Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Проблеми по 164 ТС 2000 89 г

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    24

    Post Проблеми по 164 ТС 2000 89 г

    Здравейте колеги. Карам си моята Алфичка над пет години вече без проблеми, е дребни има като всяка друга, сменен съединител, каренце, лагерчета по макферсоните и прахоуловители, но оня ден както си я карах спрях да сваля колегата и тя загасна. И нъцки няма палене. С дърпане ми казаха да пробвам, ама добре, че не съм я напънал, спре ли значи има проблем. Закарах я на ел, о нямаш ток, пробвахме акомулатора, не ще изобщо да завърти само се чува едно цъкане. Стигнахме до блокирал двигател. Учудих се ще умре и нищо няма да ми каже - ужас. Ма не, отворихме и се оказа, че има един плъзгач на веригата, който просто се е износил и като се е счупил е паднал на зъбите на веригата и стоп. Сега го търся под дърво и камък този плъзгач, хич го няма по магазините в Пловдив. Я дайте съвети, майстора казва, че веригата била хлабава, но щял да види като сложи плъзгача, аз мисля , че може да я обтегне, до колкото се разчетох из форума, просто трябва да е по прецизен, моля се да е такъв. После като слага капака на клапаните отгоре да го намажем ли със силикон, нищо не каза за гарнитурата той, но мисля, че е бил мазан преди това. Иначе самия плъзгач е евтин, но труда си е бая сваля маслена помпа и други джаджи, бая я е раздробил , мисля че ще си тръгне по старому, върви прекрасно, само дето ми харчи повечко на градско но е перфект. Иначе плъзгача се е счупил на две и по него си личат следите от веригата. Не можем да го намерим, за втора употреба не ми се мисли, макар че е възможно, понеже от пръв поглед се вижда, че такова нещо никога не е правено по нея, а е над 300000

  2. #2
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Освен да се намери някъде разглобен мотор и да се вземе от него .
    По магазините не ми се вярва да намериш .

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    24

    Default

    Да, навсякъде ми казват , че нямат. В крайна сметка почвам да търся по яхуу, може да излезе от италия, иначе ако някой тук чуе нещо да свирка, че съм без кола в момента. В края на краищата би трябвало да може да се поръча поне от чужбина, но в краен случай!
    Last edited by ufo777; 13-09-2012 at 19:47.

  4. #4
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Става дума за така наречения "успокоител" нали ?
    Техническото му име не го знам а на английски как е пък съвсем .
    Драсни на Bobo , ne0 и другите сервизи може и да имат нещо останало .

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    24

    Default

    Не мога да намеря този ник във форума, а за нео прати линк на лично моля те, благодаря.

  6. #6
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by ufo777 View Post
    Не мога да намеря този ник във форума, а за нео прати линк на лично моля те, благодаря.
    Bobo

    ne0

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    24

    Default

    Благодаря, дано се намери някой да помогне, ужасссссссс

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    24

    Default

    Колеги продължавам да търся тази част за Алфата. Частта е някакъв вид пластмаса , която се закрепя за ангренажния капак. Ако някой има някаква документация , за детайла или как точно изглежда , моля да ми пише, щото тая част се е раздробила и не мога да добия предствава как изглежда....

  9. #9

    Default

    Предполагам че става въпрос за елемент 20 от тази скица?
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    24

    Default

    И аз така мисля, въпросния елемент е някакав вид пластмаса , и се закрепя за ангренажния капак, не се произвежда май и нямам никакви размери на елемента.....

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    София
    Posts
    4

    Default

    Имам 164-ка, която си я държа за части, ма скоро ще заминават двете за скраб.
    Ако пратиш някой да я свали идната седмица - твоя е.
    0897 34 63 93
    0897 З4 6З 9З

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    24

    Default

    В кой град си колега
    ?

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    София
    Posts
    4

    Default

    София, чай да си напиша в профила...
    0897 З4 6З 9З

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    28

    Default

    Колега ми обеща , че ще ми докарат частта от италия за 14 дни, но ме изляга, и сега все още се търси и то спешно, един месец вече седя без кола. Какво стана с тази кола в София изчезна ли вече? Помагайте яката я закъсах с тоя вид пластмаса, отива си здрава кола заради нещо много малко хъх.....
    Алфа Ромео седан бензин 90 г.

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    28

    Default

    Quote Originally Posted by ufo77 View Post
    Колега ми обеща , че ще ми докарат частта от италия за 14 дни, но ме изляга, и сега все още се търси и то спешно, един месец вече седя без кола. Какво стана с тази кола в София изчезна ли вече? Помагайте яката я закъсах с тоя вид пластмаса, отива си здрава кола заради нещо много малко хъх.....
    Ама че дефицит, няма ли някъде разглобен двигател?
    Алфа Ромео седан бензин 90 г.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •