Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Странен проблем

  1. #16

    Default

    Ако до събота не си се оправил, ще ти покажа кат се видим... Има безброй безплатни и платени програми, на които само и единствено е те това им е работата и общо взето е лесно...

    ПС: Най-известния (безплатен) mp3 енкодер се казва "LAME"...

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Бе тва ясно,ма я обяснете по подробно,как става тази преработка на файловете,както казах съм пълен ламер в тва онтошение,аз съм свикнал-пъхам диска и слушам,ма ми писна и реших да стана модерен,но съм неподготвен

    За преобразуването - начини има много, но ти първо пробвай за да се изясни дали изобщо трябва да се преобразуват.
    Може да се окаже, че не е в това проблема.

    Ти първо пробвай да се разбере дали е от това.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    начи тряя направиш диагностика на мптройката със специален тестер, след това я даваш на мапер който ще мапне картата на битрейта и после ше свири на 110%

    сега сериозно. има mp3 output плъгини за уинамп. слагаш такъв плъгин, избираш го и му буташ настройките. зареждаш песните в плейлиста, натискаш плей и той ще ти ги прекодира в някоя директория.
    точка

  4. #19
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ето едно и също парче кодирано по двата начина:

    mp3 - VBR и mp3 - CBR

    Пробвай и ако е вярна теорията за причината, би трябвало първото да прескача.
    Ташак,пробвах и двата варината,и на двата спира,но на различно място.Сега започна избирателно да ги спира,демек песни,които не спираха преди сега спират.............Дали проблема може да се крие във флашката,защото тествам с няква стара бангия.............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ташак,пробвах и двата варината,и на двата спира,но на различно място.Сега започна избирателно да ги спира,демек песни,които не спираха преди сега спират.............Дали проблема може да се крие във флашката,защото тествам с няква стара бангия.............
    Напълно възможно е да е от флашката. Дори и да е читава флашка, ако е много фрагментирана (получава се от прекалено много писане и триене на файлове), може това да е проблемът.
    Пробвай с друга флашка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Напълно възможно е да е от флашката. Дори и да е читава флашка, ако е много фрагментирана (получава се от прекалено много писане и триене на файлове), може това да е проблемът.
    Пробвай с друга флашка.
    И тва ще пробвам,и с карта както каза Иво А тия двата файла дето ми ги даде,сега единия свири ок,другия не,баси драмата......................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    И тва ще пробвам,и с карта както каза Иво А тия двата файла дето ми ги даде,сега единия свири ок,другия не,баси драмата......................

    Кой от двата не ще да свири?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Кой от двата не ще да свири?
    Преди малко и двата не свиреха,сега незнам кой,ядосах се и го заебах,ще пробвам утре с друга флашка,да видим дали ще има ефект
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Случвало ми се е евтин mp3player/transmitter да ми прави подобни проблеми заради вариации в захранващото напрежение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Случвало ми се е евтин mp3player/transmitter да ми прави подобни проблеми заради вариации в захранващото напрежение.
    Абе и аз се замислих над това,защото тествах на загасена кола,после
    тествах и на запалена,същата греда

    ---------- Post added at 16:10 ---------- Previous post was at 16:09 ----------

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Ако си нямаш SD карта да ти донеса една за проба..? Набележи си тия дето не свирят и ще ги тестваме с картата - явно проблема не е от битрейта, щом и двете на ecotronic не свирят...
    Аз имам хедюнит, който свири с SD карта и мине се не мине се някакво време, почва да прави същите мизерии и да забива - оправя се (временно) като му форматирам картата на лоу левъл... Тия неща просто работят in mysterious ways...
    Имам СД карта в Ипсилона,жената си слуша с нея,довечера ще я взема и ще пробвам
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Пробвай с друга флашка и ако е същото, направо го рекламирай след като е в гаранция.
    Преди години купих от техномаркет един цифров диктофон olympus. В магазина го пробвах и уж всичко беше ОК. В следващите дни се забелязаха проблеми, като изкривявания, прескачане при възпроизвеждане, шумове..............
    Върнах го и ми го подмениха с такъв от същия модел. Вече 6 - 7 години работи перфектно.

    Накратко:

    Твърде е вероятно да си попаднал на дефектна стока.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Батки,благодаря за помощта,смених флашката и всичко е ок,пробвах и с СД карта,и с нея всичко е ок...............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #28
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Бе тва ясно,ма я обяснете по подробно,как става тази преработка на файловете,както казах съм пълен ламер в тва онтошение,аз съм свикнал-пъхам диска и слушам,ма ми писна и реших да стана модерен,но съм неподготвен
    Сваляш си една програма за конвертиране, например:
    AVS Audio Converter - не помня дали е безплатна, и си избираш направо цяла папка, в която имаш такива файлове и избираш и изходния формат и качество.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  14. #29
    Алфалянко craf's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    гр.Монтана/Варна
    Posts
    23

    Default Въпрос за CD

    Здравейте колеги,не намерих подобен проблем тук , и за да не пускам нова тема-ще питам тук.
    За първи път реших да пусна CD-то . С 147 2.0 съм , навигация.Понеже незнаех какъв формат чете (оригинално си е CD-to) си записах аудио диск.Където и да го пъхна ми изписва NO-CD пробвах и с ченджъра-все тая.Интересното е че пише reading-cd , и след това нищо не се случва.
    Моля някои ако е имал подобен проблем или някаква идея да сподели , пък бирата е по default
    Аlfa 147 2.0 TS

  15. #30
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by craf View Post
    Здравейте колеги,не намерих подобен проблем тук , и за да не пускам нова тема-ще питам тук.
    За първи път реших да пусна CD-то . С 147 2.0 съм , навигация.Понеже незнаех какъв формат чете (оригинално си е CD-to) си записах аудио диск.Където и да го пъхна ми изписва NO-CD пробвах и с ченджъра-все тая.Интересното е че пише reading-cd , и след това нищо не се случва.
    Моля някои ако е имал подобен проблем или някаква идея да сподели , пък бирата е по default
    На каква скорост си го записсал диска? Желателно е на възможно най-ниска скорост.

    Пробвай с оригинален диск и виж дали прави същия проблем.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •