Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 74

Thread: Съживяването на една Alfa 156 1,6 TS

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by deznam View Post
    аз понделник ще я водя на обслужване на ангренажния ремък и ролките така ,че ще я свалим да я погледнем водната но все си мисля ,че в термостата е проблема но първо ще я видя и мисля даже и водната да сменя
    Термостата лесно се проверява. При 80-90 градуса по приборчето пипни тръбата от термостата към радиатора, трябва да е гореща и да не можеш да си държиш ръката. Ако искаш по-точно измерване - с термометър начало на отваряне при колко градуса и пълно отваряне (ако има такова де - ако е заклинил и с ръка ще го усетиш)
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  2. #17
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    сега след смяна на термостата колата в движение не загрява ама спра ли на място си дига типичните 110 градуса.. ии като гледам този въздух все си мисля ,че май е издухана гарнитурата на главата или самата глава е отишла.. само лоши новини за съжаление...

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by deznam View Post
    сега след смяна на термостата колата в движение не загрява ама спра ли на място си дига типичните 110 градуса.. ии като гледам този въздух все си мисля ,че май е издухана гарнитурата на главата или самата глава е отишла.. само лоши новини за съжаление...
    А като ги дигне тези градуси кипи ли ? Или просто ги дига и след това ги сваля като потеглиш,перка включва ли се ?
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  4. #19
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Кипи да.Перката се включва на 1-ва около 87-90 градуса и на 2-ра около 2-ра към 95-7, и започва да вади мехурчета въздух след като загреее, обаче като тръгне да вади ,вади доста въздух и след това продължава по малко и за постоянно. Аз започвам да си мисля за гарнитура или глава. Защото при ниска температура не вади въздух но при висока вади и още как. Капака на глава е бил заваряван преди на 3 места ..... на самата глава не забелязвам ,но вероятно е била прегрята....

    п.с. Аман от такива шофьори....

    Забравих да спомена ,че махнах свещите за да видя дали има вода но няма... душичката незнае какво е поддръжка на мотор....
    Last edited by deznam; 22-09-2012 at 11:54.

  5. #20
    Запален алфист iwo156's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    143

    Default

    Виж първо водната помпа.

  6. #21
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Quote Originally Posted by iwo156 View Post
    Виж първо водната помпа.
    От там продължавам значи..
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  7. #22
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Колеги ,имам една оферта за двигател от 147 пак 1,6 , въпроса ми е ще може ли да се сложи на 156 1,6 и какво трябва да върви с двигателя ако реша да го взема. Изобщо ще стане ли на моята тоест проблеми с управлението му възможно ли е да има или ще трябва и ЕКУ-то му и имобилайзера ? Незнам как стой въпроса и за включването му... въобще съвместим ли е ? Проблеми с скоростна кутия предполагам ,че не би трябвало да има?

    Това ще се реши до два дни надявам се ,че ще отговорите до тогава. Благодаря предварително! Ако моят проблем не излезе гарнитура ,по добре да си взема нов двигател.

    Last edited by deznam; 23-09-2012 at 16:32.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  8. #23
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Quote Originally Posted by deznam View Post
    Кипи да.Перката се включва на 1-ва около 87-90 градуса и на 2-ра около 2-ра към 95-7, и започва да вади мехурчета въздух след като загреее, обаче като тръгне да вади ,вади доста въздух и след това продължава по малко и за постоянно. Аз започвам да си мисля за гарнитура или глава. Защото при ниска температура не вади въздух но при висока вади и още как. Капака на глава е бил заваряван преди на 3 места ..... на самата глава не забелязвам ,но вероятно е била прегрята....

    п.с. Аман от такива шофьори....
    Колега и аз със моята ги имах същите симптоми и се оказа гарнитура на глава. Та правих ремонт дето излезе майка си и баща си. Главата беше толкова изядена при 1-ви и 4-ти цилиндър, че се наложи наваряване и шлайфане на главата, гарнитури, семеринги, гумички на клапаните и т.н. Ръснах повечко парички ама я направих със Виктор Рейнц части, за да ми е мирна главата.
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  9. #24
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Канев сигорно на там клоним но като варианти може да е радиатор водна помпа и после глава .. стискай палци да е нещо от първите 2 утре почваме да бъркаме в кратуната и да видим какво има ако всичко е наред
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  10. #25
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by deznam View Post
    Колеги ,имам една оферта за двигател от 147 пак 1,6 , въпроса ми е ще може ли да се сложи на 156 1,6 и какво трябва да върви с двигателя ако реша да го взема. Изобщо ще стане ли на моята тоест проблеми с управлението му възможно ли е да има или ще трябва и ЕКУ-то му и имобилайзера ? Незнам как стой въпроса и за включването му... въобще съвместим ли е ? Проблеми с скоростна кутия предполагам ,че не би трябвало да има?

    Това ще се реши до два дни надявам се ,че ще отговорите до тогава. Благодаря предварително! Ако моят проблем не излезе гарнитура ,по добре да си взема нов двигател.

    147 мотора го взимай само ако е 120 коня. Той ще стане. Не ти трябват кутии, имобилайзери и пр. Трябват ти само железата. Ще си прехвърлиш от твоя всичко което ти е нужно.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #26
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Quote Originally Posted by deznam View Post
    Канев сигорно на там клоним но като варианти може да е радиатор водна помпа и после глава .. стискай палци да е нещо от първите 2 утре почваме да бъркаме в кратуната и да видим какво има ако всичко е наред
    Дано не е това, което предположих. Стискам палци дано да се окаже нещо дето по-малко ще ти бръкне в джоба.
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  12. #27
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    147 мотора го взимай само ако е 120 коня. Той ще стане. Не ти трябват кутии, имобилайзери и пр. Трябват ти само железата. Ще си прехвърлиш от твоя всичко което ти е нужно.
    Значи да разбирам ,че мога да го сложа от 147 на 156 ,без проблем ,при положение ,че е 120коня. Започвам да си мисля ,че ако започна ремонт на моя ще хвърля поне 300лв, и после кой знае какво може да стане ,и е по-добре да си взема нов.

    Вижте ги все пак още веднъж:

    Така изглежда: моя двигател изглежда така
    Така изглежда: Двигателя на 147
    Това е :реалната снимка на въпросния двигател

    Не би трябвало да има проблем така ли ?Тези червените кабели какви са ? На моя няма червени. Предполагам са за ижекторите.
    Last edited by deznam; 23-09-2012 at 22:52.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  13. #28
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    300 кинта даже звучи прекалено тънко, ако се окажеш на моето дередже. Ако двигателя от 147-цата е наистина читав и имаш тази възможност взимай без да се замисляш, ако питаш мен стига мотора да е 120-те коня. Може някой по-опитен колега да ти даде по-добър акъл от мен.
    Last edited by Kanev; 23-09-2012 at 22:18.
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  14. #29
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Ако двигателя ти изглежда като този на 1-вата снимка а този които искаш да вземеш като този на 3-тата снимка работата става сложна.Освен че ще ти трябва двигателя ще ти трябва и цялата електроника около него.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  15. #30
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    С най големи уважения към колегите, но относно маслото-
    карам само с Лъки Моли, досега (5 години)-най вече с 5-40, а в момента съм с пак с Лъки, но 10-60, маслото си е супер, не че не можеш да караш и с други но твоя работа
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •