Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: питане за мотор

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    Не е лошо да споделиш, ако на някой му се наложи...
    Подкрепям - който има информация по въпроса,нека хвърли малко светлина... Щото колегата ми обиколи сума сервизи със строшената турбина и навсякъде го отрязаха.Докато си купи ново - хиляда шестстотин и дребосък лева. Обяснението на един от спецовете по турбини в Пловдив е,че на тая турбина може да й се сложи ремонтен комплект,ако е хванат точния момент за това - т.е. преди шоуто с големия пушек. Аз обаче досега не познавам някой дето си проверява толкова редовно турбото, познавам предимно изпушили...

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Подкрепям - който има информация по въпроса,нека хвърли малко светлина... Щото колегата ми обиколи сума сервизи със строшената турбина и навсякъде го отрязаха.Докато си купи ново - хиляда шестстотин и дребосък лева. Обяснението на един от спецовете по турбини в Пловдив е,че на тая турбина може да й се сложи ремонтен комплект,ако е хванат точния момент за това - т.е. преди шоуто с големия пушек. Аз обаче досега не познавам някой дето си проверява толкова редовно турбото, познавам предимно изпушили...
    След като има ремонтен комплект за този модел, значи се ремонтира, може да не са искали
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    Това за турбото на 136 коня,които го е казал е изрекъл голяма лъжа .....Турбо на 136 коня се рециклира без никакви проблеми!
    Като казваш,кажи къде ги рециклират,и колко струва?

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Подкрепям - който има информация по въпроса,нека хвърли малко светлина... Щото колегата ми обиколи сума сервизи със строшената турбина и навсякъде го отрязаха.Докато си купи ново - хиляда шестстотин и дребосък лева. Обяснението на един от спецовете по турбини в Пловдив е,че на тая турбина може да й се сложи ремонтен комплект,ако е хванат точния момент за това - т.е. преди шоуто с големия пушек. Аз обаче досега не познавам някой дето си проверява толкова редовно турбото, познавам предимно изпушили...
    То може да се обслужи но проблема е че докато разбереш и си за смяна на турбото при 136кс.с.,това е моето наблюдение.Малко инфо от мен ,в първия момент губиш мощност,след 20км. след това чуваш турбото като свирка,и още 10км.,като вдигнеш малко над 2000об./м и претракване(стържене).И след 60-70км бял дим,че ако си на магистралата трите ленти нищо няма да се вижда 500м. след теб!
    Last edited by popaay; 13-10-2012 at 12:27.

  4. #19

    Default

    В платените обяви има обява за средното тяло на 136 ново около 600 лв.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=72941
    Last edited by lordliness; 12-09-2012 at 19:21.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    То хубаво това,ама като е взело да трака,това означава,че оста на това тяло е избягало от центъра си и е наранило студената и топлата час!Айде студената част може да се пренебрегне а топлата?А и кой знае каква китайска стомана е,и после да ме боли глава.Взимаш втора употреба,гледаш луфтове и го слагаш.

    П.П.Сега проверих фирмата и се оказах прав.

    Company Name: Changzhou E&E Turbo-Power Co., Ltd.
    Company Address: No. 166 Hangjiang West Road, New District, Changzhou, Jiangsu, China
    City/Province: Changzhou/Jiangsu
    Country/Region: China
    Zip/Postal Code: 213125


    Име На Фирмата: Чанжу E & E Turbo-Power Ко ООД
    Адрес На Фирмата: № 166 Hangjiang West Road, област, Changzhou, Jiangsu, Китай
    Град / Област: Чанжу / Jiangsu
    Страна / Регион: Китай
    Zip / Postal Code: 213125
    Телефонен Номер: 86-519-85116586
    Номер На Факс: 86-519-85156895
    Мобилен: 86-15961108972
    Лице За Контакт: Г-жа Джанг
    Позиция: Мениджър
    Катедра: Market отдел



    Който иска нека рискува,аз не бих и помислил за такова нещо!!!
    Last edited by popaay; 12-09-2012 at 19:46.

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    В платените обяви има обява за средното тяло на 136 ново около 600 лв.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=72941
    Не съм спец по турбо-истории , ама определено ми се струва че при добре изтропала турбина само с тоя картридж нищо няма да стане

  7. #22
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    То тя ако е добре,няма да търсиш алтернатива.

  8. #23

    Default

    Леле, леле, лелеее,
    а бе, някои от вас са купили по още една 166-ца в турбини бре, после да не съм чул, че дизела е по-добър.

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    Взимаш втора употреба,гледаш луфтове и го слагаш.
    Ти майна изкупи всички турбини в близката околност
    по книгите пише, че ресурса на турбината е колкото на двигателя, но дали...
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #25
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    И на мен така ми казах,ама уви,късмет.

  11. #26

    Default

    Добре, разбрах 136к да не пипам, ама колко още мотора има ,гледам в мобилето и,карса ,142к,140,150.Аджаба,кои мотор да търся?

  12. #27

    Default

    Търси JTDm 175 к.с. фейслифт, а от стария фейс най-добре 140/150 к.с. Иначе моторите са следните 1-ва генерация 136 к.с. , 2-ра 140/150 к.с. , 3-та ЖТД 140/150 к.с., ЖТДм 175/185 к.с . Това се води, макар че не съм виждал екземпляр с 185 к.с.

  13. #28

    Default

    Май 140/150 са по-добре, че са 10 клапанови. Освен това след ремап стават спокойно по 170-180 без да им се скъсява осезаемо живота.

    Някой може ли да ме насочи за ремап на моя шестак на добра цена? Не искам някакви брутални коне и т.н.

    Искам само малко аванс на запалването (най вече заради ГИ, който сложих) и евентуално някой нютон отгоре, че 2.5 много страда от липса на въртящ в ниските обороти за разлика от 3.0, а това при автомата е равно на сравнително тромав старт за конете й.
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Май 140/150 са по-добре, че са 10 клапанови. Освен това след ремап стават спокойно по 170-180 без да им се скъсява осезаемо живота.

    Някой може ли да ме насочи за ремап на моя шестак на добра цена? Не искам някакви брутални коне и т.н.

    Искам само малко аванс на запалването (най вече заради ГИ, който сложих) и евентуално някой нютон отгоре, че 2.5 много страда от липса на въртящ в ниските обороти за разлика от 3.0, а това при автомата е равно на сравнително тромав старт за конете й.
    2.5, газ, автомат, 166= не върви и нема и как да тръгне. С чип, без чип файда няма, поне според мен. Или както се казва в песента ''Остави!Остави ме,тая мъка само моя е!''
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #30

    Default

    Върви си екстра колата

    Явно не си карал либра 2.0 автомат, да видиш как не върви за 155 коня, ама хИч. Просто знам, че ще усетя например 10 нютона и 5-8 коня в ниските.

    То по презумция 166 не е кола да "върви" в спортния смисъл на думата, но е осезаемо, как за разлика от либрата с автомата, дори с 4 човкека с много багаж и гориво не връща предавки и си поддържа скорост по баирите без да се налага да я газя и да връща предавки. На мен това ми стига, не съм от хората, които карат колите на предела, но колкото повече коне имаш, толкова по-лесно се кара леко и без газ колата, а аз това целя.
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •