Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Сега пък термометърът полудя

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Няма нищо, само букса- нямам аларма, значи е точно за аларма.
    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Най вероятно е така, както казваш.
    В този участък дават ключ за отворен преден капак (i10), който явно е за алармата.
    Освен това, резисторът за вентилатора се намира от другата страна на радиатора.
    Точно това е - ключ за отворен капак - към алармата.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  2. #17

    Default

    А също така сигнал към чека на арматурното табло за незатворени врати и капаци.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  3. #18
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Мислиш, че не мога да различа жило от кабел?Не е много вътре защото се обдухва.Аз виждам всичко.
    Ех, ти пък. Мен в теб ми е надеждата...
    Аз досега мислех че говориш за ръчката, която е вътре в купето, долу до краката, с която се отваря капака. И си викам, абе как така там датчик ще има....


    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Понеже температурният датчик представлява термочувствителен резистор, чието съпротивление намалява с увеличаване на температурата и обратно....следва че:

    Ако има късо по веригата (ниско съпротивление) това ще се възприема от отчитащото устройство (ICS-а) като висока температура.

    Ако има прекъсване на някой от проводниците, това ще се възприема от отчитащото устройство (ICS-а) като ниска температура.

    Тъй като при теб е втория случай, предполагам че се касае за лоша връзка.
    Много вероятно място за лошата връзка е буксата на вратата (D23), заради окислен пин.

    Това можеш да го потвърдиш като в момент в който ти покаже ниска температура, размърдаш буксата или я изключиш и включиш.
    Моят съвет е да не се занимаваш с кабелния сноп, преди да си установил, че проблемът не е в буксата.
    Безценно е това, което говориш. Ще откача буксата Д23 и ще проверя. Благодаря
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  4. #19
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Безкрайни благодарности на Ecotronic и Lordliness за акъла. Прилагам снимки на буксата от нея е проблема. Напрвих редица тестове. Без контакт показва -40, а на късо +50. При мен имаше кофти контакт и затова така. Откачих и закачих 5пъти сега контакта е ок. Нямах контактен спрей , та затова такива упражнения предприех.
    П.С
    на една от снимките е и горивния филтър, който смених наскоро
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2012-09-07 16.35.09.jpg   2012-09-07 16.35.56.jpg   2012-08-11 10.04.14.jpg  
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •