Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: интересна тема за добавки XADO

  1. #1
    Запален алфист IXIBIT's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Сливен
    Posts
    250

    Default интересна тема за добавки XADO

    Взех я от БМВ форума http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... catch+tank

    а това е въпросния продукт
    http://www.xado.unacs.bg/xado-product.html
    http://www.xadobg.com/
    Alfa Romeo 146 TI 97 FACELIFT

  2. #2
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default обавка Хадо

    Слагал съм въпросната добавка и мога да твърдя , че подобрение има и то много осезаемо. Тая добавка не реагира с маслото а с метала Това което ми казаха производителите е , че се лепи там където температурата на метала е по-висока демек където има прекомерно триене респективно износване.
    Въпросните тубички си ги взех директно от Украйна. Там едната е 10$ а трябват три. Цялата операция я почнах с надеждата да утихне вариатора , което изобщо не стана . По скоро общо обезшумяване и падане на оборотите с 500 при една и съща скорост.Разхода на гориво с 1 л на градско и същия разход както преди извън града но вече с по-висока скорост.Липса на всякакви вибрации при студен мотор, не клати коша , няма забиване на муцуна и все такива дребни благинки
    Доволен съм определено. Не чакайте чудеса или , че това ще направи основен ремонт ако е пушила пак ще пуши . Просто консервира за известно време положението.При чести студени стартове поне си "въобразявам" , че не се износва мотора :P
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  3. #3
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default Re: обавка Хадо

    Quote Originally Posted by Yon
    ... и падане на оборотите с 500 при една и съща скорост...
    Тоя номер как точно става, че нещо не ми е ясно?!? Добавката на предавателното отношение на скоростната кутия ли влияе?
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  4. #4
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default Re: обавка Хадо

    Quote Originally Posted by yovi
    Тоя номер как точно става, че нещо не ми е ясно?!? Добавката на предавателното отношение на скоростната кутия ли влияе?
    Разлика в об/мин преди и след третиране при скорост от 120 км/ч на 5 предавка.
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  5. #5
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default Re: обавка Хадо

    Quote Originally Posted by Yon
    Quote Originally Posted by yovi
    Тоя номер как точно става, че нещо не ми е ясно?!? Добавката на предавателното отношение на скоростната кутия ли влияе?
    Разлика в об/мин преди и след третиране при скорост от 120 км/ч на 5 предавка.
    бате няма как да се променят обороти/скорост от добавка бре
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    ... ако изтървем и сложим повече от тая добавка дали няма да свалим още малко обороти
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  7. #7
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    С добавка няма как да стане,
    ама ако замениш някое колелце в ск. кутия може и да го постигнеш този ефект
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  8. #8
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Пробвайте бре и ще видите за какво ви говоря И шлемофоните вече не ми трябват
    За мене добавката върши екстра работа
    p.s.
    между 3500 и 4000 об/мин дава разлика 15 км/ч по стрелка и мноо съм я видел преди как е било и така. Та възможно е заради обезшумяването да идва заблудата за оборотите което наистина е друга работа
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  9. #9

    Default

    Е мерси колега сега вече знам как мога да вдигна 300 с моята на 4000 оборота...

    това в кръга на шегата.

    пс: сега сериозно, това няма как да стане...

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Yon
    Пробвайте бре и ще видите за какво ви говоря И шлемофоните вече не ми трябват
    За мене добавката върши екстра работа
    p.s.
    между 3500 и 4000 об/мин дава разлика 15 км/ч по стрелка и мноо съм я видел преди как е било и така. Та възможно е заради обезшумяването да идва заблудата за оборотите което наистина е друга работа
    Ами да те и тия дет я продават приказват глупости колкото теб нанасяла се там дето била най висока температурата начи кво да я чакаме на долната страна на челото на буталото а Аве кога ше спрете да вервате на малоумщини и ше почнете да четете преди да сипвате кво ли не у манджата А дет вика петко ние с него кат туриме от тая добавка и ше почнеме да дигаме 400 и даже мотора да се не чува ... хахахахахаа неиздържах сори
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    нанасяла се там дето била най висока температурата начи кво да я чакаме на долната страна на челото на буталото а
    Температура при триещи се части бре. Кво се прайш сега че не знайш :P
    Най-много се лепи по лагерите на кол. вал.
    За скоростта е ясно нема как да стане..... перпетомобиле
    Не съм им дистрибутор на търговците просто вече ми е кеф да си карам сега бързо колата и да си чувам приказката
    п.с.
    С Петко поне имате възможност да замерите разликата ... то ясно , че немое от нищо нещо поне ще е по-близко до максимума
    Колегите дето са ми карали колата да кажат умрели ли са сток Алфите преди 3000 об/мин
    Една пробвала и...... родила
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Yon
    Температура при триещи се части бре. Кво се прайш сега че не знайш :P
    Най-много се лепи по лагерите на кол. вал.
    ...
    ти наистина ли смяташ че лагерите и коляновия вал се трият и им се повишава Т от триенето

  13. #13

    Default

    Аз лично, нищо освен качествено масло няма да си сложа в двигателя на любимата.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  14. #14

    Default Re: обавка Хадо

    Quote Originally Posted by Yon
    Quote Originally Posted by yovi
    Тоя номер как точно става, че нещо не ми е ясно?!? Добавката на предавателното отношение на скоростната кутия ли влияе?
    Разлика в об/мин преди и след третиране при скорост от 120 км/ч на 5 предавка.



    изронили са се няколко зъба на скоростната кутия от добавката и затова така
    Lexus IS200

  15. #15
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Колега няма как да стане това с по-високата скорост при едни и същи обороти защото това зависи единствено от предавателните числа на скоростната кутия и даферензиала.В известна степен влияят и размера на гумите и джантите.
    Що се отнася до технологиите хадо и форсан /това сие едно исъщо/ преди 2год. обработих старата си кола Фиат с Форсан.След 40 000 км. пробек я продадох и човека направи пълна диагностика на двигателя.
    Техника каза че показателите са като на нов двигател /газове и компресия/.
    Иначе колата вървеше много добре и харчеше малко /6 на 100км. извънградско/.Фиат Темпра 1.6 и.е. комби 93 год.
    Бях пуснал и тема във форума на Фиат.Имаше много скептици но аз съм доволен от резултата и затова обработих и новата си Алфа 156.Обработих не само двигателя а и скоростната кутия и хидравликата защото съм убеден че има полза.
    Иначе всеки решава сам какво да си слага в двигателя но небива да отричаш нещо което не си виждал дори.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •