Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 147

Thread: Фиат Брава проект

  1. #46
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by d1am0nd View Post
    Колеги помагайте . Как да махна хрома от детайл защото се озорих с малкото детайлче от усилвателя, пък не мога да си представя по-голямото какво ще го правя. С шкурка е ужас, 320 водна се задръства много бързо, а ме е страх с по-малка за да не надера много метала. Направо един ден останах без ръце да го търкам, а само до медния слой стигнах и то не на всякъде. Лошото е, че трябва да се свали хрома на още 3 елемента, а аз още на първия запецнах....

    Намерих това в нета, ама си го преведи.http://www.ipms-css.org/?page_id=45 Не знам дали ще стане, смятам че хромовото покритие ще могат да ти го свалят там където хромират, чрез обратния процес.С прав ток и подходящ разтвор и в къщи може да го направиш ама не знам какъв е разтвора.Някой химик да каже.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #47
    започва да се пристрастява d1am0nd's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ботевград/София
    Posts
    71

    Default

    Тааа отново неприятен развой на събитията , този път се предадох с полирането защото не можах да намеря парцалче за полиране и отидох до един човек да го свърши набързо, оказва се обаче, че самия метал ще стане на петна след около месец. Човека каза, че е пробвал по подобен начин някакви тръбички и ги е пръскал с лак и пак са ръждясали.... Та минаваме на вариант - никелиране/хромиране Обаче някой може ли да ми каже някакви ориентировъчни цени и места за тези неща ?
    Не е важно колко имаш под капака, а колко имаш в главата !

  3. #48
    започва да се пристрастява d1am0nd's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ботевград/София
    Posts
    71

    Default

    Такааа, благодаря на модератора който поразчисти последната страничка и сега, следващия въпрос като оставим на страни двигателя който вече съм решил да е 20V Turbo предполагам от някоя Kappa. И така главата на двигателя от Капа може ли да бъде сменен с такъв от Купе (просто за да пише FIAT а не LANCIA ) и другите въпроси - Волан, странични огледала и салон от Купе стават ли на Брава ?
    Не е важно колко имаш под капака, а колко имаш в главата !

  4. #49
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    ЪЪЪЪъъъъъъъ ? Искаш да кажеш капака на клапаните (мисля, че капаците са заменяеми)? Главата си е една и съща...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #50
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by d1am0nd View Post
    Такааа, благодаря на модератора който поразчисти последната страничка и сега, следващия въпрос като оставим на страни двигателя който вече съм решил да е 20V Turbo предполагам от някоя Kappa. И така главата на двигателя от Капа може ли да бъде сменен с такъв от Купе (просто за да пише FIAT а не LANCIA ) и другите въпроси - Волан, странични огледала и салон от Купе стават ли на Брава ?
    Само да те светна че двигател от капа няма да влезе много лесно в бравата
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #51

    Default

    Пич, не бях чел темата защото мислех, че е мултимедия тунинг, което мен лично не ме влече, но сега чета тука Ти и Бобо пишете за некви турбо мании...

    Без да се засягаш (защото съм абсолютно наясно, че всеки има право да се занимава и харчи парите си където и както си иска), но просто си купи Фиат Купе Турбо, Ланча Нова Делта турбо (има и 5 врати), Алфа 155 Ку 4, Ланчии Капа / Купе турбо и т.н. Кеф ти 16V и 20V. Стегни си въпростната кола и си готов. Тия коли с изключения може да си намериш до 10 000 лева в добро състояние, да не кажа, че има и за 3-4 хиляди лева.. па после им сложи колкото искаш бас каси и светлини

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=1gj9e2

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=1gj9qw

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=1gja1u

    Ако мислиш, че ще си направиш хубава Брава с поне два пъти повече пари от съвета ми по-горе, няма да се справиш.

    Тия коли - окачвания, траснмисии и т.н. са ги мислили хората.... не търси топлата вода

    Успех иначе, крастата си е краста...

    п.с. Имай на предвид, че Бравата е най-евтино изработеното купе от тази платформа.

    п.с.2 Тва с надписа ме изкърти....
    Last edited by ne0; 12-12-2012 at 19:53.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #52
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    За двигателя от Капа ще ти трябват лапи и тампони от ХГТ, Либра или Купе 20в.
    Надписа на капака на клапаните е лесен. Каповия мотор ще трябва да се нагласи да изглежда добре и документално
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  8. #53
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Пич, не бях чел темата защото мислех, че е мултимедия тунинг, което мен лично не ме влече, но сега чета тука Ти и Бобо пишете за некви турбо мании...

    Без да се засягаш (защото съм абсолютно наясно, че всеки има право да се занимава и харчи парите си където и както си иска), но просто си купи Фиат Купе Турбо, Ланча Нова Делта турбо (има и 5 врати), Алфа 155 Ку 4, Ланчии Капа / Купе турбо и т.н. Кеф ти 16V и 20V. Стегни си въпростната кола и си готов. Тия коли с изключения може да си намериш до 10 000 лева в добро състояние, да не кажа, че има и за 3-4 хиляди лева.. па после им сложи колкото искаш бас каси и светлини

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=1gj9e2

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=1gj9qw

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=1gja1u

    Ако мислиш, че ще си направиш хубава Брава с поне два пъти повече пари от съвета ми по-горе, няма да се справиш.

    Тия коли - окачвания, траснмисии и т.н. са ги мислили хората.... не търси топлата вода

    Успех иначе, крастата си е краста...

    п.с. Имай на предвид, че Бравата е най-евтино изработеното купе от тази платформа.

    п.с.2 Тва с надписа ме изкърти....
    Тука подкрепям Нено.Което си е така, си е така.
    Нямаш никаква идея какъв е филма в който искаш да влезеш
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  9. #54
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by d1am0nd View Post
    За парите е така, но те и до сега не са наляти малко по нея. Както сам каза крастата си е краста .
    Не знам с какви финанси разполагаш за подобен проект, НО като човек "играл" и нагледал се на всякакъв вид трансплантации и "къстъмизации" ти казвам, че закупуването на мотора ти е най-малкия (и евтин) проблем, особено ако искаш да правиш кола, в която фабрично не се слага такъв двигател

    При такива проекти, ако не си наясно с финансовата част още от самото начало, то има голяма вероятност колата ти да остане на трупчета и разглобена бая време или най-лошото да си остане във вечен проект...

    Естествено, няма по-голям кеф от това да направиш нещо, което само по себе си е уникално и не се вижда всеки ден по улиците (сам каза, че няма друга Брава 20в турбо в БГ), но всичко е въпрос на финансова възможност преди всичко, защото части и хора, които да ти направят колата, такава каквато си поискаш има, така че прецени си и действай
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #55
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Колега с риск да прозвуча и аз като черна станция, ще ти кажа, че колегите те съветват правилно. Единственият начин при който нещата да станат "като истински" е да имаш под ръка кола донор, от която да си свалиш постепенно всичко(до болтчетата и щипките за кабелите ако щеш). Защото в процеса на работа ще изникнат още 1000 неща и проекта ще стане доста по-скъп, тъй като ще купуваш частите на парче, също така и доооста по-дълъг.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  11. #56
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Само ще кажа едно нещо, което всички не са споменали

    Колега, замислял ли си, че ще дойде един хубав момент в който ще искаш за себе си кола ежедневка? Просто кола да я товариш с багаж и да я дрънкаш насам натам.

    От опит ти го казвам, ако искаш кола ежедневка, то до 150 коня кола е просто повече от достатъчно! хем има динамика (не като турбо кола, но си е пак динамика), хем с газова уредба, може и да не минаваш границата от 10 литра на 100 км газ.

    Турбо кола (тунингована с по 200-250++++ к.с) за ежедневка , просто няма как да стане. дори за дълги разстояния ще става само ако имаш тиха генерация и комфортно окачване. А ти предпоалгам ще искаш не само турбо кола за драг.

    Нено те съветва много добре, ако си решил да имаш кола "за кеф" , ако имаш мерака, желанието както и финансите да си го позволиш, взими си примерно едно фиат купе 16в турбо.
    Правиш му една пълна ревизия (мога ти помогна по това отношение) , стягаш колата, бюджета ти трябва да почва с поне 7000 лв. , и вече ще имаш кола за кеф , както и кола за ежедневието!

    Това е.

    Мисля, че този въпрос го изчерпахме, когато решиш и вземеш решение, може ни питаш нещо конкретно и ще видим с какво може да помогнем

    ---------- Post added at 12:19 ---------- Previous post was at 12:16 ----------

    Сетих се за трети варянт ...
    зимаш едно Пунто за ежедневка и Бравото го правиш турпедо

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  12. #57
    започва да се пристрастява d1am0nd's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ботевград/София
    Posts
    71

    Default

    Ами аз вече имам кола ежедневка за това подготвям Бравата за нещо по така, но като гледам май доста пари ще хвърчат.... Догодина се надявам да хвана студентска бригада та да мога да осъществя турбо проекта, ако не... остава чистия петак и така ....
    Не е важно колко имаш под капака, а колко имаш в главата !

  13. #58
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Ай ся, да направил това а не онова.....
    Ми да си купи направо Алди S3, кеф му после 300к.с. кеф му 600к.с.......

    Момчето явно си държи на Бравата и иска да си е направи както му е кефффффф!!!

    Ся аз мноооо ни ги разбирам, но ще предложа един друг вариант дет подочух че става!
    Взимаш си Браво HGT за донор и си прехвърляш всичко нужно на Бравата, по нататък си купуваш ковани карантии за този мотор, правят ти колектор турбинка и т.н.........

    До колкото разбрах имало такива Бравота направени и то сполучливо......

    Ся не казвам, че това ще е лесно или мнооо евтино просто е вариант.....

    Щом ти е на сърце, имаш желание и възможност, направи си е като искаш.....

    Мога да те поздравя за проекта и ти пожелавам успех за напред!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  14. #59
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Интересно ми е дали на 20V turbo мотора буталата са заводски подсилени или са същите като на атмосверката и само е разреден мотора. Ако са подсилени заводски, може да си търси направо нови оригинални колегата
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  15. #60
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    http://vbox7.com/play:35b2929e75

    Тва ми изкара чичо ти гугъл...... Явно става....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •