Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Проблем - колата придърпва

  1. #16
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Скоростите на Алфата са малко по къси - на БМВ-то по дълги. От там ти се струва за по големия въртящ момент - ама знам ли - не съм сравнявал кривите на въртящ момент и мощност
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  2. #17
    Запален алфист charmario's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    108

    Default

    Бе то май си зависи от колата. Както бях писал в друга тема - моята може да качва баири ма 5-та с 30 км/ч и да ускорява даже без никакви признаци на придърпване и давене. Всяка Алфица си има своя песен
    Alfa Romeo 145 Boxer 1.6 I.E. 8V 103 hp


  3. #18
    започва да се пристрастява lalagirl's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Варна
    Posts
    32

    Default

    Моля помогнете! От 2-3 дни колата ми придърпва, случва се да изгасне и като дам малко повече газ се чува някакъв странен звук , все едно пукаш торбичка, пълна с въздух. Да не говорим, че като подавам повече газ не иска да набира скорост, движи се все едно ще спре всеки момент, а после изведнуж като се отприщи и хуква. Водих я на сервиз, смениха ми 1ва бобина, но пак прави този проблем. Колата е 146 1.4 16V TS с газов инжекцион. Не знам на какъв майстор да я заведа, какво може да и има?

    ---------- Post added at 08:27 ---------- Previous post was at 08:21 ----------

    Мислих, че е от газовото но докато е на газ гори и бензин, въпреки че само пали на бензин преди 2 дни налях 5литра и вече свети лампичката че няма, а колата я карам само на газ...

  4. #19
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by lalagirl View Post
    Моля помогнете! От 2-3 дни колата ми придърпва, случва се да изгасне и като дам малко повече газ се чува някакъв странен звук , все едно пукаш торбичка, пълна с въздух. Да не говорим, че като подавам повече газ не иска да набира скорост, движи се все едно ще спре всеки момент, а после изведнуж като се отприщи и хуква. Водих я на сервиз, смениха ми 1ва бобина, но пак прави този проблем. Колата е 146 1.4 16V TS с газов инжекцион. Не знам на какъв майстор да я заведа, какво може да и има?

    ---------- Post added at 08:27 ---------- Previous post was at 08:21 ----------

    Мислих, че е от газовото но докато е на газ гори и бензин, въпреки че само пали на бензин преди 2 дни налях 5литра и вече свети лампичката че няма, а колата я карам само на газ...
    5 литра не са достатъчно да ти угасне лампата на бензина , по нагорнище ще угасва по надолнище ще святка алфита са така! налей и 10 за да не се шашкаш ! ако все пак гори бензин докато е на газ провери ( ти или някой друг) регулатора за налягането на бензина, намира се в края на бензиновата рейка (където са дюзите) най отдясно в него влиза едно тънко маркуче извади го и провери дали не мирише на бензин . Много често се случва от там да си краде по малко бензинец когато му се пукне мембраната
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  5. #20
    започва да се пристрастява lalagirl's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Варна
    Posts
    32

    Default

    на мен сега проблема ми е не толкова че гори и бензин, а че придърпва, направо се тресе колата като я карам и издава много странен шум като пукане, все едно гърнето ми е спукано а то не е.

  6. #21
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by lalagirl View Post
    на мен сега проблема ми е не толкова че гори и бензин, а че придърпва, направо се тресе колата като я карам и издава много странен шум като пукане, все едно гърнето ми е спукано а то не е.
    има голяма вероятност двете неща да са свързани !!! ако караш на бензин придърпва ли?
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  7. #22
    започва да се пристрастява lalagirl's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Варна
    Posts
    32

    Default

    не съм пробвала да я карам на бензин, аз вече изобщо не я карам защото след като ме остави на един сфетофар пали много трудно и ако запали не иска да се движи, придърпва придърпва, разтресе се цялата и спира.

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by lalagirl View Post
    не съм пробвала да я карам на бензин, аз вече изобщо не я карам защото след като ме остави на един сфетофар пали много трудно и ако запали не иска да се движи, придърпва придърпва, разтресе се цялата и спира.
    Трябва ти хубава диагностика. Проблема може да е от много неща като: свещи, кабели, бобини, дебитомер, ламбда сонда, гориво и тн.
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  9. #24
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    тука много сте по диагностиките

    щом пука /има детонации/ дави се и чезне бензина значи най-вероятно меси горивата.

    пп
    тая тема от къде я изкопахте.
    точка

  10. #25

    Default

    Някой, може ли да обясни, как се регулира дросела?

  11. #26
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Не се регулира!!..
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  12. #27
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    регулирана е в завода. ако някой след това я е бутал става много сложно....
    точка

  13. #28
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    5

    Default

    Колеги, от една седмица карам на ГИ (Feroni) и се появи проблем с придърпване. Най- осезателно в ниските обороти 1500- 2500. При преминаване на газ обича да загасва. При каране на бензин, проблемът не съществува.

    Моля за съвет каква би могла да е причината.

  14. #29
    започва да се пристрастява Starang's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    53

    Default

    Quote Originally Posted by alex_tasev View Post
    Колеги, от една седмица карам на ГИ (Feroni) и се появи проблем с придърпване. Най- осезателно в ниските обороти 1500- 2500. При преминаване на газ обича да загасва. При каране на бензин, проблемът не съществува.

    Моля за съвет каква би могла да е причината.
    Вече няколко колеги казаха-диагностика.Скоро и аз си сложих ГИ,при мене понякога ги прави номерата при 1500-2000 оборота лекичко придърпва и после си се държи нормално,газаджият ми беше казал свещи,но те са си ок,та сега чакам заплатката та да направиме една диагностика,аз имам едни съмнения от преди та да видиме какво ще стане
    Alfa 145 1.6 TS Ex
    Alfa 146 1.4 TS Ex

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Има една тема за свещи Бриск, единия от колегите беше написал, че е сложил от тях ама такива за ГАЗ и проблема с придърпването му е изчезнал. И все пак преди всичко една диагностика си е най-добре.
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •