Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 74

Thread: Съживяването на една Alfa 156 1,6 TS

  1. #31
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Днес смених датчик на термостата и като да не повярва човек перката се включваше на 91 градуса 1-ва степен падаше до 88 и бавно дигаше пак до 91 и пак падаше.. надявам се това да значи ,че всичко е наред вече със загряването.. а това се отнася ,че колата стоеше на място мисля ,че при движение ще пада и още на доло..
    Last edited by deznam; 25-09-2012 at 01:03.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  2. #32
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Аз смених съвсем наскоро термостата и датчика и 1-ва степен ми се включва чак на 96 градуса, което ме навежда на мисълта, че нещо явно датчика не е много читав. Уж са на Behr оригинални ама колко са Behr не знам. Та ще сменям и аз отново датчика ми се струва, защото да пуска 1-ва на 96 не ми се вижда никак нормално
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  3. #33
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Колега нали знаеш ,че наще алфички поне някой са направени за по големи градуси.. твоята явно или датчика е тръгнал да заминава или просто така ти е колата.. но не е нормално
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  4. #34
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    И така ,продължавам със следващата част от въпросите:

    1.) Механизма който захваща колана при закопчаване на едната седалка не работи. Иначе казано ,колана неможе да се закопчае ,как да процедирам?

    2.) Задното стъкло на вратата неможе да се свали ,явно е заяло или се е счупило нещо. Как да сваля кората ,има ли тънкости ,за да не направя някоя глупост? С ръчка е.

    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  5. #35
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Какво значи с ръчка - стъклото ли се сваля с ръчка или иде реч за ръчката за отваряне на вратата.Не знам дали има такива с ръчка за стъклото.Ако е с пълен ел пакет, виж ръчката за отваряне на вратат отвътре - има едно пластмасово капаче.Махаш го с малка отверка и развиваш болчето под него.После в "джоба" на вратата, дето се хваща за да се затвори, има една гумена подложка/ понякога изчезва в прахосмукачката/, под нея има две болчета за шестограмен ключ 5мм.Развиваш и тях и вадиш джоба барабар с копчето за стъклото.После махаш декоративната триъгълна пластмаса на задния край на вратата.Излиза като и повдигнеш горния край с отверка и я плъзнеш нагоре.Обикновено се чупят щипките но се намират.След това с плоска отверка или нещо друго плоско, откопчаваш кората, като е добре под отверката да подложиш нещо, от към ламарината за да не я обелиш.След това кората излиза като дръпнеш долния край към теб/не много/ и натиснеш нагоре, за да излезе уплътнението на стъклото.Да не забрайш да откачиш пищялката и говорителя долу.Ако до тук не си счупил нещо и не си ми теглил една майна, може да отлепиш бялата материя под кората с макетно ножче.После ще си я залепиш с някакво лепило.Преди цялата тази операция обаче провери дали задните стъкла не са блокирани от бутона на шоферската врата.Може също да размениш куплунзите на двете задни врати в блока за управление на шофьорската врата така че да елиминираш повреда в бутона на съответната врата.Проблем който ми се явяваше зимно време беше че стъклото на задна лява врата не се отваряше - леко мръдваше и толкова.Проблема оправих като смазах релсата по която се движи плъзгача който движи стъклото.Не е лошо да смажеш всички плъзгачи ако ти се играе.По нататък виж тая тема - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=73142
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #36
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Како казвам ръчка имам предвид ,че се сваля и вдига ръчно не е с пълен ел пакет.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  7. #37
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Колеги какви са симптомите които дава колата при проблем с
    1.)Дебитомера
    2.)Ламбда сонда

    Благодаря предварително.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  8. #38
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Клати обороти на празен ход, трудно наема и гори като драгстер.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #39
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    вчера реших да я покарам минах към 180 км пробег .. но гледам от страната на инжекторите локвичка с масло по каналите им останало... после като преместих колата едно малко петно отдоло пак масло.. и щеката за маслото беше стигнала минимума.. оглеедах но ме съмнява гарнитура на капака да не е заминала щото няма от каде другаде отзаде кадето са бензиновите инжектори се е отложило маслото там в процепите който има между тях някакви съвети ? освен смяната на гарнитурата на капака
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  10. #40
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    И така продължавам с темата за маслото гледам ми сълзи постоянно по капчици си цапа на земята.. избърсах целия двигател за да разбера ноо това масло идва някаде от двигателя ли не съм сигорен и отдоло на картера се събира и сълзи по малко.. иначе има за смяна гарнитура на капака и ще я сменям .. някой запознат да се разпише по темата защотото ми остана този проблем и рейката да сменя и сме готови .. сега само градско а ако е извънградско максимум до 70-100 км разтояние си позволявам
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  11. #41
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    На първо време си смени гарнитурата. Друго възможно място за теч е около соленоида на вариатора.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  12. #42
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Ще я сменя гарнитурата на капака ще си долея масло ще я изчистя отдоло и да стискаме палци ,че съм сложил газовата почти и реве за каране само
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  13. #43
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Колеги от няколко седмици забелязвам ,тропане ,все едно нещо се удря отпред в ляво долу пред краката на левия пътник това при легнали полицай или дупки . Как мислите какво е ? Тампони на стабилизиращата щанга , биалетка ?

    Благодаря предварително!
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  14. #44
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by deznam View Post
    аз понделник ще я водя на обслужване на ангренажния ремък и ролките така ,че ще я свалим да я погледнем водната но все си мисля ,че в термостата е проблема но първо ще я видя и мисля даже и водната да сменя
    След като ти е топла тръбата към радиатора значи термостата отваря. Ти как така сам си слагаш газов инжекцион?
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by deznam View Post
    Колеги от няколко седмици забелязвам ,тропане ,все едно нещо се удря отпред в ляво долу пред краката на левия пътник това при легнали полицай или дупки . Как мислите какво е ? Тампони на стабилизиращата щанга , биалетка ?

    Благодаря предварително!
    При мен тaкa в моментa тропaт "биaлектите", че вчерa си купих 2 нови зa 15 лв. (Kaufer) и днес ще ги постaвям. Имa вaриaнт и дa е от горен или долен носaч. Зa горен носaч, лесно можеш дa провериш. Не съм толковa компетентен, но ще се опитaм дa ти обесниa. Нaведи се до гумaтa и тaм ще видиш извит лост (не му знaм името) зaвит зa горният крaй нa носaчa, хвaни го и клaти силно колкото можеш и гледaй през товa време дaли мърдa гумaтa, носaчa или крaя нa носaчa и aко мърдa знaчи ти е зaминaл....

    P.S. Напреди си смених биалетките и вече тишина......няма тропване, няма хлопване...не съм вярвал, че такова хлопане може да предизвикат биалетките! Поздрави...
    Last edited by grenlould; 20-07-2013 at 19:20.



Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •