Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 73 of 73

Thread: Alfa 156 2.0 jts гори масло

  1. #61
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Другата седмица ще имам и цял мотор.Колата идва от Германия след катастрофа.Ще видиме как е мотора като дойде.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  2. #62
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by lubo_red View Post
    Другата седмица ще имам и цял мотор.Колата идва от Германия след катастрофа.Ще видиме как е мотора като дойде.
    Цял мотор като моя ли?Не искам да ги виждам повече тия мотори Но пиши,може да обсъдим коментара,между другото ще ти звънна за този блок...

  3. #63
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    От любопитство този който ти сменя гумичките и който ти каза, че си за нов блок и който ще ти ремонтира колата един и същи човек ли е!
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  4. #64
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    Вие изобщо тоя мотор отворили ли сте го да видите какво е дереджето вътре или се предполага просто, че е капут? А какво покритие вътре се износва? Хонинга на цилиндрите ли се има предвид? Мисля, че трябва да смениш майстора доста бързо, по възможност преди да потрошиш сериозна сума пари. А да слагаш ТС е безумие като се има предвид какво още ще трябва да се смени.
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

  5. #65

    Default

    dhtj, Ако искаш можем да пробваме по бързия ти ТС от ЖТС със мойто GT.Колега, имам 2 ТС на кой ги говориш тез приказки.

  6. #66

  7. #67

    Default

    Графиките са едно ,реалноста е друга.

  8. #68

    Default

    От къде си?

  9. #69

    Default

    Бургас.

  10. #70
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    От къде си?
    А ти прибра ли се в Плевен ?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #71
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    Ами колата е на 330 к км.Един приятел майтор италия каза,че е така,защото тези коли нямат ризи и блока е изнова клингеритов ли е къв е не знам...Не този който ми меня гумичките и този който каза за блока а двама различни...единия е оправял много италчнки коли и като цяло е дота ветен майтор..

  12. #72
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default Основен ремонт

    Момчета взех нов блок с бутала,втора ръка де,мерихме имало само 800 не знам си какво като са го хонинговали ли какво беше не знам,майстора каза че е перфектен.Той каза да взема нов блог защото старият е много стар и бил без ризи ли не знам кво,звъннах на един приятел майстор в италия той също каза че моя майстор е прав,да сменям блока.Сега съм взел всички части гарнитури на рейнз гумички кортеко,ще взема вариатор от гърция щото моя е леш,при това там е поне двойно по-евтин,взел съм ремъци ролки и ме чака сериозен ремонт стискайте палци,ако трябва да сменям някоя част или марка казвайте.Чудя се да взема ли нови водачи и клапани или да изчакам да ги проверят моите и да ги напаснат.Имам въпрос най-вероятно ремонта на колата е първи майстора каза да взимам оригинални размери на сегменти и всичко останало.А някъде четох,че при този ремонт трябва да взема ремонтни комплекти ?Моля мнения

    ---------- Post added at 15:48 ---------- Previous post was at 15:43 ----------

    Просто искам ако мога една година да се изкефя на тая умряла кола преди да събера пари да си купя Брера,мамка и мръсна,потроших сума пари по майстори,сега намерих един който работи много италиански коли най-добрият му приятел кара само алфи,155 166 и ги оправя само при него,оправял е гт кола,като цяло навремето имаше алфа.Смятам че мога да му се доверя и е свестен.Чудя се да сменя ли гумичките на клапани кортеко с виктор рейнз или кортекото са добри!СМених ги първия път с рейнз започна повече масло да харчи! хаха Дано стана ремонта както трябва до тук съм дал 1200 а още не съм платил вариатора не съм взел биеелни основни лагери(Задължително ли е?) блтовере на главата не съм взел(Тук също ме интересува марка в АХМ ми дават некви английски ама може и рейнц да ми намерят,мога да взема и пайет) това е общо взето!

  13. #73
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Corteco са си добре, не ги сменяй колега. Хубаво е да се видят и лагерите в какво състояние са и да се сменят при нужда. Може и да знаеш, но все пак да кажа - на този мотор задължително само 10w60.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •