Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Сега пък термометърът полудя

  1. #1
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default Сега пък термометърът полудя

    Не знам дали се е случвало и на някой друг, но при мен от 2 дни термометъра за външната температура се шашнка и показва от минус 40 до реалните стойности без видима причина за това. НЕ се влие от външната температура. Когато се нормализира показва реални стойноти, но бъгне ли -показва минус 40. Къде е колеги датчика за външна температура за да го проверя. Може да ви се струва безобидно, но това лъже електрониките по цялата кола и бърка работатта на климатроника. Дайте акъл какво да правя и кажете къде стои датчика за външната температура. Ето и снимка от снощи
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2012-09-02 23.29.13.jpg  
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  2. #2

    Default

    На моята има някакви кабели около ръчката за отваряне на капака, но не знам за какво е, може и това да е защото, като тъгна и колата е стояла на слънце датчика се охлажда много бързо
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Не знам дали се е случвало и на някой друг, но при мен от 2 дни термометъра за външната температура се шашнка и показва от минус 40 до реалните стойности без видима причина за това. НЕ се влие от външната температура. Когато се нормализира показва реални стойноти, но бъгне ли -показва минус 40. Къде е колеги датчика за външна температура за да го проверя. Може да ви се струва безобидно, но това лъже електрониките по цялата кола и бърка работатта на климатроника. Дайте акъл какво да правя и кажете къде стои датчика за външната температура. Ето и снимка от снощи

    Датчикът се намира в лявото огледало. Провери си връзките в буксата на шофьорската врата и снопа кабели от буксата до вратата. Много вероятно е да имаш моментно прекъсване на веригата на датчика.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Датчикът се намира в лявото огледало. Провери си връзките в буксата на шофьорската врата и снопа кабели от буксата до вратата. Много вероятно е да имаш моментно прекъсване на веригата на датчика.
    А онова отпред за какво е?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    На лявото огледало има една пъпка която стърчи отдолу. Точно това е датчика. При мен 1 път прави подобен номер но показваше много висока температура, но си се оправи от самосебе си и от тогава не съм имал проблеми.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    А онова отпред за какво е?
    Не знам за какво говориш. Цъкни една снимка да видим.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не знам за какво говориш. Цъкни една снимка да видим.
    Ще опитам да го снимам тези дни.Зад пластмасата където е лостчето за отваряне на капака(това отпред) има два кабела включени в нещо или е само букса с капаче оставена за нещо.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Датчикът се намира в лявото огледало. Провери си връзките в буксата на шофьорската врата и снопа кабели от буксата до вратата. Много вероятно е да имаш моментно прекъсване на веригата на датчика.
    Благдаря за скоростния отговор. И сега какво- трябва да проверя всички кабели в гофрирания маркуч, който върви от купето към вратата и ако не е там да разглобя огледалото и да видя датчика? Общото взето същата история като на кабелите на багажника.

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    А онова отпред за какво е?
    Lordliness, съмнява ме там да има датчик за температура. Хем е вътре, хем е на никакво място. Там да няма вход за жилото за предния капак. Така като го описваш, на това ми мяза. Никога не съм се врял там, да се чуди човек как си го видял
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post



    Lordliness, съмнява ме там да има датчик за температура. Хем е вътре, хем е на никакво място. Там да няма вход за жилото за предния капак. Така като го описваш, на това ми мяза. Никога не съм се врял там, да се чуди човек как си го видял
    Мислиш, че не мога да различа жило от кабел?Не е много вътре защото се обдухва.Аз виждам всичко.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Понеже температурният датчик представлява термочувствителен резистор, чието съпротивление намалява с увеличаване на температурата и обратно....следва че:

    Ако има късо по веригата (ниско съпротивление) това ще се възприема от отчитащото устройство (ICS-а) като висока температура.

    Ако има прекъсване на някой от проводниците, това ще се възприема от отчитащото устройство (ICS-а) като ниска температура.

    Тъй като при теб е втория случай, предполагам че се касае за лоша връзка.
    Много вероятно място за лошата връзка е буксата на вратата (D23), заради окислен пин.

    Това можеш да го потвърдиш като в момент в който ти покаже ниска температура, размърдаш буксата или я изключиш и включиш.
    Моят съвет е да не се занимаваш с кабелния сноп, преди да си установил, че проблемът не е в буксата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	DSC_0033.jpg 
Views:	63 
Size:	92.7 KB 
ID:	100038
    Това нещо е зад тази пластмаса.Оградих го, но не се вижда много.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Click image for larger version. 

Name:	DSC_0033.jpg 
Views:	63 
Size:	92.7 KB 
ID:	100038
    Това нещо е зад тази пластмаса.Оградих го, но не се вижда много.
    Аз досега си мислех, че говориш за нещо около лостчето за отваряне на капака, което е вътре в купето.

    Това за което говориш (ограденото на снимката) най вероятно е датчикът за шофьорския ербег.


    PS:

    Вероятно говоря глупости.

    След повторна справка с документацията забелязвам, че нещото за което питаш се води O10, което е резистора за вентилатора а не Q10 което е шофьорския ербег.
    Last edited by ecotronic; 04-09-2012 at 13:24.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Аз пък мисля че е датчик от алармата
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    Аз пък мисля че е датчик от алармата
    Най вероятно е така, както казваш.
    В този участък дават ключ за отворен преден капак (i10), който явно е за алармата.
    Освен това, резисторът за вентилатора се намира от другата страна на радиатора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15

    Default

    Няма нищо, само букса- нямам аларма, значи е точно за аларма.
    Last edited by lordliness; 04-09-2012 at 18:32.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •