Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55

Thread: показания на борд компютър - алфа 147

  1. #1
    Запален алфист krdd12's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    105

    Default показания на борд компютър - алфа 147

    здравейте колеги! въпросът ми е как да си направя на дисплея на таблото да ми показва моментния разход, защото не мога да го намеря в менюто. мерси предварително!

  2. #2

    Default

    Като натискаш копчето на борд-компютъра, той преминава през няколко показателя и един от тях е моментен разход.
    Намира се на върха на лоста за чистачките!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  3. #3
    Запален алфист krdd12's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    105

    Default

    Благодаря, Kuku.
    Би ли ми казал също така как да рестартирам датчика (да засека от тук до Бургас колко точно нафта ще изгори) ? Виждам, че има нещо от рода на .. колко километра си минал от последния рестарт и колко нафта е изхабило за тези километри.

    Поздрави!

  4. #4
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by krdd12 View Post
    Благодаря, Kuku.
    Би ли ми казал също така как да рестартирам датчика (да засека от тук до Бургас колко точно нафта ще изгори) ? Виждам, че има нещо от рода на .. колко километра си минал от последния рестарт и колко нафта е изхабило за тези километри.

    Поздрави!
    Я виж тук:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...?t=2171&page=2
    в единия мой пост има USER MANUAL, че след този ти въпрос ще има следващ, а там всичко е обяснено с картинки

  5. #5
    започва да се пристрастява atos85's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    65

    Default

    Quote Originally Posted by krdd12 View Post
    Благодаря, Kuku.
    Би ли ми казал също така как да рестартирам датчика (да засека от тук до Бургас колко точно нафта ще изгори) ? Виждам, че има нещо от рода на .. колко километра си минал от последния рестарт и колко нафта е изхабило за тези километри.

    Поздрави!
    В менюто на бордовия компютър има една функция TRIP B .Когато я пуснеш ON/OF в основното меню ще можеш да виждаш данни за разстоянието от точка А до точка Б (чрез натискаме на бутона на лостчето)
    Данните в TRIP A са за цялото изминато тазстояние на автомобила по малккия километраж!
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

  6. #6
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Я виж тук:
    Няма ли нещо из нета от рода на "Ремонт на Алфа Ромео 147" със снимки, схеми разни, че не намирам инфо с една снимка даже на двигател и разни джаджи, примерно за пасата и типото си имах доста подробни описания на какви ли не ремонти, с поредност и т.н.
    Не, че ми е затрябвала, де, ама мануала мн. постен ми се види нещо.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  7. #7
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    Също освен както каза колегата с Trip B от основното меню разхода можеш да видиш като натиснеш копчето на чистачките 1път е моментния разход, 2ри път Средния.. и задържаш на него 2/3/4 секунди и тои се нулира.. Та значи от нормалното меню на дата и часа натискаш ведъж.. и на втория път задържаш и вече си на Средния разход и тои ти е Нулиран.. Надявам се съм ти бил Полезен
    Last edited by A.Arabadzhiev; 14-01-2012 at 00:49.
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  8. #8
    Запален алфист krdd12's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    105

    Default

    Благодаря много!
    147, 1.9jtd, 115hp, 8v, 01.2005, FL


  9. #9
    Младши алфист Mordread's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Велико Търново
    Posts
    23

    Default

    Аз за да не отварям нова тема ще си задам въпросите тук, надявам се не е проблем.
    С Алфа 147 съм, 1,9 JTD 140 hp, 2003.
    1. Средния разход на гориво, който го дава компа за трип А, дали е за цялото пътуване или примерно последните 100-200 км, защото няколко човека ми казаха, че е възможно да е така?
    2. Имам следния проблем с предните прозорци - когато ги отварям се смъкват до долу без проблем, както си трябва. Когато ги затварям, максимума който се затваря наведнъж е сигурно 1-2 см, т.е. трябва да натисна копчето около 20 пъти за да се затвори прозореца отгоре до долу. И това е само на предните прозорци, задните от същия панел (на шофьорската врата) се отварят и затварят без проблеми. Някой има ли идея откъде може да идва проблема и как може да се оправи?
    3. Видимо доста хора нощем имат проблеми с късите ми светлини (предимно тирове и други високи автомобили). Фабрични са и не съм правил никакви промени. Опитах се да ги регулирам нагоре надолу от копчето до това за зануляване на километража, но видимо нямаше ефект (пак продължиха да ми се дразнят). Някой имал ли го е този проблем и от какво може да е и как съответно да се реши?

    Благодаря предварително,
    Поздрави
    Иван

  10. #10
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Аз за да не отварям нова тема ще си задам въпросите тук.................
    1. Трип А отчита разход и КМ общо за пътуването,освен ако него нулираш принудително. Трип Б се нулира сам ако колата не се кара около два часа,един вид дневен разход.
    2.Свали корите и провери какво става.
    3.Провери първо крушките дали са на място (виждал съм един кретен как вкара крушката извън дефлектора и светеше в небето)
    Върху фаровете има винтове за реглаж ,Вечер заставаш зад някоя паркирала кола на около 5- 6 метра и свитовете регулираш докато светлината стигне багажника но дане свети в купето.
    Успех
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    2.Свали корите и провери какво става.

    Успех


    ---------- Post added at 19:45 ---------- Previous post was at 19:44 ----------

    Quote Originally Posted by Mordread View Post
    2. Имам следния проблем с предните прозорци - когато ги отварям се смъкват до долу без проблем, както си трябва. Когато ги затварям, максимума който се затваря наведнъж е сигурно 1-2 см, т.е. трябва да натисна копчето около 20 пъти за да се затвори прозореца отгоре до долу. И това е само на предните прозорци, задните от същия панел (на шофьорската врата) се отварят и затварят без проблеми. Някой има ли идея откъде може да идва проблема и как може да се оправи?
    Трябва да ти се преобучат стъклата за целта - сваляш и двете стъкла до долу и едно по едно задържаш копчето за 10сек първо надолу после ги вдигаш и задържаш в горно положение 10сек ако това не проработи след няколко опита - значи имаш проблем с някой кабел или моторче
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post


    ---------- Post added at 19:45 ---------- Previous post was at 19:44 ----------



    Трябва да ти се преобучат стъклата за целта - сваляш и двете стъкла до долу и едно по едно задържаш копчето за 10сек първо надолу после ги вдигаш и задържаш в горно положение 10сек ако това не проработи след няколко опита - значи имаш проблем с някой кабел или моторче
    Батьо,тая процедура работи при Брера,май за 147/ГТ беше 3/5 пъти догоре и додолу,незнам може и да бъркам.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    A ima ли вероятност да има клеясване на механизмите и датчиците за притискане да се задействат?

  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    A ima ли вероятност да има клеясване на механизмите и датчиците за притискане да се задействат?
    Не,както каза Бобо,колата има нужда от обучение на прозорците,породено от паднал наскоро акумулатор например................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Батьо,тая процедура работи при Брера,май за 147/ГТ беше 3/5 пъти догоре и додолу,незнам може и да бъркам.
    Тц, всичките които си описал са по процедурата дето съм описал, при брера/159 е друга в зависимост от годината и екстрите даже, на тях ги правя с тестера
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •