Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 73

Thread: Alfa 156 2.0 jts гори масло

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Spox View Post
    Ще ровя по моргите и във форума за валчета значи.
    Ако само една гърбица е износена и то с 2 мм, следва да обърнеш внимание за евентуалната причина. В противен случай валът с който ще подмениш сегашния, има опасност да пострада.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32

    Default

    Здравейте,искам да споделя и моя проблем.След голям разход на масло,измит сепаратор шлайф смяна на гумички всички видове гарнитури възможно ли е да пуши малко след първоначално палене и след като гореше 1 л. На 1000 км дали не е от преди ремонта масло в ауспуха или катализатора след малко ръчка издуха и спря вадеше сажди .Alfa 147 1.6 105 к.с

  3. #33
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    от гумички може да харчи над 1 литар на 1000 км. От сегменти по няма да е такъв харча освен ако не са тотален леш.

    Мен на скоро ме сполетя такъв проблем с разход почти 1 литър на 1000 км. И го хванах как ми пуска масло в 1-ви цилиндър от гарнитурата на смукателя. От маслената магистралка на вариатора. Бях сложил там гарнитура (метална) на рейнц. И сега си сложих клингеритова и разхода спря моментално.
    А какво ще кажеш да гори близо литър на 200 км някъде и здраво пушене...бензин е колата ЖТС ГТ...отдушник,маслен сепаратор,гумичките не съм сменял откакто съм я купил,а и отначало не пушеше колата...10в60 е маслото егип..насочи ме моля те.

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by Kirilbalukchiev View Post
    А какво ще кажеш да гори близо литър на 200 км някъде и здраво пушене...бензин е колата ЖТС ГТ...отдушник,маслен сепаратор,гумичките не съм сменял откакто съм я купил,а и отначало не пушеше колата...10в60 е маслото егип..насочи ме моля те.
    гумички, сегменти, а може и гарнитура

  5. #35
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Гарнитурата на капака е добре,на главата също е добре,вдигана е колата много пъти никой не е казал че е дала фира,но ще я провера,колата държи стабилни градуси..като е на място почти не се забелязва пушене само като я натискам и понякога на място като е загряла има такива силни пушения и спира след това...

  6. #36

    Default

    Ох, ако сложиш малко препинателни знаци и главни букви ще е по-добре.
    няма нужда да загрява или да мени обороти. Виж първо за течове, но изпушва ли, става по-сериозно. Виж свещите как са оцветени, омаслени ли са

  7. #37
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    свещите ги цапа да.Ще проверя гарнитурата на главата за течове,но не съм забелязал да има такива.Какво искаш да кажеш с това "изпушва"?

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by Kirilbalukchiev View Post
    свещите ги цапа да.Ще проверя гарнитурата на главата за течове,но не съм забелязал да има такива.Какво искаш да кажеш с това "изпушва"?
    Приготви се за цялистен ремонт. Не е гарнитура глава

  9. #39
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Добре да речем,че е това ще си взема направо двигател от Италия,въпроса ми е,дали да сменя първо гумичките и да изчистя тоя отдушник ,че него не съм го пипал,като купих колата преди 2 години не пипаше масло,някво в нормата го пипаше,и после като почна проблема с бобините,но това е друга история почна да пипа и маслото,както и да е,мисля да сменя първо гумичките и отдушника тях не съм ги пипал от както съм я купил,а преди това кой знае колко са ги сменяли брат.За кво да набивам сума ти пари аконе съм сигурен,че е са сегменти,ок може и да са,но пак мисля да пробвам да първия вариант най-напред...Само ако може и някой да ме насочи къде е тоя отдушник,че тук в петрич не знам дали знаят точно и да не губя време.А и все си мисля,че няма как от сегменти да даде толкова висок разход на масло.. :/

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by Kirilbalukchiev View Post
    А и все си мисля,че няма как от сегменти да даде толкова висок разход на масло.. :/
    Ей, как я намери тая главна буква и точката преди това?

    А колкото до изказването ти, не го мисли. Грешно е от всякъде

  11. #41
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    хахаха,добре де ще видим,ако не ще кажа да отворят главата и да проверят дали е ок...ок изказването ми е грешно,значи твоя съвет е да не пробвам с гумички а да направо да пипам главата така ли и водачите....? Маслото ми е ЕГип 10в60 него примерно май повече го пипа от кастрола преди това....дават го за 4 тактови мотоциклети но във форума четох че е добре ТИ какво ще кажеш?Иначе колата е ГТ 2.0 ЖТС

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by Kirilbalukchiev View Post
    хахаха,добре де ще видим,ако не ще кажа да отворят главата и да проверят дали е ок...ок изказването ми е грешно,значи твоя съвет е да не пробвам с гумички а да направо да пипам главата така ли и водачите....? Маслото ми е ЕГип 10в60 него примерно май повече го пипа от кастрола преди това....дават го за 4 тактови мотоциклети но във форума четох че е добре ТИ какво ще кажеш?Иначе колата е ГТ 2.0 ЖТС
    За моторите тоя от Мотул ми каза да не го слагам защото е по-рядко

  13. #43
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default Здрасти

    Искам да попитам следното.....ще правя основен ремонт на двигателя,колата е 2.0 ЖТС,искам да попитам,нужно ли е да сменям блока след колата е след 200к км,защото майстора ,който ще я прави ми каза,че ще си дам парите,ако сменя сегментите,харча няма да се оправи ако не сменя блока,имал някакво не знам кво покритие което след не знам колко км падало и дори и да сменя сегменти колата ще харчи пак масло много.истина ли е това,нужно ли е да сменям блока?попринцип знам че е крив,бобо каза че фабрично блока на този двг бил крив.Но ако сменя сегменти и гумички,няма ли да се оправи харча ако не сменя блока.Гумичките ги сменях,сега харчи повече масло от преди,дори сега като я настъпя на магистралата яко,освен че пуши,вътре в купето ми намирисва на масло.Моля момчета помагайте бързо,щото нямам много време да я оправям!Ако сменя сегментите и гумичките ако да речем са изпаднали,ще се оправи ли тоя харч или да вярвам на майстора,който явно не ще просто така да ми вземе парите,момчето е правило много италианки разбира според мен доста.И от какво е този мирис в купето след като настъпя колата яко и почне да пуши...имам и запушени катализатори.

  14. #44
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Нормално когато се прави ремонт, цилиндрите се разстръргват (хонинговат) на нов, по-голям размер и респективно се слагат ремонтен размер бутала и сегменти. Това се прави, защото в процеса на износването цилиндрите придобиват овално сечение, конусност и пр.

    Когато се сменят само сегменти, има вероятност ситуацията да се влоши, защото старите сегменти са пасвали на овала а новите - не.

    Не съм запознат с конкретния мотор и дали има ремонтни размери бутала или пък е със сменяеми ризи, но принципът е този, който описах.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #45
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Извинявай не разбрах,въпроса ми е трябва ли да сменям долнището на колата,тоест да взимам нов блок?И също защо след смяната на гумичките колата гори повече масло,вместо да го намали?Благодаря за отговора ти...колата не е отворена,може и да няма бутала за смяна,а само сегменти,като цяло не искам да сменям бутала и ако са за смяна,ще я джитна нанякъде.,единственият проблем на колата в момента е че харчи масло,и като карам извъградско записва едни грешки на Мотора...!Просто той казва,че като падне покритието на блока,било някакво специално след не знам колко си км,и сегменти да сменяш колата няма да спре да харчи масло,а колата има допустим разход 400 600 мл на 1к км,което на мен ме устройва!но сега е 1л на 150 км...Пак казвам мисля да сменям само сегменти заради харча на масло и евентуално ако има максимум едно бутало за смяна или някакви други неща да речем които си вървят със сегментите.
    Last edited by Kirilbalukchiev; 22-03-2017 at 11:25.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •