Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 73

Thread: Alfa 156 2.0 jts гори масло

  1. #46
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Трябва да се премери износването на цилиндрите и ако няма голяма овалност или конусност, смяната на сегменти само ще подобри ситуацията.

    Щом харчът на масло се е увеличил след смяната на гумичките, то е твърде вероятно, новите гумички да са изпаднали. Някои ги лепят за да не се получава това.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #47
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Моя съвет е да не ходиш при случайни майстори, щом става дума за JTS. Мотора е сбъркан още на чертожната дъска и форумните сервизи мисля са наясно с проблемите му. Ориентирай се към тях, за да си решиш проблема без главоболия.

  3. #48
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Благодаря ти,всички тези теории са допустими,може би не разбирам,защото не зная какво точно означава блок...но смятам,че не е нужно да го сменям него,дори да е крив,ще си доливам колкото трябва ако е 400 600 ме устройва на 1к километра,щото и без това не пътувам много,но не мисля че заради покритието на блока,може да харчи колата повече масло,нещо не го разбирам дееба,показа ми майстора двигатели от алфа и вика тоя нагар не трябва да го има,ако го има ще си харчи.Може би не го разбирам,ще видим кво ще се разберем накрая но искам още няколко мнения за тоя блок..

  4. #49
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Имам блок от жтс на 150х релни километри.Имам и документи за него.
    Ако имаш интерес 0899221490
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  5. #50
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by Kirilbalukchiev View Post
    Благодаря ти,всички тези теории са допустими,може би не разбирам,защото не зная какво точно означава блок...но смятам,че не е нужно да го сменям него,дори да е крив,ще си доливам колкото трябва ако е 400 600 ме устройва на 1к километра,щото и без това не пътувам много,но не мисля че заради покритието на блока,може да харчи колата повече масло,нещо не го разбирам дееба,показа ми майстора двигатели от алфа и вика тоя нагар не трябва да го има,ако го има ще си харчи.Може би не го разбирам,ще видим кво ще се разберем накрая но искам още няколко мнения за тоя блок..

    Затова ти казах да се обърнеш към хора с опит специално за този мотор, преди да е станало късно и да си хвърлил някаква сума пари на вятъра.

  6. #51
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Ок разбрах

    ---------- Post added at 10:04 ---------- Previous post was at 10:02 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Трябва да се премери износването на цилиндрите и ако няма голяма овалност или конусност, смяната на сегменти само ще подобри ситуацията.

    Щом харчът на масло се е увеличил след смяната на гумичките, то е твърде вероятно, новите гумички да са изпаднали. Някои ги лепят за да не се получава това.

    Аз не разбирам,ти обаче разбираш доста от алфи май,затова ми кажи,удачно ли е да взема цял блок,при положение,че и той ще е грешен като моя,щото до 2005 година всички са сгрешени,на който блок така или иначе ще сменям пак сегменти най-вероятно,вместо да си направя просто ремонт на моя,сегменти,водачи,бутала евентуално ако има повредени?Кажи ми какво мислиш моля те?Щото моя майстор,който работи много италянки и е най-добрия при мен,казва че за него е по-добре да взема нов блок да го слагам и да си карам колата,това според мене тъпо,тъй като иа на новия,който няма да бъде под 150к най-вероятно ще трябва да сменя сегменти?какво мислите,да го отворя да видя как е положението валовете и тогава да преценя за нов или да си правя моя и да си карма колата с некъв харч на масло който според мен и по моя преценка трябва да бъде значително знчително по-малък след този ремонт,така си мисля.
    Last edited by Kirilbalukchiev; 23-03-2017 at 10:06.

  7. #52
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Кое точно не разбра от това, което написах?

    Трябва да се премерят цилиндрите и тогава ще стане ясно, какво да се предприеме.

    Другото са приказки.

    Не съм запознат с твоя мотор, но примерно за 2.0 TS допустимото е:

    конусовидност: < 0,01
    овалност: < 0,005

    Намерете даннни за конкретния мотор и мерете. Ако измереното е в граници или не много извън границите, смяната само на сегментите е удачна.

    Ако не е - се мисли за ремонт или за друг блок.

    PS:

    Не бих казал, че разбирам много от Алфи. Дори не съм отварял за ремонт мотор на Алфа, но това, което пиша са принципните положения за всеки един двигател.
    Last edited by ecotronic; 23-03-2017 at 10:19.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #53
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Ами айде някой ако знае да каже де,все си мисля,че тук във форума трябва някой да знае данните за конусовидност и овалност допустима.
    Благодаря ти...
    Мисля,че това ще е първи ремонт на колата отваряне на двигатела...но не съм сигурен де,примерно аз не откакто съм я купил не и е правен вече близо 3 години..

  9. #54

    Default

    2.0TS и 2.0JTS имат еднакви блокове, следователно числата дадени от колегата ecotronic важат и за теб.

  10. #55
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Аз ли съм останал с грешно впечатление или блоковете на 2.0 16в Туин Спарк и 2.0 JTS са един и същ просто на последния са клопнали опИлова глава с 1 свещ и дупки за директното впръскване + променени чела на буталата?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #56
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Тогава в този ред на мисли,няма да има проблем да взема цял блок от 2 ТС s вала и т.н за моята така ли?

  12. #57

    Default

    Цял TS си сложи.

    Хем мотора е по-сполучлив, хем има по-хубав звук, хем може да си сложиш и газ.
    И TS-a реално има повече коне от JTS.

  13. #58
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Кво искаш да кажеш цял тс да си сложа,за цял двигател ли говориш?,блока е с буталата само,все пак няма ли значение това,че двигатела на жтс е съвсем различен от тс аз съм с 4 свещи тс с 8 и още много други разлики,не знам не ги разбирам тези неща,но ми е странно как така от тс ще стане на жтс тоя блок...ще попитам...няма ли да има проблем все пак..там предполагам и буталата са други...Само да кажа че моят двигател е на около 330 000 км,затова май ше е по-добре да взема нов блок,май мастора е прав,че тези двигатели нямат ризи и явно като им падне покритието или там не знам кво е,е хубаво да се сложи нов блок или де да знам!
    Last edited by Kirilbalukchiev; 23-03-2017 at 15:00.

  14. #59
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Буталата са други естествено, нали е с директно впръскване JTS-a. Освен това окабеляване, бобини, дюзи, ЕКУ итн също са различни. От Туин Спарка можеш да ползваш блок щом казваш, че твоя е тотал щета.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #60
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Буталата са други естествено, нали е с директно впръскване JTS-a. Освен това окабеляване, бобини, дюзи, ЕКУ итн също са различни. От Туин Спарка можеш да ползваш блок щом казваш, че твоя е тотал щета.
    Не казах,че е тотал щета,а че е на 300к км.. ...,просто майстора каза,че когато колата е на много километри блока имал някакво покритие което се износвало,и след това колата винаги си харчила масло и за него е по-добре да сменим блока,каза че иначе така ще си дам парите и нищо нямало да стане,а той не искал да ми взима парите така,каза намери си нов блок и ще оправим колата.Явно защото тези коли нямат ризи и затова блока се износвал нещо такова разбрах,както и да е,благодаря за инфото,ще потърся и блок от ТС да видим кво ще стане..Ако не ще звънна на колегата който ми предложи блок!

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •