Results 1 to 15 of 15

Thread: Покупка на АР 159 - автовоз контакти?

  1. #1
    пристрастен luchobg's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    28

    Default Покупка на АР 159 - автовоз контакти?

    Предварително се извинявам ако темата не е за тук, но ненамерих актурална информация по въпроса. Нека модераторите я преместят, тъй като въпроса е общовалиден за всички модели на марката.
    Колеги доживях до момента да си купя колата от Италия, района на Бреша....колата е огледана от мой приятел там. Въпроса накратко интересуват ме контакти на съвестни хора с автовози които да ми я докарат, но идеята е това да са ползвани от вас или поне близки познати тъй като имам снимки на колата във вида й там и искам просто да си я получа в същия вид - а не с "циганско" докарване - осваляно всичко от нея - резервна гума, крик, акумулатор колкото за едно запалване и всичко за което още се сетите....
    Благодаря предварително и пак да подчертая само доверени хора на вас.....иначе и аз мога да ида на Горубляне да ги питам и да ми кажат "няма проблеми"....мен от "няма проблеми" ме е най страх....
    Поздрави колеги!

  2. #2
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by luchobg View Post
    Предварително се извинявам ако темата не е за тук, но ненамерих актурална информация по въпроса. Нека модераторите я преместят, тъй като въпроса е общовалиден за всички модели на марката.
    Колеги доживях до момента да си купя колата от Италия, района на Бреша....колата е огледана от мой приятел там. Въпроса накратко интересуват ме контакти на съвестни хора с автовози които да ми я докарат, но идеята е това да са ползвани от вас или поне близки познати тъй като имам снимки на колата във вида й там и искам просто да си я получа в същия вид - а не с "циганско" докарване - осваляно всичко от нея - резервна гума, крик, акумулатор колкото за едно запалване и всичко за което още се сетите....
    Благодаря предварително и пак да подчертая само доверени хора на вас.....иначе и аз мога да ида на Горубляне да ги питам и да ми кажат "няма проблеми"....мен от "няма проблеми" ме е най страх....
    Поздрави колеги!
    До колкото си спомням докарване с автовоз бе 800лв. Защо не отидеш да си направиш екскурзията ти и да си я докараш?
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    До колкото си спомням докарване с автовоз бе 800лв. Защо не отидеш да си направиш екскурзията ти и да си я докараш?
    Едва ли ще му стигнат 800лв.

  4. #4
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Едва ли ще му стигнат 800лв.
    Аз не съм казал, че ще му стигнат. Но като добави още малко ще си направи една екскурзия със спомени вместо да ги даде на някой
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  5. #5
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    То хубаво, ама ако не беше проблем да си вземеш транзитни номера от Италия.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  6. #6
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Ако всичко е платено и колата може да се движи в Италия не е толкова по-скъпо да си я докара, но ако трябва да я вкара в движение и да я докара ще дойде солено и то доста!

  7. #7
    пристрастен luchobg's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    28

    Default

    Колеги радвам се, че се раздумахте но явно само колегата Stelt е в час! Колите за експорт от Италия се свалят от регистрация и няма шанс с транзитни или временни номера или поне аз незнам за такъв в момента. Има вариант да се купи на италианец и номерата после да се върнат по куриер, но става бавничко и регистрацията тук се бави. За експорт само с автовоз! Не ми помагате за конкретния въпрос и ако е така нека модераторите премахнат темата!
    Повтарям си пак въпроса: хора доверени с автовоз които да докарат колата във вида в който съм я купил. Не ме притесняват парите ако ще и 1000 лева да ми иска.....иначе това за екскурзията вече го направих но проблема с докарването остана.....

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by luchobg View Post
    Колеги радвам се, че се раздумахте но явно само колегата Stelt е в час! Колите за експорт от Италия се свалят от регистрация и няма шанс с транзитни или временни номера или поне аз незнам за такъв в момента. Има вариант да се купи на италианец и номерата после да се върнат по куриер, но става бавничко и регистрацията тук се бави. За експорт само с автовоз! Не ми помагате за конкретния въпрос и ако е така нека модераторите премахнат темата!
    Повтарям си пак въпроса: хора доверени с автовоз които да докарат колата във вида в който съм я купил. Не ме притесняват парите ако ще и 1000 лева да ми иска.....иначе това за екскурзията вече го направих но проблема с докарването остана.....
    Има вариант за транзитни номера,но се издават за определени маршрути и време...............и все пак всичко това става доста трудно и скъпо.Знам го защото скоро приятел си докара кемпер от Италия...............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Хайде правете малко разлика между транзитни и ЦОЛОВИ номера !

    За Италия Талона на автомобила + ЧДП/Certificato Di Proprieta/ + договор/фактура/,като на талона пише Carta di circolazione annullata per definitiva esportazione un Paese U.E. - тва е черен печат,на някой е написано и с химикал. Също така има и верде карта - един вид гражданска ако я караш на ход. Обаче се прави за 6 месеца и цената е от 300 евра нагоре.

    Най-разумно е на платформа. Колега има бол обяви в нета и не само на хора дето се занимават с това.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  10. #10
    пристрастен luchobg's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    28

    Default

    Колеги благодаря но ако прегледате нагоре не ми помогнахте много...а нали това е смисъла на форумите?!.....По-добре да се махне темата щом няма полезна информация в нея!...в интернет ми е пределно ясно че има обяви, но НЕ не ми трябва някой гладен търгаш.....
    Поздрави!

  11. #11
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    Аз имам два варианта:
    1.Вземаш една единична платформа под наем и един приятел,и отивате и я прибирате.
    2.Намираш човек с единична платформа и се качваш с
    него.Или пращаш някой приятел с него.
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  12. #12
    започва да се пристрастява dedepene's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    95

    Default

    Колеги,

    Някой случайно да има прясно инфо по въпроса? Спазарих една красавица във Флоренция, но временните номера са скъпо удоволствие, така че "собствен ход" не е вариант.

    Някой да препоръча читав автовоз?

  13. #13
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    От кой град си ?
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  14. #14
    започва да се пристрастява dedepene's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    От кой град си ?
    София.

  15. #15
    пристрастен luchobg's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    28

    Default

    Имаш лично

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •