Вальо във фейса говори много.
    Господа организатори не е зле да се извините на хората.!!
    Пп
    Знам че е лесно да се намират кусури,ама да се прецака фест в София.
    И отново се доказа че фест в София не е ок.
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  3. #183
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Групата-супер
    Кетъринга-горе долу,аз ядох всичко студено като бирата
    Организация-горе долу

    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #184
    Запален алфист slik4eto's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    София
    Posts
    197

    Default

    Някои от организаторите няма ли да каже нещо?

  5. #185
    Запален алфист sole_moe's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Pleven
    Posts
    162

    Default

    Сига сте се сърдили бре хора всеки обвинява организацията имайте на предвид че за тях сигорноста е на 1 четене никои не иска да има размазани коли и пострадали хора
    Щом искате драг по добре да се прави два дена и да кажем на места като писа във Долна Митрополия има жалони трибуни
    156 SW 1.9JTD 110ph

  6. #186
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Кюфтетата бяха сурови,всичко друго си беше наред.
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  7. #187
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Quote Originally Posted by acko88 View Post
    Кюфтетата бяха сурови,всичко друго си беше наред.
    хахах може такова да ти се е паднало аз изядох 2 и бяха много вкусни

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  8. #188
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    ... даже няма да коментирам.
    Дойдохме и бяхме единствената кола от Варна, май имаше една и от Бургас...
    Много се радвам, че се видяхме със страшно много приятели и имахме възможност да пием заедно бира и да се видим. Мислехме да останем за вечерята, но 100% от хората, които питах ми обясниха, че те в София си имат къде да си ходят и ако е организирано да е с преспиване и да не се налага да карат след това биха останали... но сега няма да идват, както и всички от останалите градове които пък директно си заминавали... и ние просто в последния момент решихме, че и без нас ще мине тази вечеря, след като всички познати и приятели няма да присъстват.
    И така равносметката за нас:
    - срещата с приятели от цяла България - безценна
    - 1000км. Варна-София-Варна - 200лв. (за 2ч. Италфест)
    - Пристигнахме в 12 и разбрахме, че сме дошли тъкмо навреме... гледахме майсторското - всичко супер
    - 13ч. всички се разбутват, някакви коли на пистата... казваме си супер, тъкмо разполагат техниката и ще има и още емоции:
    - 14ч. всички си заминават, никой нищо не казва... ние сме в невидение какво да правим ...
    - до 16ч. чакаме да стане нещо, като всички си заминавт прогресивно и ... ами си бием камшика и отиваме да вечеряме в Търново на път за Варна
    - в 20:30 - вечеря в Търново със Стелко, Тедо, Наско и жена му... за което много им благодарим
    - 01ч. лягаме си в спалнята!
    п.с.
    иначе музиката и настроението беше супер...
    беше и супер, че има забавления за малките
    Last edited by phoenix; 23-09-2012 at 11:10.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  9. #189
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Мрън, мрън, мрън...
    Организаторите се бяха постарали да осигурят условия за всичко. Тоалетни, храна и напитки, столове и пейки, ретро автомобили (защо нямаше нито една 75 ца в ретро секцията?), музика и водещ, забавления за деца, конкурси и състезания (някои пропаднаха, но не по тяхна вина).
    Организаторите не са пъдари, не може 10 пъти да се обявявя на всеослушание да се изчисти пистата за състезание и след това постоянно да има на нея коли или хора.
    Същата работа и с драга, хора и коли по пистите безредно... после организаторите виновни.
    Трябваше да прибират ключовете на паркинга ли?
    Каквото сами си направим, никой не може да ни направи!

    Направи ми негативно впечатление единствено факта, че само ФИАТ форум/клуб бяха организирали палатка със сувенири и аксесоари, Ланча и Алфа ни нямаше никакви.

    За вечерята не мога да кажа нищо, имах друга уговорка за вечерта.

    Като цяло съм доволен от събитието
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  10. #190
    Старши алфист kpacuo's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    548

    Default

    Quote Originally Posted by sole_moe View Post
    Сига сте се сърдили бре хора всеки обвинява организацията имайте на предвид че за тях сигУрноста е на 1 четене никои не иска да има размазани коли и пострадали хора
    Окей едвали някой е на друго мнение , къде видя изградено предварително и обезопасено трасе ?
    Аз лично невидях подобно нещо.

    Относно феста , забавлявахме се , видяхме се със много хора , запознахме се със много хора
    Аз си изкарах добре , поздрави към хората които допринесоха за това.
    И да се надяваме че за Италфест 2013 ще се измисли решението на проблема драг от който доста хора страдат вече втора година

    Поздрави и благодаря за хубавия ден.
    Last edited by kpacuo; 23-09-2012 at 16:30.

  11. #191
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Аз пък се надявам на фестовете драг да няма вобще ...

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  12. #192
    Болен алфист marto92's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    31
    Posts
    77

    Default

    Да изкажа и аз едно мнение,значи като замисъл Италфеста беше много добър ,но лично за мен организацията му куцаше здраво.Трябваше в 10:00 часа да почне,а когато излезна GT-то за майсторско часа беше 13:10 да беше само това добре,обаче,че стане простотия на пистата стана,за което лично за мен не са виновни само драгаджийте,а и организаторите,ако пистата беше затворена и бяха казали да не се излиза нямаше да се кара,но при положение,че всеки си излизаше и си правеше каквото иска и те помолиха само колите паркирани накрая на пистата да се дръпнат,за да може да се обръща безопастно,за мен е нормално да се кара. Накрая отмениха драга,вместо да се чудят защо всички си тръгват трябваше да измислят нещо алтернативно,с което да занимават хората,без значение какво,дори и да определят победител при състезанието с колички при децата,пак щеше да е забавно.Аз също си тръгнах,седеше ми се още,но просто нямаше какво да правя повече там,след като разгледах колите около 15 пъти за скромните 6 часа,през който нямаше какво да се прави.За мен беше много слабо,имаше едно майсторско шофиране и това беше!
    Алфа Ромео 145 1.4ТС

  13. #193
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Quote Originally Posted by slik4eto View Post
    Някои от организаторите няма ли да каже нещо?
    Организаторите ядем пуканки и гледаме сеир в момента
    Какво да ви кажем? Аз тази година за пръв път съм от организаторите. Досега само съм помагал с каквото мога. Да ви кажа не е лесно от тази страна.
    Пропуски в организацията имахме разбирасе.
    Ама и много изненади ни се поднесоха в последния момент.
    Сутринта в 9 часа след като видяхме, че оградите за драга и тоалетните ги няма - се обаждаме на фирмата ангажирана с това - и те ни заявяват - "ама вие в четвъртък трябваше да се обадите да потвърдите"
    Та добре, че поне тоалетните успяха да докарат.. А заради липсата на огради - нямаше как да ви заградим пистата да не влизате. А никой не послуша многобройните молби и забележки на стюардите да се освободи пистата и да се спрат безразборните опасни гонки.
    За мен най-големият ни пропуск беше, че не съумяхме да вкараме в ред нещата и да проведем състезанието по смяна на гума, след като се "провали" драга, и по този начин да задържим хората на пистата. Понеже след мазалото с драг-а настана хаос, който продължи дълго време.

    ИЗВИНЯВАЙТЕ мили колеги, че си строшихме нервите и слънчасахме, за да ви направим кефа!
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  14. #194
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    Като цяло беше "незабравимо". Станах рано за да отида с 1вата колона ~8ч - все пак откриването и началото е в 10ч. Колоната беше наистина добре организирана, от невски, метро и няколко крайпътни стоянки се сабрахме добра бройка и лека полека пристигнахме. Разпределението на паркоместата беше много добро, всеки на момента беше ориентиран къде да паркира. И така 8:30 бяхме "строени". Разходка да се поразгледат наличните автомобили, тук там по някой познат - все пак колко му е да убиеш час и половина до началото ?!?! - и така до 13:30ч. Постоянно се оплакваха, че влизали коли на "майсторското" трасе. Ами ако някой загледа това трасе затваряше входа/изхода към мероприятието и отделяше напълно паркинга с хората и колите, примерно от кетъринга и сцената - ами да,нормално е да се минава - кой решава че му се яде, пие, пикае и тн - трябваше да претичва през трасето. Обяви се от сцената конкурс за всякакъв "мунинг", колите се наредиха и... до там. Бяха пратени в последствие далеч от мероприятието, всместо да се коментират от сцената, да се обяви победител и тн.
    Предполагам са изостанали от графика критично и за едно никакво време се обявиха всички всички конкурси - остана си само до обявяването им. Лично на мен изпълнителите и кавърите им не ми допаднаха, един DJ който знае какво да пуска би бил мн по удачен. Кетъринга беше хубав, но предвид полевите условия беше излишно скъпо. Участвах в организацията на мотосъбора тази година, който беше близо до Нови Хан, където успяхме да договорим 500мл наливна бира "Каменица" за 1,50лв и цени на скарата по 60-70 ст. А като видях бирата GUNTER по 2лв, чак ми стана забавно, доставната цена на тази бира е от порядъка на 60-80ст. според количеството. Извинявам се за издребняването ми относно цените, все пак работя точно това и ме впечатляват тези неща. После се почна с драга, него няма какво да го коментирам, има цяла тема. Чудно ми беше, че най-накрая се намери нещо което всички да гледат и да им е интересно - просто да се създаде малко ред. Спира се замалко, слага се измервателната техника, колите по 2 в колона, конуси да отделят драг трасето от лентата за изтегляне и така да си се въртят до бесъзнание. Щеше да е интересно на всички. Видях коментари, че драга бил излише или по-добре да го нямало. Както добре се видя точно драга е нещото което беше интересно за всички, но организаторите го бяха сложили като поредната викторина в програмата с очакване за 5 гонки и продължаване по програмата, откъдето и слабата му организация. Радвам се, че живея в София и не съм загубил време и пари за път, което ме кара да ми става гадно за колегите били стотин километри .

    Равносметката :
    6 ч. чакане
    1 ч. да се видя с познати
    1 ч. "булевардни гонки"
    и кой откъдето е....

    Всичко това са си мои лични впечатления, може да има колеги които са си прекарали БОЖЕСТВЕНО и наистина се радвам за тях.

    ПП: Кюфтетата наистина бяха малко суровички, точно по мой вкус
    Last edited by spellmaste; 23-09-2012 at 12:19.

  15. #195

    Default

    Ето Ви едно импровизирано клипче на ЖЕЛЯЗНАТА ГРУПА от София... Звезди, Мурджев и Рашо липсват щото бяха пред БАТ ВАС....

    http://www.youtube.com/watch?v=a5eeQ...e_gdata_player


    Quote Originally Posted by Bodom View Post

    ИЗВИНЯВАЙТЕ мили колеги, че си строшихме нервите и слънчасахме, за да ви направим кефа!

    Ето ВИ и едно клипче как Боянсер (член на УС на КАРБ) "вътворява ред по пистата" и прави кеф на публиката....

    http://www.youtube.com/watch?v=zqzkz...ature=youtu.be
    Last edited by ne0; 23-09-2012 at 14:04.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Page 13 of 31 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •